Treść strony SYSTEMOWA:Wydarzenia więcej

Półfinały OOM w Krynicy

Jeżeli dzisiaj jest środa (23.02.2011), to na lodowisku w Krynicy rozegrane zostaną półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Będzie to szansa dla toruńskich Sokołów na zdobycie kolejnego medalu Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej - junior młodszy. Aby dojść do tego etapu mistrzowskiego turnieju, zawodnicy z Torunia rozegrać musieli mecze turnieju kwalifikacyjnego, który od soboty do poniedziałku rozgrywany był na lodowej tafli Nowego Targu.

MKS Sokoły Toruń zajęły w nim drugie miejsce, pokonując w pierwszych swoich spotkaniach zespoły: Mazowsze Warszawa i Orlik Opole. W obu przypadkach, młodzi hokeiści z grodu Kopernika w pierwszych tercjach meczów razili nieskutecznością oraz nieco zachowawczą grą. Kolejne odsłony tych pojedynków, to jednak znaczna poprawa skuteczności oraz bardziej perfekcyjna realizacja założeń taktycznych. Trener zespołu Wiesław Walicki, wie zapewne doskonale co mają robić jego podopieczni, chociażby ze względu na to, że w tego typu imprezach zobył już z zawodnikami z Gdańska i Torunia kilkanaście medali.

Po dwóch, raczej planowych wygranych, w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego, Sokoły zmierzyły się z nowotarskimi Szarotkami. W tym miejscu nastąpiło lekkie trzęsienie ziemi, bo po słabym meczu młodzi torunianie polegli w stosunku 10:0. Jak do tego doszło? Czy jest to realna różnica poziomów obu drużyn? Czy była to "zasłona dymna" trenera Walickiego? - jak na razie tego nie wiemy.  Aby się o tym przekonać, trzeba wygrać dzisiejsze spotkanie półfinałowe, gwarantujące zwycięzcy co najmniej srebrny medal Mistrzostw Polski. Prawdopodobnie wówczas, nadarzy się okazja ponownego pojedynku z zawodnikami z Nowego Targu, którzy są zdecydowanymi faworytami tegorocznych rozgrywek.

Nie wyprzedzając jednak rozwoju sytuacji, w meczu półfinałowym MKS Sokoły Toruń pokonać muszą pierwszą drużynę turnieju w Oświęcimiu - zespół Sielca Sosnowiec.  

 

Wyniki turnieju kwalifikacyjnego w Nowym Targu:

 

MKS Sokoły Toruń - Mazowsze Warszawa - 7:3 (1:0; 3:3; 3:0)

bramki dla MKS Sokoły: Marek Iwański x 3; Szymon Maciejewski x 3; Michał Kalinowski 

MKS Sokoły Toruń - Orlik Opole - 8:4 (0:1; 5:0; 3:3)

bramki dla MKS Sokoły: Michał Kalinowski x 2; Marek Iwański x 2; Mateusz Kurpiewski, Dawid Zembrzuski, Szymon Maciejewski, Marcin Wiśniewski

MMKS Podhale Nowy Targ - MKS Sokoły Toruń - 10:0 (2:0; 4:0; 4:0)

komentarze (2) ()

wstecz

Kontakt

Bannery