Treść strony

Przygotowania trwają

Nowy sezon rozgrywek hokejowych zbliża się wielkimi krokami. Toruńska drużyna, która w zeszłym roku została wycofana w trakcie rozgrywek PLH, kontynuuje przygotowania do kolejnego sezonu, tym razem w 1 lidze. Treningi toczą się bez zakłóceń, uczestniczą w nich wszyscy zawodnicy przewidziani do gry.

Zarząd klubu porozumiał się ze wszystkimi zawodnikami, zarówno tymi najmłodszymi, dopiero wchodzącymi do drużyny (Mądrowski, Maciejewski, Kurpiewski i inni) jak i grupą doświadczonych graczy (Plaskiewicz, Dzięgiel, Bomastek, Kuchnicki). Większość zawodników podpisała już wszystkie niezbędne dokumenty, choć kilka kontraktów czeka jeszcze na uzgodnienie szczegółów i podpisanie. Ale nie wzbudza to niepokoju Prezesa Bogdana Rozwadowskiego. Wszystkie szczegóły mamy dogadane - mówi Prezes. Podpisy zostaną złożone w najbliższych dniach, a w przypadku Przemka Bomastka - po zakończeniu jego  rehabilitacji.

W poniedziałek 3 czerwca podpisana została nowa, roczna umowa sponsorska z firmą Nesta, która już od kilku lat wspiera toruński hokej. Zarząd klubu prowadzi rozmowy z innymi firmami i liczy, że uda się uzupełnić budżet klubu do kwoty, która pozwoli spokojnie walczyć o sukces w 1 lidze. Nie należy jednak liczyć na walkę o awans za wszelką cenę - klub, nauczony przykrym doświadczeniem, nie dopuszcza możliwości inwestowania bez pokrycia finansowego. Trzeba też pamiętać, że na uregulowanie czeka jeszcze sporo zaległych faktur. Krótko mówiąc, drużyna złożona z wychowanków toruńskich Sokołów będzie miała szansę pokazać, co można osiągnąć w polskim hokeju własnymi siłami ośrodka, prowadzącego regularne szkolenie młodzieży. A Toruń należy do nielicznego grona takich ośrodków.

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • studio-pro
  • Miasto Torun

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie