Treść strony SYSTEMOWA:Wydarzenia więcej


W dniach 6-8 lutego, w Toruniu odbędzie się kolejny turniej EIHC. Wszystkie mecze odbędą się na Tortorze, który oferuje hokeistom dwie pełnowymiarowe tafle, siłownię, saunę i restaurację. Toruń o organizację turnieju konkurował z Gdańskiem i Tychami.


Trzy mecze U18 z Francją. Jak podaje strona internetowa PZHL, hokejowa reprezentacja Polski U18 rozegra w Toruniu trzy mecze towarzyskie z Francją U18. Trener Jarosław Morawiecki powołał do kadry dwudziestu sześciu zawodników, w tym piętnastu uczniów NLO SMS PZHL Sosnowiec i sześciu graczy z klubów zagranicznych.


Ile kosztują mistrzostwa świata? W maju tego roku Polski Związek Hokeja na Lodzie złożył wniosek o organizację mistrzostw świata Dywizji IA, czyli bezpośredniego zaplecza hokejowej elity, w których udział wezmą m. in. reprezentanci naszego kraju.


Budowa drużyny na ukończeniu. Wszyscy liderzy Nesty z poprzedniego sezonu podpisali kontrakty z toruńskim klubem na kolejny rok. - Trzon drużyny na kolejny sezon mamy w zasadzie stworzony - mówi Bogdan Rozwadowski, prezes KS Toruń HSA.

komentarze (0) ()



Sokoły wróciły ze Śląska bez medali mistrzostw Polski. Juniorzy młodsi Sokołów Toruń zajęli ósme, ostatnie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, będącej również finałowym turniejem mistrzostw Polski.


Toruńskie kluby z licencją! Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, na posiedzeniu w Warszawie w dniu 12.08 br., przyznała dziewiętnaście licencji na sezon rozgrywkowy 2013/14, w tym pięciu klubom Polskiej Hokej Ligi.


Nesta zostaje! W dniu 3 czerwca Klub Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna podpisał nową umowę sponsorską z wieloletnim partnerem toruńskiego hokeja firmą Nesta Bis Sp.j. Bańkowski Rogalski Winiarski. Firma Nesta także przez najbliższy rok będzie sponsorem tytularnym naszej drużyny.


Kalinowski podpisał! W poniedziałek 13 maja, w biurze klubu Nesta Toruń, młody utalentowany toruński napastnik Michał Kalinowski podpisał nowy, roczny kontrakt z klubem KS Toruń HSA i będzie reprezentował klub w pierwszoligowych rozgrywkach w nadchodzącym sezonie.


Andrzej Masewicz, nowy trener Nesty Toruń, postanowił w formie alfabetu przybliżyć kibicom swoją osobę. Wspomina m.in. przygodę z wioślarstwem, podania Walerego Usolcewa oraz hokeistów Towimoru, stojących po brodę w jeziorze, i obiecuje toruńskim kibicom wolę walki, charakter i gole strzelane przez toruńskich seniorów.


10 lecie MKS Sokoły Toruń. Czas biegnie szybko. To wyświechtane stwierdzenie znalazło swoje kolejne potwierdzenie. 12 lutego 2013 roku mija 10 lat od momentu utworzenia MKS Sokoły, klubu który w istotny sposób zaistniał na sportowej mapie Torunia. Osiągnięcia tego okresu są zaskakujące.
 


Prezes PZHL-u liczy, iż Toruń powróci do gry w przyszłym sezonie. O problemach toruńskiej Nesty Karaweli, wycofanej niedawno z rozgrywek PLH, a także ich konsekwencjach dla całego hokeja w kraju z Piotrem Hałasikiem, prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, rozmawia Dariusz Łopatka.


Bracia Kalinowscy w Katowicach. Bracia Kamil i Michał Kalinowscy zostali do końca rozgrywek ekstraklasy wypożyczeni do HC GKS Katowice. "Po części ten krok zrobiłem dla brata, bo tylko tutaj mogłem go zabrać ze sobą" zdradził portalowi Hokej.Net starszy z braci.

 

KOMUNIKAT WGiD PZHL z dnia 17.10 br.

 

To cios dla całej hokejowej Polski - mówi sekretarz PZHL. Wczoraj zostało przesądzone, iż hokej seniorski w Toruniu upadł... przynajmniej na dobrych kilka miesięcy. Polski Związek Hokeja na Lodzie odebrał bowiem pismo z fatalną informacją z naszego miasta. Dokładnie o godz. 15:30 do warszawskiej siedziby PZHL-u dotarł fax z Torunia, stwierdzający wycofanie Nesty Karaweli z rozgrywek o hokejowe mistrzostw kraju.

