Treść strony SYSTEMOWA:Wydarzenia więcej

Komunikat KS HSA Nesta Toruń

Przygotowujący się z drużyną do sezonu Wojciech Jankowski w połowie poprzedniego tygodnia poinformował klub o zamiarze zakończenia kariery hokejowej i podjęcia pracy nie związanej z zawodowym uprawianiem hokeja na lodzie poza granicami kraju.
Podjęcie tej trudnej decyzji argumentował sprawami rodzinnymi. Klub szanując decyzję zawodnika zgodził się na rozwiązanie kontraktu.
Tym samym W.Jankowski nie będzie reprezentował barw naszego klubu w nadchodzącym sezonie.


Wypowiedź Wojciecha Jankowskiego dla portalu Hokej.Net

Jankowski: Faceta poznaje się po tym, jak kończy
"Janek" niespodziewanie opuszcza szeregi toruńskiej drużyny, ale jak zapewnia - nie kończy swojej przygody z hokejem. - Gdy tylko prezes powie, że jestem potrzebny z powrotem, a moja sytuacja się ustabilizuje, to od razu wrócę - obiecuje zawodnik.Paulina Szulc: Skąd taka nagła decyzja o Twoim odejściu?
Wojciech Jankowski: Powiem po prostu, że zadecydowały o tym kłopoty rodzinne. Pewnie to oklepane, ale niestety taka jest prawda.

P.S. Czy żegnasz się z hokejem, czy tylko z Toruniem i Polską?
W.J. Mam 31 lat, zdrowie dopisuje, więc nie chciałbym kończyć z hokejem. Jestem po słowie z prezesem, że gdy tylko moja sytuacja sie wyjaśni, to od razu kupuję bilet i o ile będę potrzebny, to stawię się na treningu.

P.S. Czy to prawda, że trenujesz w norweskim Skien IHK?
W.J. Mimo dziesięciu godzin, które spędzam w pracy, to staram sie trenować z tutejszą drużyną. Wypożyczyli mi sprzęt na treningi. Możliwość trenowania zapewnioną mam dzięki Adamowi Blumie. Ciężko byłoby sie rozstać z lodem, dlatego mimo dużego wysiłku, staram się być w formie. Gdy tylko wszystko się wyjaśni, chętnie wróciłbym do Torunia.

P.S. Jak władze klubu oraz drużyna przyjęły Twoją nagłą decyzję?
W.J. O to, trzeba byłoby zapyta prezesa. Gdy tylko powie on, że jestem potrzebny z powrotem, a moja sytuacja się ustabilizuje, to od razu wrócę. Naprawdę wiele mu zawdzięczam.

P.S. Na co Twoim zdaniem będzie stać w tym sezonie Nestę?
W.J. Uważam, że są w stanie zwyciężyć z każdym. No może prawie każdym. Z Sanokiem, czy Tychami będzie ciężko. Jednak reszta jest w ich zasięgu. Spokojnie mogą wygrać z Katowicami, Sosnowcem, Unią i Krakowem. Jeżeli będą takim kolektywem, jak pod koniec zeszłego sezonu, to myślę, że są w stanie zająć 5 miejsce.

P.S. Jakbyś ocenił zmiany kadrowe i nowy kształt zespołu?
W.J. Nie jestem trenerem, ale wiem, że jeżeli zespół będzie mógł tylko myśleć o meczach i skoncentrować się tylko na nich, to naprawdę są w stanie zdziałać dużo. Ta drużyna staje się jednością i zawodnicy są w stanie wskoczyć za siebie w ogień, jeżeli są skupieni tylko na grze. I tego im życzę z całego serca i będzie mi ich brakowało. Mam również duży szacunek dla prezesa, który mimo ciężkiej sytuacji robi wiele dla klubu. Stara się w przeciwieństwie do innych.

P.S. Podsumuj swoje występy w Toruniu - czy jesteś zadowolony ze swojej gry?
W.J. Początki były ciężkie, bo im więcej się wymaga od siebie, tym gorzej wychodzi. Ponoć poznaje sie faceta po tym, jak kończy, a nie jak zaczyna, więc końcówkę sezonu uważam za bardzo udaną. Myślę, że pomogłem utrzymać się drużynie w ekstraklasie mimo słabszego sezonu.

 

Źródło: Hokej.Net

wstecz

Kontakt

Bannery