Treść strony

Paluszki wygrały z Piernikami

.
Wczorajsza wygrana Aksam Unii Oświęcim z Nestą Karawelą Toruń nie podlegała dyskusji. Nie oznacza to jednak, że był to mecz wyłącznie do jednej bramki. Drużyna toruńska, szczególnie w pierwszej tercji, mogła się podobać licznie zgromadzonej publiczności, a jej kontrataki kilkukrotnie stwarzały zagrożenie pod bramką przeciwnika. Po jednym z takich zagrań zespół Nesty Karaweli wyszedł nawet na prowadzenie. Niestety, mało aktywna gra w osłabieniu oraz perfekcyjne rozgrywanie przewag przez zespół z Oświęcimia, spowodowały w końcówce tej części meczu utratę dwóch bramek.

Druga odsłona tego meczu to zdecydowana przewaga Unii oraz pełna kontrola wydarzeń zachodzących na lodowisku hali Tor-Tor. Na dodatek, po kolejnej udanej akcji Marcin Jaros podwyższył wynik spotkania na 1:3. Zespół "Stalowych Pierników" drugie dwadzieścia minut wyraźnie przespał. Ataki toruńskiej drużyny w tej fazie meczu nie stwarzały problemu dobrze zorganizowanej obronie oraz bramkarzowi oświęcimian.

Trzcia tercja spotkania to ponowny zryw zespołu toruńskiego oraz kilka grożnych akcji pod bramką Zborowskiego. Ceną za bardziej odważne zaatakowanie bramki przeciwnika była kontra zakończona czwartą bramką P. Valusiaka. Nie odmieniło to oblicza końcówki meczu. Co więcej, po zdobyciu drugiej bramki dla Torunia (P. Winiarski), zespół Nesty zagrał jeszcze bardziej aktywnie. Na poprawienie rezultatu nie starczyło już czasu, a kilka ostatnich akcji rozbiło się o solidną obronę zespołu Aksam Unia Oświęcim.

 

Nesta Karawela Toruń - Aksam Unia Oświęcim    2:4 (1:2; 0:1; 1:1)

bramki dla Nesty: A. Marmurowicz, P. Winiarski

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • studio-pro
  • Miasto Torun

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie