Treść strony

Sokoły nie doleciały do finału

Niestety nie udało się zawodnikom Sokołów przebrnąć przez fazę półfinałową Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W rozegranym dziś w Krynicy meczu, zawodnicy sosnowieckiego Sielca zrewanżowali się za zeszłoroczny mecz o brązowy medal i zamknęli naszej drużynie drogę do finału, zwyciężając po dogrywce 3:2.
Pierwsze dwie tercje meczu nie były udane dla toruńskich Sokołów. Nieporadna gra i brak zdecydowania w sytuacjach podbramkowych zemściły się utratą dwóch bramek, po jednej w każdej tercji. W trzeciej tercji nasza drużyna postawiła wszystko na jedną kartę i w końcu była skuteczna. Dwukrotnie Marek Iwański wykorzystał sprzyjające okazje i w regulaminowym czasie mecz pozostał nierozstrzygnięty. Jednak, gdy wydawało się, że nasza drużyna opanowała sytuację, wystarczył jeden błąd w dogrywce i marzenia o finale prysły.
Dzisiejszy mecz dostarczył kibicom wiele emocji, niestety dla toruńczyków, końcowa radość pozostała dla kibiców z Sosnowca. Miejmy nadzieję, że drużyna zmobilizuje się przed jutrzejszym "małym" finałem i będzie w stanie powtórzyć zeszłoroczne osiągnięcie i obronić brązowy medal. Przeciwnikiem Sokołów w tym meczu będzie drużyna MMKS Podhale Nowy Targ, z którą Sokoły przegrały w meczu grupowym. Jutro doskonała okazja do rewanżu za tamtą porażkę.

Mecz o III miejsce:
Godzina 10:00               MMKS Podhale Nowy Targ – MKS Sokoły Toruń
Obsada sędziowska: Radzik Tomasz, Przyborowski Tomasz, Syniawa Jan

Mecz o I miejsce:
Godzina 13:00               GKS Stoczniowiec Gdańsk – UKS Sielec Sosnowiec
Obsada sędziowska: Kupiec Waldemar, Radzik Tomasz, Baca Michał, Wolny Adrian

UKS Sielec Sosnowiec – MKS Sokoły Toruń         3:2  (1:0, 1:0, 0:2), dogrywka 1:0

Kary:
8 minut - 2 minuty

W drugim półfinale MMKS Podhale Nowy Targ przegrało dziś ze Stoczniowcem Gdańsk   3:4  (0:1, 1:2, 2:1)