Treść strony WIADOMOŚCI

  • Przekaż 1 procent dla MKS SOkoły

Mistrzostwa Polski Młodzików.

W dniach 23-28.03.2021 r., na lodowisku w Oświęcimiu rozgrywane były Mistrzostwa Polski w kategorii młodzik. Toruń reprezentowała drużyna MKS Sokoły. Młodzi hokeiści trenowani przez Pawła Głaza w fazie grupowej zmierzyli się z: AH Legia Warszawa, KS Katowice Naprzód Janów oraz JKH GKS Jastrzębie.

W drugiej grupie walczyli: MKS Cracovia, MOSM Tychy, UKH Unia Oświęcim oraz UKS Niedźwidki MOSIR Sanok.

Dzień 1.

MKS Sokoły Toruń - AH Legia Warszawa
7:0
(2:0, 1:0, 4:0)

Bramki:
1:0 Wiensak Filip - 10:30 (O)    
2:0 Wilmański Brus (Podborny Rafał) -    14:58    
3:0 Nawrot Michał (Ziarkowski Kacper, Wiwatowski Michał) - 34:50    
4:0 Podborny Rafał (Lupanov Fedor) -    42:46
5:0 Ziarkowski Kacper - 45:59    
6:0 Ziarkowski Kacper (Lupanov Fedor, Szotkiewicz Emil) - 52:46
7:0 Wilmański Brus (Osmołowski Wiktor) - 59:58  
 

Skład MKS Sokoły Toruń:

#1 Woźniewski Jakub, 45 Chojnicki Bartosz

#29 Lupanov Fedor, #27 Szotkiewicz Emil
#22 Ziarkowski Kacper, #87 Wiwatowski Micha, #18 Nawrot Michał

#10 Golik Łukasz, #33 Osmołowski Wiktor
#32 Wilmański Brus , #19 Wiensak Filip, #9 Podborny Rafał

#15 Dobrzyński Miłosz, #34 Gimiński Marcel
#40 Piór Łukasz, #20 Hoszwa January, #35 Kopylov Maksym

#39 Suszko Jakub # 26 Żołnowski Igor
#56 Pawłowski Sylwester, # 68 Lewandowski Igor

Trener: Paweł Głaz

MVP MKS Sokoły - Rafał Podborny

Pozostałe wyniki:

KS Katowice Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 8:5 (2:1, 3:0, 3:4)
MKS Cracovia - UKS Niedźwidki MOSIR Sanok 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
MOSM Tychy - UKH Unia Oświęcim 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)

Dzień 2.

MKS Sokoły Toruń - KS K-ce Naprzód Janów
7:3
(2:2, 3:0, 2:1)

Bramki:
1:0 Ziarkowski Kacper (Nawrot Michał) - 01:09    

1:1 Hofman Jonasz - 02:29 (O)        
2:1 Golik Łukasz (Wilmański Brus) - 02:48 (P)    
2:2 Hofman Jonasz (Wojciechowski II Kacper) - 06:08        
3:2 Wilmański Brus (Podborny Rafał) - 29:56    
4:2 Lupanov Fedor (Ziarkowski Kacper) - 31:08    
5:2 Podborny Rafał (Wiensak Filip) - 38:35 (O)    
6:2 Nawrot Michał (Lupanov Fedor) - 44:20 (P)    
7:2 Nawrot Michał - 45:34 (P)  
 
7:3 Chodor Błażej - 57:37


Skład MKS Sokoły Toruń:

#1 Woźniewski Jakub, 45 Chojnicki Bartosz

#29 Lupanov Fedor, #27 Szotkiewicz Emil
#22 Ziarkowski Kacper, #87 Wiwatowski Micha, #18 Nawrot Michał

#10 Golik Łukasz, #33 Osmołowski Wiktor
#32 Wilmański Brus , #19 Wiensak Filip, #9 Podborny Rafał

#15 Dobrzyński Miłosz, #34 Gimiński Marcel
#40 Piór Łukasz, #20 Hoszwa January, #35 Kopylov Maksym

#39 Suszko Jakub # 26 Żołnowski Igor

MVP MKS Sokoły - Kacper Ziarkowski

Pozostałe wyniki:

AH Legia Warszawa - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
MOSM Tychy - MKS Cracovia 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
UKH Unia Oświęcim  - UKS Niedźwidki MOSIR Sanok 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Dzień 3.

JKH GKS Jastrzębie - MKS Sokoły Toruń
4:1
(0:0, 1:1, 3:0)

Bramki:
1:0 Onak Jakub (Poręba Maciej) - 24:25 (P)
1:1 Nawrot Michał (Ziarkowski Kacper) - 35:10 (O)        
2:1 Szcześniak Jakub - 47:08
3:1 Stolarski Bartłomiej Szcześniak Jakub, Wojciechowski Sebastian - 49:57 (PP)    
4:1 Szcześniak Jakub (Onak Jakub) - 56:57    

Skład MKS Sokoły Toruń:

#1 Woźniewski Jakub, 45 Chojnicki Bartosz

#29 Lupanov Fedor, #27 Szotkiewicz Emil
#22 Ziarkowski Kacper, #87 Wiwatowski Micha, #18 Nawrot Michał

#10 Golik Łukasz, #33 Osmołowski Wiktor
#32 Wilmański Brus , #19 Wiensak Filip, #9 Podborny Rafał

#15 Dobrzyński Miłosz, #34 Gimiński Marcel
#40 Piór Łukasz, #20 Hoszwa January, #35 Kopylov Maksym

#39 Suszko Jakub # 26 Żołnowski Igor

MVP MKS Sokoły - Jakub Woźniewski

Pozostałe wyniki:

KS K-ce Naprzód Janów - AH Legia Warszawa 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
MOSM Tychy - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
MKS Cracovia - UKH Unia Oświęcim 2:7 (1:0, 1:3, 0:4)

Dzień 4.
Półfinały

MKS Sokoły Toruń - UKH Unia Oświęcim
5:6d
(1:2, 3:1, 1:2, 0:1d)

Bramki:
0:1 Płonka Adrian (Baida Illia, Baida Danylo) - 05:19 (P)    
1:1 Ziarkowski Kacper (Golik Łukasz) - 06:19
1:2 Shoferovskyi Roman (Kukla Igor, Płonka Adrian) - 19:30 (P)    
2:2 Podborny Rafał (Wiwatowski Michał, Ziarkowski Kacper) - 21:00 (P)
3:2 Podborny Rafał - 22:11
4:2 Podborny Rafał (Ziarkowski Kacper) - 26:18    
4:3 Baida Illia (Baida Danylo, Kukla Igor) - 37:46 (O)        
4:4 Baida Danylo - 45:01        
5:4 Ziarkowski Kacper - 56:35
5:5 Baida Danylo (Kukla Igor) - 58:59    
5:6 Kukla Igor (Shoferovskyi Roman) - 62:57    

Skład MKS Sokoły Toruń:

#1 Woźniewski Jakub, 45 Chojnicki Bartosz

#29 Lupanov Fedor, #27 Szotkiewicz Emil
#22 Ziarkowski Kacper, #87 Wiwatowski Micha, #18 Nawrot Michał

#10 Golik Łukasz, #33 Osmołowski Wiktor
#32 Wilmański Brus , #19 Wiensak Filip, #9 Podborny Rafał

#15 Dobrzyński Miłosz, #34 Gimiński Marcel
#40 Piór Łukasz, #20 Hoszwa January, #35 Kopylov Maksym

#39 Suszko Jakub # 26 Żołnowski Igor

MVP MKS Sokoły - Brus Wilmański

Drugi półfinał:

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok - JKH GKS Jastrzębie 3:2d (1:0, 1:1, 0:1, 1:0d)

Mistrzostwa Polski Młodzików po meczach półfinałowych (26.03.2021) zostały przerwane. *

* Komunikat PZHL
"W związku z publikacją Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Polski Związek Hokeja na Lodzie zmuszony jest przerwać po piątkowym dniu, prowadzony w Sanoku turniej o Mistrzostwo Polski Juniorów oraz prowadzony w Oświęcimiu turniej o Mistrzostwo Polski Młodzików.

Kolejne decyzje związku odnośnie tych rozgrywek zostaną podjęte wkrótce."

Aktualizacja: 08.04.2021 r.

"Komunikat w sprawie Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików

KH Polonii Bytom i UKS Niedźwiadkom MOSiR Sanok przyznano Mistrzostwo Polski Juniorów. W Mistrzostwach Polski Młodzików złote medale przyznano ex aequo UKH Unii Oświęcim i UKS Niedźwiadkom MOSiR Sanok.

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie na podstawie paragrafu 29 ust. 2 pkt 9 Statutu PZHL w porozumieniu z Wydziałem Szkolenia oraz Wydziałem Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, postanowił:

- zakończyć sezon rozgrywkowy drużyn młodzieżowych – Mistrzostwa Polski Juniorów z dniem 26 marca 2021 roku.

- przyznać miejsca w tabelach rozgrywek, na podstawie rozegranych meczów:

I miejsce i tytuły Mistrzów Polski otrzymują ex aequo: KH Polonia Bytom oraz UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

III miejsce otrzymują ex aequo: MMKS Podhale Nowy Targ oraz MKS Sokoły Toruń.

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie na podstawie paragrafu 29 ust. 2 pkt 9 Statutu PZHL w porozumieniu z Wydziałem Szkolenia oraz Wydziałem Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, postanowił:

- zakończyć sezon rozgrywkowy drużyn młodzieżowych - Mistrzostwa Polski Młodzików z dniem 26 marca 2021 roku.

- przyznać miejsca w tabelach rozgrywek, na podstawie rozegranych meczów:

I miejsce i tytuły Mistrzów Polski otrzymują ex aequo: UKH Unia Oświęcim oraz UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

III miejsce otrzymują ex aequo: MKS Sokoły Toruń oraz JKH GKS Jastrzębie."

  • autor: Tomasz Michalczuk
  • MKS Sokoły (Młodzicy)
  • Mistrzostwa Polski Młodzików

Mistrzostwa Polski Juniorów.

W tym roku, w dniach 23-28.03.2021r. Arena Sanok była miejscem, w którym młodzi hokeiści walczyli o medale Mistrzostw Polski w kategorii junior. Na mistrzostwach nie zabrakło oczywiście toruńskich juniorów - podopiecznych Wojciecha Milana. Przeciwnikami Sokołów w zmaganiach grupowych były drużyny: MKS Cracovia, UKH Unia Oświęcim oraz MMKS Podhale Nowy Targ.
W drugiej grupie, oprócz gospodarzy - UKS Niedźwiadki Sanok zagrały drużyny: KH Polonia Bytom, KS Katowice Naprzód Janów  i UKS Zagłębie Sosnowiec.

Dzień 1.

MKS Cracovia - MKS Sokoły Toruń 3:11 (0:3, 1:5, 2:3)

Bramki:
0:1 Piskalski Konrad - 07:53 (P)        
0:2 Lewy Jeremi (Maćkowski Szymon) - 12:36        
0:3 Wenker Jakub (Walczak Jan, Piskalski Konrad) - 18:45        
0:4 Bajwenko Oskar (Sawicki Marcel) - 22:09        
0:5 Kurnicki Oliwier (Wenker Jakub) - 27:29 
   
1:5 Bezwiński Mateusz - 27:56    
1:6 Wenker Jakub (Dobrzeniecki Natalian, Wiwatowski Kamil) - 29:14    
1:7 Lewy Jeremi (Bajwenko Oskar) - 32:13        
1:8 Suski Bartosz (Dobrzeniecki Natalian) - 37:14        
1:9 Kurnicki Oliwier (Wenker Jakub, Rutkowski Patryk) - 40:46 (P)        
1:10 Kańczewski Konrad (Schafer Eryk, Nawrocki Michał) - 53:36 (P) 
       
2:10 Yastrabau Kiryl (Augustyniak Igor    ) - 57:17    
2:11 Shirkov Timofei (Kurnicki Oliwier) - 59:16 (O)        
3:11 Jaracz Michał (Sapehin Mikhail) - 59:34 (P) 

Skład MKS Sokoły:

#30 Lisewski Maksymilian, #51 Guranowski Szymon  

#20 Kańczewski Konrad, #21 Rutkowski Patryk
#69 Wenker Jakub, #11 Walczak Jan, #74 Piskalski Konrad

#13 Kurnicki Oliwier, #17 Schafer Eryk
#29 Golik Mateusz, #14 Shirkov Timofei, #71 Nawrocki Michał

#5 Sawicki Marcel, #16 Dobrzeniecki Natalian
#81 Lewy Jeremi, #24 Maćkowski Szymon, #10 Bajwenko Oskar

#59 Kowalski Adam, #15 Laskowski Adam 
#7 Suski Bartosz, 19 Wiwatowski Kamil, #73 Mularczyk Jakub

Trener: Wojciech Milan

MVP MKS Sokoły - Jakub Wenker

Pozostałe wyniki:

MMKS Podhale Nowy Targ - UKH Unia Oświęcim 8:0 ((0:0, 5:0, 3:0)
KH Polonia Bytom - UKS Zagłębie Sosnowiec 3:4 (1:0, 2:2, 0:1, 0:1)
UKS Niedźwiadki Sanok - KS Katowice Naprzód 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Dzień 2.

UKH Unia Oświęcim - MKS Sokoły Toruń
3:5
(0:1, 3:2, 0:2)

Bramki:
0:1 Wenker Jakub (Rutkowski Patryk) - 15:47    
0:2 Wenker Jakub (Rutkowski Patryk, Piskalski Konrad) - 21:28 (P)        
1:2 Guzik Arkadiusz (Kusak Michał, Kot Piotr) - 23:46    
2:2 Kusak Patryk (Kusak Michał, Sosnowski Krystian) - 26:05    
3:2 Sosnowski Krystian (Kusak Michał) - 28:37    
3:3 Bajwenko Oskar (Sawicki Marcel) - 39:14        
3:4 Bajwenko Oskar - 55:54        
3:5 Schafer Eryk (Wenker Jakub) - 59:59 (do pustej)   

Skład MKS Sokoły:

#30 Lisewski Maksymilian, #51 Guranowski Szymon  

#20 Kańczewski Konrad, #21 Rutkowski Patryk
#69 Wenker Jakub, #11 Walczak Jan, #74 Piskalski Konrad

#13 Kurnicki Oliwier, #17 Schafer Eryk
#14 Shirkov Timofei, #71 Nawrocki Michał

#5 Sawicki Marcel, #16 Dobrzeniecki Natalian
#81 Lewy Jeremi, #24 Maćkowski Szymon, #10 Bajwenko Oskar

#59 Kowalski Adam, #15 Laskowski Adam 
#7 Suski Bartosz, 19 Wiwatowski Kamil, #73 Mularczyk Jakub

MVP MKS Sokoły -  Oskar Bajwenko

Pozostałe wyniki:

MMKS Podhale Nowy Targ - MKS Cracovia 6:5 (1:2, 2:3, 0:0)
KS Katowice Naprzód - UKS Zagłębie Sosnowiec 1:9 (1:2, 0:7, 0:0)
UKS Niedźwiadki Sanok -  KH Polonia Bytom 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)

Dzień 3.

MMKS Podhale Nowy Targ - MKS Sokoły Toruń
3:4d
(0:1, 3:0, 0:2, 0:1)

Bramki:
0:1 Mularczyk Jakub (Shirkov Timofei) - 10:57
1:1 Bochnak Wiktor (Michalski Jakub, Kapica Fabian) - 26:52 (PP)    
2:1 Maciaś Kacper (Jarczyk Krzysztof, Malasiński Kacper) - 30:33 (P)    
3:1 Żurawski Jakub (Bochnak Wiktor, Maciaś Krzysztof) -     33:31 (P)
3:2 Wenker Jakub (Kurnicki Oliwier, Rutkowski Patryk) - 44:30 (P)    
3:3 Nawrocki Michał (Mularczyk Jakub, Shirkov Timofei) -     57:42        
3:4 Nawrocki Michał (Schafer Eryk) - 63:49

Skład MKS Sokoły:

#51 Guranowski Szymon, #30 Lisewski Maksymilian  

#20 Kańczewski Konrad, #21 Rutkowski Patryk
#69 Wenker Jakub, #11 Walczak Jan, #74 Piskalski Konrad

#13 Kurnicki Oliwier, #17 Schafer Eryk
#14 Shirkov Timofei, #71 Nawrocki Michał

#5 Sawicki Marcel, #16 Dobrzeniecki Natalian
#81 Lewy Jeremi, #24 Maćkowski Szymon, #10 Bajwenko Oskar

