Treść strony

Turniej im. L. Czachowskiego - dzień trzeci

.
W niedzielę zakończyła się w Toruniu kolejna, szósta już edycja Międzynarodowego Turnieju im. L. Czachowskiego. Pierwsze miejsce oraz miano najlepszej drużyny przypadło zespołowi Metalurg Lipawa, który w tych zawodach przewyższał wszystkich swoich przeciwników przynajmniej o jedną klasę. Dopiero w ostatnim meczu turnieju wyjaśniły się losy kolejnych miejsc na podium. Zgodnie z oczekiwaniami przybyłych na Tor-Tor sympatyków hokeja na lodzie, w bezpośrednim pojedynku reprezentacji Polski i Nesty Karaweli Toruń, lepsza okazała się być ta pierwsza i to ona właśnie zajęła w ostatecznym rozrachunku drugie miejsce. Trzecie miejsce gospodarzy turnieju uznać można za spory sukces tym bardziej, że w bezpośrednim pojedynku zespół toruński pokonał aktualnego wicemistrza Polski - drużynę GKS Tychy.

Pierwsze, niedzielne spotkanie rozegrane pomiędzy Metalurgiem Lipawa i GKS-em Tychy rozpoczęło się od wyrównanej walki na całym lodowisku, gdzie chwilami przeważał nawet zespół wicemistrza naszego kraju. Dopiero w połowie drugiej tercji zaznaczyła sie wyraźna przewaga zespołu łotewskiego. Podobnie jak we wcześniejszych swoich spotkaniach, Łotysze nie mieli większych problemów z pokonaniem swojego ostatniego rywala. Zgodnie z oczekiwaniami, po zakończonym meczu odebrali więc Puchar Prezydenta Miasta Torunia za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju. Kończąca rozgrywki turniejowe z trzema porażkami na koncie drużyna GKS Tychy, zajęła czwarte miejsce, co uznać można niewątpliwie za sporą niespodziankę.

Metalurg Lipawa - GKS Tychy - 5:2 (2:2; 1:0; 2:0)

Bramki: J. Upitis x 3; J. Straupe x 2 - A. Parzyszek; T. Kozłowski

 

Ostatni pojedynek wieczoru, a zarazem ostatni mecz turnieju rozstrzygnął ostateczną kolejność na podium tych zawodów. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, reprezentacja Polski, bez najmniejszych problemów pokonała zespół gospodarzy, co pozwoliło jej na zajęcie drugiego miejsca. Nie było to widowiskowe spotkanie, które rozgrzać mogło zgromadzoną na trybunach toruńską publiczność. Kadra Polski, bez większego zaangażowania "wypunktowała" toruński zespół, skutecznie wykorzystując nadarząjące się okazje oraz brak koncentracji bramkarza i toruńskiej obrony. Tak jak w poprzednich meczach turnieju, w drużynie Nesty Karaweli Toruń, na szczególne słowa uznania zasłużyli sobie najmłodsi zawodnicy trzeciej i czwartej formacji. To właśnie ich gra oraz postawa w całym turnieju najabrdziej przypadła do gustu toruńskim kibicom, którzy na otwarcie sezonu zgodnie wyrażali umiarkowany optymizm przed zbliżającymi się rozgrywkami ekstraklasy PLH.

Nesta Karawela Toruń - Polska - 1:4 (0:1; 0:3; 1:0)

Bramki: D. Maj - D. Słaboń; L. Laszkiewicz; M. Danieluk; P. Kmiecik

 

Tabela Turnieju:

1. Metalurg Lipawa                         - 3 mecze - 9 pkt. - bramki - 16:3
2. Polska                                          - 3 mecze - 6 pkt. - bramki - 11:7
3. Nesta Karawela Toruń              - 3 mecze - 3 pkt. - bramki - 6:12
4. GKS Tychy                                   - 3 mecze - 0 pkt. - bramki - 5:16  

 

Nagrody i wyróżnienia:

MVP Turnieju - Miks Indrasis (Metalurg Lipawa)
Najlepszy napastnik - Marcin Kolusz (Polska)
Najlepszy obrońca - Nerius Alisauskas (Metalurg Lipawa)
Najlepszy bramkarz - Michał Plaskiewicz (Nesta Karawela Toruń)

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • studio-pro
  • Miasto Torun

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie