Treść strony SYSTEMOWA:Wydarzenia więcej

Jaskółki pełne entuzjazmu
Zawodniczki z Torunia rozpoczynają grę w lidze kobiet.

Zanim pierwsze ligowe mecze u progu nowego sezonu rozegrają hokeiści, na taflach lodowych pojawią się panie. W najbliższy weekend rozpoczyna się bowiem walka w Polskiej Lidze Hokejowej Kobiet.
W sobotę, 10 września, zainaugurowane zostaną rozgrywki o mistrzostwo Polski kobiet. Do rywalizacji o tytuł, po czterech latach przerwy, powracają toruńskie Jaskółki.

- Dziewczyny naciskały na to, żeby zagrać w lidze - przyznaje Ignacy Krasiński, prezes klubu. - W drużynie mamy obecnie 28 zawodniczek, a zainteresowanie grą w hokeja wśród kobiet wzrasta. W młodzieżowych grupach, wraz z chłopcami, swoje umiejętności szlifują również dziewczęta.

Drużyna, prowadzona przez Daniela Lipińskiego, złożona jest w połowie z zawodniczek od lat trenujących w klubie, jak i nowych, młodych hokeistek. Dodatkowo, przed nadchodzącym sezonem, zespół został wzmocniony kilkoma dziewczętami z Łodzi, m.in. jedną bramkarką.

Już jutro na Śląsku pełna entuzjazmu ekipa Jaskółek zainauguruje rozgrywki PLHK. Jej pierwszym rywalem będą Białe Jastrzębie.

Dodajmy, iż do rywalizacji o mistrzostwo Polski przystąpi dziewięć klubów. W pierwszej fazie zmagań każda drużyna zmierzy się ze wszystkimi rywalami dwukrotnie. Najlepszych osiem zespołów uzyska awans fazy play off.


Źródło: Nowości

komentarze (0) ()

wstecz

Kontakt

Bannery