#59 Kowalski Adam, #15 Laskowski Adam 
#7 Suski Bartosz, 19 Wiwatowski Kamil, #73 Mularczyk Jakub

MVP MKS Sokoły -  Michał Nawrocki

Pozostałe wyniki:

MKS Cracovia - UKH Unia Oświęcim 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
KH Polonia Bytom - KS Katowice Naprzód 6:2 (3:0, 2:2, 1:0) - UKS Zagłębie Sosnowiec 
UKS Zagłębie Sosnowiec - UKS Niedźwiadki Sanok 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)

Dzień 4.
Półfinały

MKS Sokoły Toruń - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
2:9
(1:6, 0:3, 1:0)

Bramki:
0:1 Dobosz Szymon (Witan Maciej) - 00:58        
0:2 Florczak Bartosz (Witan Maciej) -     04:56 (P)        
0:3 Dobosz Szymon (Bar Sebastian) -     05:34        
0:4 Bar Sebastian - 07:31        
0:5 Witan Maciej (Łyko Łukasz, Stanko Volodymyr) - 11:04        
1:5 Mularczyk Jakub (Shirkov Timofei) - 11:47    
1:6 Witan Maciej (Dobosz Szymon) - 13:43 (P)    
1:7 Witan Maciej (Biłas Karol, Stanko Volodymyr) - 22:15 (P)    
1:8 Witan Maciej (Łyko Łukasz) - 26:12        
1:9 Ginda Damian (Bar Sebastian) - 29:50        
2:9 Schafer Eryk (Mularczyk Jakub) - 56:01

Skład MKS Sokoły:

#51 Guranowski Szymon (52:29), #30 Lisewski Maksymilian  (7:31)

#21 Rutkowski Patryk
#69 Wenker Jakub, #11 Walczak Jan, #74 Piskalski Konrad

#13 Kurnicki Oliwier, #17 Schafer Eryk
#29 Golik Mateusz, #14 Shirkov Timofei, #71 Nawrocki Michał

#5 Sawicki Marcel, #16 Dobrzeniecki Natalian
#81 Lewy Jeremi, #24 Maćkowski Szymon, #10 Bajwenko Oskar

#59 Kowalski Adam, #15 Laskowski Adam 
#7 Suski Bartosz, 19 Wiwatowski Kamil, #73 Mularczyk Jakub

MVP MKS Sokoły - Jan Walczak (kapitan)

Drugi półfinał:

KH Polonia Bytom - MMKS Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Mistrzostwa Polski Juniorów po meczach półfinałowych (26.03.2021) zostały przerwane. *

* Komunikat PZHL
"W związku z publikacją Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Polski Związek Hokeja na Lodzie zmuszony jest przerwać po piątkowym dniu, prowadzony w Sanoku turniej o Mistrzostwo Polski Juniorów oraz prowadzony w Oświęcimiu turniej o Mistrzostwo Polski Młodzików.

Kolejne decyzje związku odnośnie tych rozgrywek zostaną podjęte wkrótce."

Aktualizacja: 08.04.2021 r.

"Komunikat w sprawie Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików

KH Polonii Bytom i UKS Niedźwiadkom MOSiR Sanok przyznano Mistrzostwo Polski Juniorów. W Mistrzostwach Polski Młodzików złote medale przyznano ex aequo UKH Unii Oświęcim i UKS Niedźwiadkom MOSiR Sanok.

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie na podstawie paragrafu 29 ust. 2 pkt 9 Statutu PZHL w porozumieniu z Wydziałem Szkolenia oraz Wydziałem Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, postanowił:

- zakończyć sezon rozgrywkowy drużyn młodzieżowych – Mistrzostwa Polski Juniorów z dniem 26 marca 2021 roku.

- przyznać miejsca w tabelach rozgrywek, na podstawie rozegranych meczów:

I miejsce i tytuły Mistrzów Polski otrzymują ex aequo: KH Polonia Bytom oraz UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

III miejsce otrzymują ex aequo: MMKS Podhale Nowy Targ oraz MKS Sokoły Toruń.

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie na podstawie paragrafu 29 ust. 2 pkt 9 Statutu PZHL w porozumieniu z Wydziałem Szkolenia oraz Wydziałem Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, postanowił:

- zakończyć sezon rozgrywkowy drużyn młodzieżowych - Mistrzostwa Polski Młodzików z dniem 26 marca 2021 roku.