Imperium uratuje hokej? Losy toruńskiej drużyny zadecydują się prawdopodobnie w niedzielę... podczas meczu żużlowców. Jak ustaliły „Nowości”, od kilku dni prowadzone są „gorące” rozmowy z rodziną Karkosików. Być może znani biznesmeni uratują toruński hokej. Przypomnijmy, że sześć lat temu Roman Karkosik wydostał z zapaści nasz żużel.

W oczekiwaniu na przelew. Jak udało się nam ustalić wraz z końcem września na konto toruńskiego klubu trafić miała transza od Karaweli, sponsora tytularnego, który rozważa budowę nowego centrum handlowego przy Szosie Bydgoskiej. Pieniądze, które mogłyby zapewnić byt spółce hokejowej na najbliższych kilka miesięcy, nie zostały jednak przelane. - Jest to dla nas problem z kategorii „być, albo nie być” - powiedział Bogdan Rozwadowski, prezes Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej.

"Janek" niespodziewanie opuszcza szeregi toruńskiej drużyny, ale jak zapewnia - nie kończy swojej przygody z hokejem. - Gdy tylko prezes powie, że jestem potrzebny z powrotem, a moja sytuacja się ustabilizuje, to od razu wrócę - obiecuje zawodnik.

Ekstraligowy klub z Torunia stracił bramkarza, który miał walczyć o miejsce w wyjściowym składzie. Sylwester Soliński rozwiązał kontrakt z klubem i wrócił do Gdańska. Soliński w toruńskiej drużynie miał rywalizować o miejsce między słupkami z Michałem Plaskiewiczem. Niestety, nie będzie. Rozwiązał kontrakt, spakował się i wrócił do Trójmiasta.

Hokejowy klub z Torunia gorączkowo szuka oszczędności, nie mogąc poradzić sobie z comiesięcznymi wydatkami. W związku z tym z drużyną pożegnali się Łukasz Chrzanowski, Paweł Połącarz oraz Piotr Winiarski. Każdy z nich ma o to żal do włodarzy.

Wraz z końcem miesiąca hokeiści Nesty Karaweli zrealizują nakreślony plan pierwszej części przygotowań. Przedstawiciele klubu liczą na to, że treningi na lodzie zostaną zainaugurowane 23 lipca. Do tego czasu toruńscy hokeiści będą zmagać się jeszcze z tonami ciężarów ...


Toruńscy hokeiści mistrzami Polski juniorów. W turnieju finałowym na własnym lodowisku wygrali wszystkie mecze, w finale pobili MOSM Tychy.

komentarze (0) ()

Młodzi hokeiści Sokołów zdobyli brązowy medal w MP na Olimpiadzie Młodzieży w Janowie. Toruński zespół wywalczył też cenne punkty do rankingu województw, bo kujawsko-pomorskie w rywalizacji zajęło drugie miejsce. Czy sukcesy młodzieżowe przełożą się na seniorskie?

komentarze (0) ()


W stałej oprawie pękających w szwach, odkrytych, oczywiście, trybun i w atmosferze wzajemnego przekrzykiwania się (obrzucanie wyzwiskami i okrzyki triumfu). Czasami na lód leciały butelki, kapelusze lub... drobne monety. Te ostatnie miały wtapiać się w lód i przeszkadzać graczom w płynnej jeździe.

komentarze (3) ()


Trener toruńskiego zespołu Wiesław Walicki oficjalnie poinformował o swojej rezygnacji. Było to spore zaskoczenie dla kibiców, którzy podczas poprzedniego meczu głośno domagali się odejścia trenera.
 

komentarze (0) ()


Zanim pierwsze ligowe mecze u progu nowego sezonu rozegrają hokeiści, na taflach lodowych pojawią się panie. W najbliższy weekend rozpoczyna się bowiem walka w Polskiej Lidze Hokejowej Kobiet. Do rywalizacji o tytuł, po czterech latach przerwy, powracają toruńskie Jaskółki.

komentarze (0) ()


Karawela oficjalnie z toruńskimi hokeistami. Tuż przed rozpoczęciem turnieju im. Ludwika Czachowskiego, podpisano umowę sponsorską. W tym sezonie drużyna Nesta Karawela dysponować będzie budżetem około dwóch milionów złotych.

