Treść strony

Kamil Gościmiński zagra w Eindhoven

Powiększa się polska "kolonia" w, występującym w holenderskiej Eredivisie, zespole Eindhoven Kemphanen. Do braci Marcina i Tomasza Kozłowskich dołączył Kamil Gościmiński.


Były gracz KS Toruń podpisał umowę z klubem z Brabancji Północnej. W nowym sezonie będzie w nim występował wspólnie z wychowankami Zagłębia Sosnowiec, którzy związali się z tym zespołem w ubiegłym tygodniu. - Kamil to wysoki i silny zawodnik, który dzięki swojej szybkości i pracy w obronie będzie bardzo wartościowy dla naszej drużyny - ocenia dyrektor techniczny klubu Kemphanen, były reprezentant Holandii Nico van Galen Last. - W szatni to bardzo wesoły chłopak, ale na lodzie zawsze staje w obronie swoich partnerów. Jeśli będzie trzeba, to z pewnością będzie gotowy, by zrzucić rękawice.

W ostatnim sezonie 23-letni napastnik rozegrał w barwach KS Toruń 12 spotkań, nim zespół wycofał się z ligi. Gościmiński zdobył dla swojej drużyny 2 gole.

Pozyskiwanie hokeistów z Polski to nowy sposób na promocję klubu z Eindhoven. Jednym z jego sponsorów jest bowiem firma, która nieopodal zatrudnia wielu okresowych pracowników z naszego kraju.

Zespół Eindhoven Kemphanen w ostatnim sezonie zasadniczym Eredivisie zajął 6. miejsce i nie awansował do fazy play-off. Przed nowymi rozgrywkami klub ma na razie kłopoty z kompletowaniem kadry. Z drużyny odeszło już trzech byłych lub obecnych reprezentantów Holandii - Wesley Hendriks, Mike Overweg i Bob Teunissen, a grający trener Josh Mizerek zakończył karierę zawodniczą i zajmie się wyłącznie pracą szkoleniowca. Trzej Polacy są jak na razie jedynymi graczami, pozyskanymi w przerwie letniej i jedynymi obcokrajowcami, mającymi ważne kontrakty z Kemphanen.

 

Źródło: hokej.net

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • studio-pro
  • Miasto Torun

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie