Treść strony

Cracovia ponownie zawita na Tor-Tor

Już dzisiaj o godzinie 18:30 zostanie rozegrane awansem spotkanie pomiędzy Nestą Karawelą Toruń a Comarch Cracovią Kraków. W odstępie 5 dni zawodnicy mistrza Polski ponownie przyjechali do Torunia. Spotkanie zostanie rozegrane awansem z 23 kolejki (tj 25.11.2011), ponieważ "Pasy" w tym samym czasie będą rozgrywać mecze półfinałowe Pucharu Kontynentalnego w Doniecku. Drużyna z Małopolski obecnie zajmuje 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 19 oczek, aczkolwiek mają rozegrane jedno spotkanie więcej. Faworytem tego spotkania są oczywiścię goście, ale napewno "Stalowe Pierniki", tak jak w ostatnim meczu pomiędzy tymi drużynami, pokażą serce do walki.

Podopieczni Rudolfa Rohaczka w ostatniej ligowej potyczce zmierzyli się w Sosnowcu gdzie pokonali tamtejsze Zagłębie 3:5, zaś torunianie przegrali u siebie z JKH GKS Jastrzębie 1:3. W tym sezonie drużyny spotkały się tylko dwukrotnie. Ale to dopiero początek sezonu. Niestety beniaminek musiał dwa razy uznać wyższość "Pasów", przegrywając na wyjeździe 2:10 oraz niedawno (w niedzielę) u siebie po rzutach karnych 3:4.

Najlepszymi zawodnikami Cracovi można uznać oczywiście Leszka oraz Daniela Laszkiewiczów, młodszy z braci Leszek prowadzi w punktacji kanadyjskiej PLH z wynikiem 28 pkt na co złożyło się 15 bramek i 13 asyst, z takim samym dorobkiem na 2 miejscu znajduję się jego klubowy kolega Damian Słaboń (9 trafień i aż 19 asyst). W drużynie toruńskiej najbardziej skuteczny jest Przemysław Bomastek, który w tym sezonie zdobył 6 bramek oraz taką samą liczbę asyst. Mocnym punktem gospodarzy może być również trio: Daniel Minge, Kamil Kalinowski oraz Paweł Połącarz, którzy w ostatnim meczu z Cracovią pokazali się na lodzie z jak najlepszej strony.

Niestety gorszą informacją jest fakt, iż w meczu prawdopodnie nie zagra Tomasz Ziółkowski, który w ostatnim meczu z Jastrzębiem doznał urazu ręki. To kolejny zawodnik który dołączy do rekonwalescentów toruńskiej drużyny czyli Piotra Kosedy, Sebastiana Wachowskiego oraz Kamila Gościmińskiego. W drużynie gości na mecz do Torunia nie przyjadą drugi bramkarz Ondrej Raszka , oraz zawodnicy z pola Sebastian Witowski oraz Petr Dvorak. 

Bilety na mecz w cenie:

ulgowy - 7zł

normalny - 10zł 

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • studio-pro
  • Miasto Torun

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie