Treść strony SYSTEMOWA: Pozostałe newsy

Artyści na lodzie

W tym roku mija 90 lat od czasu, gdy w Toruniu rozpoczęła się przygoda z hokejem na lodzie. Co prawda toruński klub w ostatnich latach nie osiąga sukcesów na miarę oczekiwań kibiców, ale cele na najbliższy sezon są ambitne a tradycja zobowiązuje. Dlatego od pewnego czasu trwają w środowisku hokejowych działaczy przygotowania do godnego uczczenia tej rocznicy. Pełen plan wydarzeń ciągle jeszcze nie został przez organizatorów ogłoszony ale wiemy, że wśród nich będzie mecz, jakiego jeszcze w Toruniu nie było.

6 września bedziemy mieli okazję zobaczyć na Tortorze Hokejową Reprezentację Artystów Polskich, która z okazji 90-lecia istnienia toruńskiego hokeja rozegra w Toruniu charytatywny mecz.

Jak podaje strona internetowa sponsora Artystów - rmf24.pl, w Toruniu Hokejowi Artyści zagrają w następującym składzie:

Bogdan Kalus (C), Mateusz Dewera (A), Mariusz Gabrek (A), Adam Grzanka, Tomasz Olbratowski, Tomasz Ciachorowski, Michał Lewandowski, Sylwester Maciejewski, Jacek Alexander Łaszczok, Jacek Łapot, Marek Kapłon, Rafał Bryndal, Wojciech Zawioła, Wojciech Grzyb, Jacek Chadziński, w bramce: Tomasz Rajski.

Z ławki trenerskiej Artystów prowadzić będzie Wiesław Jobczyk.

Jak widać Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zgromadziła pełne trzy piątki aktorów i kabareciarzy, zdolnych do jazdy na łyżwach z kijem hokejowym w ręku, a nie wykluczone są kolejne uzupełnienia (wzmocnienia?). Niebagatelnym atutem tej drużyny jest obsada pozycji bramkarza - kluczowej w tej dyscyplinie sportu. Tomasz Rajski to były hokeista, wychowanek Podhala Nowy Targ, który dopiero wiosną tego roku zakończył swoją zawodową karierę. Takie zestawienie drużyny gości gwarantuje kibicom sporo dobrej zabawy.

Jak się dowiadujemy, przeciwko Artystom Toruń wystawi reprezentację złożoną z toruńskich VIP-ów, która zostanie wzmocniona sportowcami, na co dzień nie parającymi się hokejem. Nie jest jeszcze znany skład tej drużyny, ale spodziewać się można silnego wsparcia ze strony żużlowców, którzy uwielbiają harce na lodzie. Którzy z toruńskich VIP-ów zdecydują się skonfrontować z Artystami nie wiadomo. Zapewne jednak na ich czele stanie Marian Frąckiewicz - aktywny kibic, hokeista-amator, miłośnik tej dyscypliny.

Będziemy na bieżąco informować o trwających przygotowaniach do tego meczu. Kibiców już dziś zachęcamy do odwiedzenia Tortoru 6 sierpnia. Oprócz meczu, organizatorzy przygotowują także inne atrakcje. Zapowiada się udana zabawa!

wstecz

Kontakt

Bannery