Treść strony

Takie tam - o hokeju

.
Początek wakacji to tradycyjnie środek sezonu ogórkowego w polskim hokeju na lodzie. Zakończyły się już dawno wszelkie zmagania reprezentacyjne, Boston Bruins wygrali Puchar Stanleya, zdecydowana większość transferów w PLH już dawno została przeprowadzona. Niektóre drużyny trenują, niektóre wysłały swoich podopiecznych na zasłużone urlopy. Cisza, spokój, sielanka. Tak naprawdę, nie ma o czym pisać. Gdyby nie wydarzenia pozasportowe, możnaby wyłączyć wszystkie serwisy hokejowe, chociażby ze względu na oszczędność prądu.

W naszym klubie Nesta Toruń, oprócz dwufazowych treningów przypominających ciężką pracę na galerach, trudno natrafić na jakiś ciekawy sportowy temat. Całe szczęście, że w ostatnich dniach nie brakujem nam newsów z tzw. "Kroniki towarzyskiej".

Nie wszyscy chyba już wiedzą, że od wczoraj, jeden z podstawowych zawodników Nesty Toruń, nie jest już kawalerem. Wybranką serca Arkadiusza Marmurowicza została jego długoletnia partnerka Monika Lewandowska (toruńska Ice Miss sezonu 2009/2010).  Sympatycznym dziewczętom, które podkochiwały się platonicznie w Arku, pozostały już niestety tylko jego zdjęcia lub plakaty pod poduszką.

Innym ważnym wydarzeniem ostatnich dni było zakończenie kariery sportowej przez Michała Wieczorka. Michał pożegnał się z trenerami i kolegami z zespołu, po czym "zawiesił" swoje łyżwy na kołku. Następnie rozwiązał oficjalnie swój kontrakt w siedzibie klubu. To zapewne trudna decyzja, którą nie łatwo było podjąć. Przed Michałem obrona pracy magisterskiej oraz egzaminy kursu... na sędziego hokejowego. Jak widać jego rozbrat z lodem nie potrwa zbyt długo i być może już niebawem zobaczymy go w Toruniu, w pasiastym dresie.

Szeroko opisywana trudna sytuacja w polskim hokeju na lodzie, związana z brakiem terminarza rozgrywek sezonu 2011/2012, posiada  tzw. "drugie dno". Działacze klubowi rozumiejąc "troskę" PZHL o rzetelność i transparentny stosunek do wydawania licencji klubowych, gotowi byli poczekać trochę dłużej na jego opublikowanie. Ale pojęcie "trochę dłużej" z niewiadomych względów się trochę przedłużyło. Nikt  z władz naszego związku zapewnenie nie zdaje sobie sprawy, z konieczności uzyskania przez każdy klub, najważniejszego dokumentu w każdym sezonie rozgrywek - Decyzji o wydaniu zgody na organizację imprez masowych. W naszym przypadku, decyzję taką wydaje Urząd Miasta Torunia (mając na to ustawowe 30 dni) na podstawie złożonych dokumentów, między innymi: opinii Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i Sanepidu (służby te mają na to kolejne ustawowe 14 dni). Całą procedurę rozpocząć można dysponując "Terminarzem rozgrywek", bez którego złożenie wniosku jest bezsensowne. Licząc szybko (nawet na palcach) okazuje się, że VI Turniej im. L. Czachowskiego oraz prawdopodobnie kilka sparingów, rozegrane być mogą bez udziału publiczności. W trosce o losy polskiego hokeja zapomina się czasem o najważniejszym - o tym dla kogo gra się w hokeja.

Przypomnieć można także na zakończenie o ciągłej sprzedaży karnetów całosezonowych w rewelacyjnej cenie 90,00 zł. Jeżeli prawdziwe będą pogłoski o cenach biletów (10,00 i 7,00 zł), to już na początku września "cała inwestycja" w hokej na lodzie się zwróci. Chyba nie warto czekać. 

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • Miasto Torun
  • studio-pro

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie