Treść strony SYSTEMOWA: Pozostałe newsy

Projekt "Poland 2002"

Kierownik drużyny żaka młodszego MKS Sokoły Toruń Andrzej Rutkowski, poinformował o ogłoszeniu naboru do nowo tworzonej drużyny hokejowej "POLAND 2002", mającej na celu reprezentowanie barw Polski w hokeju na lodzie w turniejach krajowych i poza granicami kraju, dla zawodników z rocznika 2002. Drużyna będzie miała swoją siedzibę w Toruniu. Poniżej treść ogłoszenia:

"Ogłaszamy nabór do nowo tworzonej drużyny hokejowej „POLAND 2002”, mającej na celu reprezentowanie barw Polski w hokeju na lodzie głównie poza granicami naszego kraju, jak również w trakcie turniejów na terenie Polski. Planujemy zorganizować wyjazdy na około 4 duże turnieje w każdym sezonie, oraz dodatkowo konsultacje, a być może wspólny obóz. Na zakończenie drugiego sezonu działalności teamu planujemy wyjazd na turniej do Kanady.

Poszukujemy indywidualności hokejowych urodzonych w 2002 r. (11 lat), które grając na co dzień w swoich macierzystych klubach, chciałyby dodatkowo uczestniczyć w ciekawych turniejach pod wspólnym szyldem tworząc nieoficjalną reprezentację naszego kraju. Celem całego przedsięwzięcia jest zrzeszenie zarówno dzieci, jak i rodziców, dla których hokej to całe życie i są otwarci na tego typu przedsięwzięcia.

Zgłoszenia (imię i nazwisko zawodnika, data urodzenia, macierzysty klub, pozycja na której dziecko gra, nr telefonu do kontaktu i adres mailowy) prosimy wysyłać do 12 maja 2013 r. na maila: arutkowski@poland2002.pl

Pierwszy nabór drużyny planujemy już w maju, gdyż mamy zaproszenie na turniej w dniach 30.05–02.06.2013 r. O szczegółach zostaną państwo poinformowani indywidualnie. Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr tel. 662-034-377 – Andrzej Rutkowski.

O pierwszym spotkaniu z rodzicami oraz dziećmi, podczas którego sprawdzimy ich  umiejętności, poinformujemy zainteresowanych w terminie późniejszym."

       
Komentarz Redakcji:
Pomysł powołania takiej drużyny wydaje się ciekawy. W kwietniu drużyna toruńskich Sokołów wzięła udział w turnieju tego rocznika w Brześciu i miała okazję zetknąć się z możliwościami drużyn zza wschodniej granicy. Niestety ta konfrontacja pokazała różnicę, jaka już na tym etapie szkolenia występuje między polskimi drużynami (była tam także drużyna żaków z Łodzi) a naszymi sąsiadami. Każda inicjatywa, pozwalająca skrócić ten dystans, warta jest poparcia. Poprosiliśmy Andrzeja Rutkowskiego o kilka słów na temat tej inicjatywy.

Redakcja: Skąd pomysł na stworzenie takiej drużyny?

Andrzej Rutkowski: Pomysł może nie jest nowy. Wiadomo że oficjalne reprezentacje krajowe zaczynają się od U-16. W zeszłym sezonie taką drużynę, która nazywa się NH Poland, stworzył zespół szkoleniowy z Polonii Bytom dla rocznika 2001. Mi bardzo spodobał się ten pomysł, tym bardziej że nasz najlepszy zawodnikJakub Lewandowski został wybrany do tej drużyny i na bieżąco znaliśmy szczegóły tego projektu. Dodatkowo jak się okazało drużyny klubowe z polski nie są w stanie rywalizować z czołowymi drużynami europejskimi, gdyż wybór zawodników w drużynie klubowej nie jest zbyt duży, często jest nawet tak, że trzeba ogromnych starań, aby uzbierać 15 zawodników do gry, o wyborze nie wspominając. Dlatego postanowiłem stworzyć taką drużynę, zaraziłem swoim pomysłem trenerów Tomasza Jaworskiego i Sławka Szachniewicza, którzy postanowili podjąć się prowadzenia tej drużyny. Dodatkowo pomagać im będzie dorywczo trener z Białorusi z klubu z Brześcia Dmitri Astapenko, z którym rozmawiałem wstępnie podczas ostatniego turnieju na Białorusi. Reasumując, będziemy starali się stworzyć reprezentację Polski w tym  roczniku, aby wziąść udział w turniejach, w których jako klub nie bylibyśmy w stanie wystąpić zarówno ze względów sportowych jak i finansowych.

R: Czy realizacja tego pomysłu ma zabezpieczenie finansowe?

A.R. Skoro już o finansach, to jesteśmy na etapie rozmów z potencjalnymi sponsorami. Zarówno ja, jak i trener Jaworski staramy się zdobyć fundusze, tak aby obniżyć koszty które będą musieli pokryć rodzice. Mam nadzieję, że podobnie jak dla klubowej drużyny żaka młodszego rocznik 2001/2002, dla której w ciągu ostatnich dwóch lat udało mi się znaleść osoby chętne do współpracy, dzięki czemu grupa ta ma dwa komplety koszulek meczowych, koszulki treningowe i getry, oraz jednakowe kurtki zimowe i dwuczęściowe dresy oraz czapki, tak  i w tym przypadku uda się pozyskać fundusze. Jestem obecnie na etapie opracowywania, wraz z firmą wykonującą koszulki, ich wzoru. Koszty wyjazdów będą musieli w większości zabezpieczać rodzice tych dzieci, co niestety dzisiaj jest normą. Nasza grupa w tym sezonie (za moją inicjatywą) przystąpiła do rozgrywek Ligi Śląskiej, aby grać z lepszymi przeciwnikami niż w naszym okręgu. Rozegraliśmy 18 spotkań, wszytkie wyjazdowe (taki był warunek ŚZHL), z czego rodzice pokryli około 70-80 % kosztów i podobnie było z innymi turniejami. Oczywiście w miarę możliwości będziemy starali się o wsparcie sponsorów, ale na pewno projekt pod nazwą POLAND 2002 będzie wymagał od rodziców nakładów finansowych.

R: Jakie są najbliższe plany dla tej grupy?

A.R. Planujemy około 4-5 turniejów pod tym szyldem w następnym sezonie. Na pewno będzie to Ryga, jakiś turniej w Skandynawii, w Czechach i Rosji lub na Białorusi. Jeśli uda nam się szybko zawiązać grupę, to już w dniach 30.05 do 02.06. br. mamy zaproszenie na bardzo mocno obsadzony turniej do obwodu Kaliningradzkiego. Być może uda mnam się zorganizować jakiś 4-5 dniowy obóz dla drużyny.

R: Życzymy w takim razie szybkiej realizacji tych planów.

wstecz

Kontakt

Bannery