Treść strony

Ostatni akord

.
Nietypowo, jak na reguły panujące w ekstraklasie PLH, przebiega okres przygotowań przedsezonowych w naszym klubie - Nesta Toruń. System przygotowań opracowany przez trenera W. Walickiego nawiązuje bardziej do rozwiązań skandynawskich, których w Polsce raczej nikt nie stosuje. Gdy większość zespołów (Sanok, Krynica, Oświęcim, Kraków) udaje się właśnie na dwu, lub nawet trzytygodniowe urlopy, nasi zawodnicy po wolnych 10 dniach, wkraczają w ostatnią fazę przygotowań. Przed nimi 21 najtrudniejszych dni, podczas których w dwufazowym treningu wykonają największą pracę przed wejściem na lód.

Zajęcia tego ostatniego okresu charakteryzować się będą dużymi obciążeniami oraz intensywnością i urozmaiceniem form szkoleniowych. Trenerzy naszego zespołu: W. Walicki oraz M. Górecki oddadzą swoich podopiecznych w ręce specjalistów, sami zaś zajmą się koordynacją całego cyklu treningowego oraz sprawdzianami. Tak więc, zajęcia z gimnastyki, stretchingu i elementów sztuk walki poprowadzi na matach, specjalista od tych spraw Zbigniew Wojtowicz z UMK. Zajęcia lekkoatletyczne oraz przygotowanie siłowe opracował dla naszych zawodników, trener Robert Hulisz. Będą to z całą pewnością najtrudniejsze i najbardziej wymagające zajęcia. Po zmorach i trwogach opisanych powyżej treningów, nasi chłopcy zostaną rzuceni w "objęcia" dwóch niezwykle atrakcyjnych Agnieszek, które w roli instruktorek "zabawią" się z nimi na zajęciach speedu i stepu. W najlepszym, w Toruniu, Wellness Centrum - "Bella Line", pot będzie zapewne ściekał potokami.

To tylko trzy ostatnie tygodnie przed wejściem na lód (25.07.2011), ale zarazem jest to najważniejszy okres w całych przygotowaniach przedsezonowych. To właśnie teraz, spiąć się mają efekty wszystkich dotychczasowych zajęć oraz pracy, którą wykonali do tej pory nasi zawodnicy. Mamy nadzieję, że ta nietypowa jak na polskie warunki koncepcja treningów przyniesie zakładane efekty, które pozwolą naszym chłopakom na równorzędną walkę na lodzie ze wszystkimi zespołami ekstraklasy PLH.   

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • studio-pro
  • Miasto Torun

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie