Treść strony SYSTEMOWA:Wydarzenia więcej

Sokoły wróciły ze Śląska bez medali mistrzostw Polski

Juniorzy młodsi Sokołów Toruń zajęli ósme, ostatnie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, będącej również finałowym turniejem mistrzostw Polski.


W zmaganiach o medale mistrzostw kraju rywalizowało w Janowie osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy. Torunianie, niestety, trafili do bardzo mocnej grupy wraz z Polonią Bytom i Podhalem Nowy Targ, późniejszymi finalistami wspomnianego turnieju, a także z Unią Oświęcim.

Pomimo zajęcia ostatniego miejsca w zawodach prowadzone przez Leszka Mingego Sokoły zaprezentowały się na Górnym Śląsku z niezłej strony.

Wystarczy wspomnieć, iż w bezpośrednim starciu z późniejszym złotym medalistą mistrzostw Polski, przegrały dopiero po serii rzutów karnych. W innych spotkaniach fazy grupowej przegrywały natomiast z Podhalem Nowy Targ oraz Unią Oświęcim. Ostatniemu ze wspomnianych rywali torunianie ulegli dopiero tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Podhale Nowy Targ - Sokoły Toruń 4:1 (1:0, 1:0, 2:1).
Bramka dla Sokołów: M. Krasakiewicz.

Sokoły - Polonia Bytom 1:2 po rzutach karnych (0:0, 1:1, 0:0; d. 0:0, k. 0:1).
Bramka dla Sokołów: M. Gościński.

Unia Oświęcim - Sokoły 5:4 po dogrywce (2:1, 0:3, 2:0; d. 1:0).
Bramki dla Sokołów: M. Gościński, M. Zieliński, J. Jaworski, M. Gerne.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Janowie drużyna Leszka Mingego wystąpiła w następującym składzie: A. Arbart, A. Borowicz, B. Burak, S. Fraszko, M. Gerne, J. Gołaszewski, M. Gościński, J. Jaworski, M. Jóźwiak, M. Krasakiewicz, P. Kuczyński, K. Makowski, F. Mazurkiewicz, J. Rafiński, M. Studziński, B. Śmieszek, A. Winkler, M. Zieliński.

Jak już wspomnieliśmy, mistrzami Polski zostali hokeiści Polonii Bytom, którzy w finale pokonali Podhale Nowy Targ 5:4 po rzutach karnych. Po brąz sięgnęli zawodnicy Ciarko PBS-u Banku Sanok.

Oto końcowa klasyfikacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2014 i mistrzostw Polski juniorów młodszych:
1. Polonia Bytom,
2. Podhale Nowy Targ,
3. Ciarko PBS Bank Sanok,
4. JKH GKS Jastrzębie,
5. Unia Oświęcim,
6. Naprzód Janów,
7. Sielec Sosnowiec,
8. Sokoły Toruń.

 

Źródło: Nowości

wstecz

Kontakt

Bannery