Treść strony SYSTEMOWA: Pozostałe newsy

Pierwsze kroki w stronę nowego sezonu

29 marca w sali konferencyjnej lodowiska Tor-Tor odbyło się zorganizowane przez Klub spotkanie z toruńskimi hokeistami, którzy są zainteresowani reprezentowaniem naszej drużyny w pierwszoligowych rozgrywkach w sezonie 2013/2014.

Prezes Klubu Bogdan Rozwadowski przedstawił przybyłym 25 zawodnikom nowego trenera który będzie prowadził zespół od kwietnia, kiedy to rozpoczną się przygotowania przedsezonowe. Hokeiści zostali także zapoznani z sytuacją ekonomiczną klubu, i prognozami w najbliższym czasie, oraz sportowymi założeniami na nowy sezon.

Trener Andrzej Masewicz przedstawił hokeistom ogólny zarys planu przygotowań obejmującego treningi od kwietnia, których intensywność będzie wzrastać wraz ze zbliżaniem się startu rozgrywek hokejowych. W najbliższym miesiącu zajęcia będą odbywały się 2-3 razy w tygodniu na siłowni oraz boisku wielofunkcyjnym.

W międzyczasie rozpoczną się rozmowy kontraktowe z poszczególnymi zawodnikami, które określą kształt drużyny na sezon 2013/2014. Oczekujemy również na decyzję PZHL dotyczącą kształtu rozgrywek w nowym sezonie, która to pozwoli podjąć konkretne decyzje.

Zawodnicy którzy zjawili się na spotkaniu to m.in. P. Bomastek, J. Dzięgiel, M. Plaskiewicz, K. Bojanowski, K. Gościmiński, B. Pieniak, M. Kuchnicki, M.Lidtke, M. Kalinowski, J. Gimiński, P. Huzarski. Pojawili się również zawodnicy znani z tafli toruńskiego lodowiska tacy jak P. Winiarski, P. Pronobis, Ł. Chrzanowski, M. Kurpiewski, J. Rodziewicz oraz duża grupa młodych zawodników chcąca przebić się do składu, do tej pory występująca w klubie MKS Sokoły w rozgrywkach ogólnopolskich.

Władze klubu zasugerowały, aby w obecnej sytuacji ekonomicznej tak skonstruować plan zajęć przygotowawczych w którym obowiązki sportowe nie będą kolidować z podjęciem nauki lub dodatkowej pracy zarobkowej. Treningi zostaną zaplanowane w taki sposób aby w dni robocze odbywały się popołudniami, natomiast mecze w 1 lidze rozgrywane są w weekendy co również nie stoi na przeszkodzie dodatkowym zajęciom.

 

Źródło: torunskihokej

wstecz

Kontakt

Bannery