Treść strony SYSTEMOWA:Wydarzenia więcej

23 stycznia Mecz Gwiazd PLH

Już 23 stycznia, Polski Związek Hokeja na Lodzie razem z firmą Aksam, organizuje w Oświęcimiu Mecz Gwiazd Polskiej Ligi Hokeja, w którym najlepsi polscy zawodnicy wystąpią przeciwko zagranicznym gwiazdom PLH.
Dochód, uzyskany z organizacji tego meczu, organizatorzy planują przekazać na leczenie, oraz zakup specjalistycznej kamizelki (koszt ok. 30 tysięcy złotych) dla dwuletniego Dawida Skowyry, który choruje na mukowiscydozę.
W głosowaniu internetowym, które trwało do 12 stycznia do północy, internauci wybrali składy pierwszych piątek obydwu drużyn oraz ich trenerów.

Pierwszą piątkę drużyny polskiej tworzą następujący zawodnicy:
bramkarz - Arkadiusz Sobecki (GKS Tychy)
obrońcy - Paweł Dronia (Aksam Unia Oświęcim), Łukasz Sokół (GKS Tychy)
napastnicy - Leszek Laszkiewicz (Comarch Cracovia Kraków), Adrian Parzyszek, Adam Bagiński (obaj GKS Tychy).
Trenerem drużyny będzie obecny trener gdańskiego Stoczniowca Tadeusz Obłój, 152-krotny reprezentant Polski, 3-krotny olimpijczyk z Sapporo (1972), Innsbrucku (1976) i Lake Placid (1980).

Pierwszą piątkę drużyny obcokrajowców poprowadzi trener Aksam Unii Oświęcim Ladislav Spisiak,  a w jej skład wchodzą:
bramkarz - Ondrej Raszka (Comarch Cracovia)
obrońcy - Martin Ivicic (Ciarko KH Sanok), Miroslav Zatko (Aksam Unia)
napastnicy - Roman Simicek, Josef Vitek (obaj GKS Tychy), Robert Krajci (Aksam Unia)

Pozostałe trzy piątki w obu zespołach wybiorą trenerzy Obłój i Spisiak w porozumieniu z Kierownikiem Wyszkolenia PZHL. Pełne składy drużyn poznamy w piątek (13.01), o godzinie 12:00.

A na wszystkich, którzy pofatygują się do Oświęcimia, by osobiście wziąć udział w tym wydarzeniu, czeka wiele sportowych emocji oraz konkursów z nagrodami, w tym także licytacja reprezentacyjnej koszulki Henryka Grutha.

komentarze (0) ()

wstecz

Kontakt

Bannery