Treść strony SYSTEMOWA:Wydarzenia więcej

Budowa drużyny na ukończeniu

Wszyscy liderzy Nesty z poprzedniego sezonu podpisali kontrakty z toruńskim klubem na kolejny rok. Ciągle jednak trwają rozmowy z zawodnikami.


- Trzon drużyny na kolejny sezon mamy w zasadzie stworzony - mówi Bogdan Rozwadowski, prezes KS Toruń HSA.

Podpisy pod kontraktami, obowiązującymi w sezonie 2014/2015, złożyli wszyscy zeszłoroczni liderzy zespołu m.in. Przemysław Bomastek, Michał Plaskiewicz, Jacek Dzięgiel a także Michał Kalinowski, który miał ciekawe oferty z innych klubów.

Oprócz liderów, także pozostali zawodnicy zeszłorocznej drużyny podpisali już kontrakty. Dochodzą także inni. Po dłuższej nieobecności na toruńskim lodzie, grze w Bytomiu, Jastrzębiu-Zdroju i Opolu, do zespołu Nesty wraca napastnik Daniel Minge, wychowanek toruńskich Sokołów.

Sztab szkoleniowy KS Toruń HSA z zadowoleniem przyjął także zakończenie rozmów, prowadzonych z innym wychowankiem Sokołów - młodym i utalentowanym obrońcą Remigiuszem Gazdą. Trwają jeszcze rozmowy na temat powrotu do Torunia innego wychowanka Sokołów - Bartosza Fraszki.

Ciągle jeszcze istnieje możliwość gry w Toruniu dwóch gdańszczan - Marka Wróbla i Jakuba Stasiewicza, którzy w zeszłym sezonie reprezentowali Polonię Bytom. Kierownictwo Nesty przedstawiło im możliwości zatrudnienia i czeka na ich decyzje, oni z kolei czekają na rozwój wydarzeń w ich rodzinnym Gdańsku, gdzie coś zaczyna się dziać, w kwestii powrotu rozgrywek ligowych do tego miasta. Sytuacja ich angażu może więc zależeć od rozwoju wypadków.

Podczas jednego z pierwszych treningów, zawodnicy dokonali już wyboru kapitana zespołu. Wyniki tajnego głosowania były pewnym zaskoczeniem, gdyż okazało się, że funkcję tę w nowym sezonie pełnił będzie Jacek Dzięgiel. Tym samym zmienił on wieloletniego kapitana torunian Przemysława Bomastka.

Poniżej lista zawodników, którzy mają już podpisane z Nestą kontrakty na najbliższy sezon:

1.   Przemysław BOMASTEK
2.   Krzysztof BOJANOWSKI
3.   Łukasz CHRZANOWSKI
4.   Jacek DZIĘGIEL
5.   Remigiusz GAZDA

6.   Jakub GIMIŃSKI
7.   Kamil GOŚCIMINSKI
8.   Paweł HEYKA
9.   Piotr HUSAK
10.   Piotr HUZARSKI
11. Michał KALINOWSKI
12. Mariusz KUCHNICKI

13. Bartosz LEWANGOWSKI
14. Miłosz LIDTKE
15. Szymon MĄDROWSKI
16. Daniel MINGE
17. Bartosz PIENIAK
18. Michał PLASKIEWICZ
19. Patryk PRONOBIS
20. Janek RODZIEWICZ
21. Bartosz SKÓLMOWSKI

22. Piotr WINIARSKI

komentarze (0) ()

wstecz

Kontakt

Bannery