komentarze (0) ()


Tomasz Ziółowski - Mieszkam w jednym mieszkaniu z Tomkiem Witkowskim. Pomógł mi szybko dojść do tego wszystkiego. Powiedział, gdzie i co mogę znaleźć. Wygląda na to, że będziemy przez ten sezon żyć razem i pomagać sobie w ciężkich chwilach. Choroby i dołki mogą się przecież zdarzyć.

komentarze (0) ()


Wojciech Jankowski - Na przykładzie Gdańska widać, że pomimo kłopotów potrafił walczyć z każdym. Myślę, że jeżeli podejdziemy ambitnie, będziemy zgrani, choć w składzie nie będzie gwiazd, to może uda nam się zakończyć sezon w pierwszej szóstce.

komentarze (0) ()

.
"Podziel się sercem z Rafałem". W dniu 17.04.2011 w Gdańskiej Hali "Olivia" odbędzie się impreza charytatywna, w której zagrają gdańscy hokeiści dla Rafała Balcewicza, zawodnika Stoczniowca, który zmaga się z ciężką chorobą.
.

.
W przededniu rozpoczynających się we wtorek w Toruniu mistrzostw Polski juniorów, Prezydent Torunia przyznał nagrody finansowe zawodnikom, zrzeszonym w toruńskich klubach sportowych.

.

.
Wiesław Walicki - trener, który doprowadził Nestę Toruń do wielkiego sukcesu, jakim bez wątpienia było wygranie 1 ligi bez straty choćby jednego punktu - stracił pracę!

.

.
1.03 br. odbyło się posiedzenie Wydziału Gier i Dyscypliny PZHL, na którym m. in. przyznano organizację MP Juniorów (CLJ) oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Żaków. Wydział, wybierając najlepszą ofertę, przyznał organizację finału gr. A Mistrzostw Polski Juniorów (CLJ) klubowi MKS Sokoły Toruń.
.

.
Niestety nie udało się zawodnikom Sokołów przebrnąć przez fazę półfinałową Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W rozegranym dziś w Krynicy meczu, zawodnicy sosnowieckiego Sielca zrewanżowali się za zeszłoroczny mecz o brązowy medal i zamknęli naszej drużynie drogę do finału...

komentarze (0) ()

.
Jeżeli dzisiaj jest środa (23.02.2011), to na lodowisku w Krynicy rozegrane zostaną półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Będzie to szansa dla toruńskich Sokołów na zdobycie kolejnego medalu Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej - junior młodszy.

komentarze (2) ()


Do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, uznawanych także za mistrzostwa Polski w kategorii juniorów młodszych, przystąpi osiem ekip. Cztery najlepsze uzyskały bezpośredni awans po sezonie zasadniczym. Wśród nich znalazły się toruńskie Sokoły, triumfatorzy swojej grupy. O pozostałe cztery miejsca w barażach walczyły pozostałe ekipy.

komentarze (0) ()


Mecz Gwiazd PLH, pomiędzy najlepszymi zawodnikami polskimi i obcokrajowcami, który odbył się 23 stycznia w hali lodowej w Oświęcimiu, zgromadził na trybunach ok. 3000 widzów.
Mecz zakończył się remisem 13-13. W jego trakcie kibice mieli możliwość obserwowania wszystkich atrakcji, jakie niesie z sobą hokejowe widowisko.

komentarze (0) ()


Trenerzy zespołów, które wezmą udział w Meczu Gwiazd PLH: Tadeusz Obłój (Polacy) i Ladislav Spisiak (Obcokrajowcy) wybrali drugie, trzecie i czwarte piątki drużyn. Przypominamy, że o składzie pierwszych formacji decydowali kibice w głosowaniu na stronie www.pzhl.org.pl.

komentarze (0) ()


23 stycznia Mecz Gwiazd PLH
Wybrano pierwsze piątki drużyn, które już 23 stycznia wystąpią w Meczu Gwiazd Polskiej Ligi Hokeja, który w Oświęcimiu organizuje Polski Związek Hokeja na Lodzie razem z firmą Aksam. W meczu tym najlepsi polscy zawodnicy wystąpią przeciwko zagranicznym gwiazdom PLH.
 

komentarze (0) ()


Niewątpliwie jednym z najciekawszych wydarzeń ostatnich dni kończącego się niebawem roku będzie prezentacja hokejowego kalendarza na rok 2011.

komentarze (16) ()

Kontakt

Bannery