- przyznać miejsca w tabelach rozgrywek, na podstawie rozegranych meczów:

I miejsce i tytuły Mistrzów Polski otrzymują ex aequo: UKH Unia Oświęcim oraz UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

III miejsce otrzymują ex aequo: MKS Sokoły Toruń oraz JKH GKS Jastrzębie."

  • autor: Tomasz Michalczuk
  • MKS Sokoły (Juniorzy)
  • Mistrzostwa Polski Juniorów

Sokoły ze srebrnym medalem.

Z zakończonej w niedzielę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży drużyna MKS Sokoły Toruń (Junior Młodszy) wraca ze srebrnym medalem. Tym razem to UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok wywalczył złoto pokonując w finale podopiecznych Pawła Głaza. 
Sokołom nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu, gdzie w finałowym starciu ich przeciwnikiem była również drużyna z Sanoka.

W drodze do finału Sokoły pokonały:

MKS Sokoły Toruń - MKS Cracovia 
8:3
(2:1, 5:2, 1:0)

Bramki:
1:0 Wiwatowski Kamil (Zberek Karol) - 05:57

1:1 Kiełbicki Szymon (Kuzak II Marcin, Shatilov Nikita) - 09:51        
2:1 Shirkov Timofei (Golik Mateusz, Nawrocki Michał) - 17:47    
3:1 Mularczyk Jakub (Maćkowski Szymon) - 22:18 (P)    
4:1 Gołębiewski Michał (Zberek Karol, Laskowski Adam) - 22:59    
5:1 Napiórkowski Patryk (Maćkowski Szymon) - 23:17
6:1 Maćkowski Szymon (Napiórkowski Patryk, Schafer Eryk) - 28:21 (P)

6:2 Kuzak II Marcin (Shatilov Nikita) - 32:41        
6:3 Kuzak II Marcin - 34:28        
7:3 Golik Mateusz (Kurnicki Oliwier) - 38:37    
8:3 Krzymowski Radosław - 48:29

Kary:
MKS Sokoły Toruń - 4 min.
MKS Cracovia - 8 min.

MVP - Eryk Schafer

MKS Sokoły Toruń - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
3:4d
(0:1, 2:1, 1:1, 0:1d)

Bramki:
0:1 Dulęba Marcin - 00:59 (P)        
1:1 Ziarkowski Kacper (Wiwatowski Kamil) - 25:25    
2:1 Napiórkowski Patryk (Maćkowski Szymon) - 31:01 
   
2:2 Starościak Michał (Rocki Kacper, Niemczyk Kacper) - 34:55        
3:2 Golik Mateusz (Nawrocki Michał, Shirkov Timofei) - 51:41
3:3 Pisula Paweł (Łańko Oliwier) - 53:38    
3:4 Dulęba Marcin - 60:52

Kary:
MKS Sokoły Toruń - 20 min. (w tym kara 10 minut dla Patryka Napiórkowskiego za niesportowe zachowanie)
UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok - 4 min.

MVP - Kamil Wiwatowski

KS K-ce Naprzód Janów - MKS Sokoły Toruń
1:4
(1:1, 0:1, 0:2)

Bramki:
0:1 Wiwatowski Kamil (Golik Mateusz, Nawrocki Michał) - 08:17 (P)  
 
1:1 Ciepielewski Piotr (Musioł Jakub, Menc Aleks) - 12:42    (PP)    
1:2 Ziarkowski Kacper (Zberek Karol, Wiwatowski Kamil) - 30:07    
1:3 Nawrocki Michał - 50:36        
1:4 Nawrocki Michał - 58:43 (K)

Kary:
KS K-ce Naprzód Janów - 12 min.
MKS Sokoły Toruń - 12 min.

MVP - Maksymilian Lisewski

KH Polonia Bytom - MKS Sokoły Toruń
3:4d
(0:0, 2:1, 1:2, 0:1d)

Bramki:
1:0 Kociszewski Mikołaj (Wybiral Paweł) - 20:17        
2:0 Łoza Jakub (Wawrzkiewicz Dawid) - 26:29
2:1 Schafer Eryk - 31:58
2:2 Ziarkowski Kacper (Kańczewski Konrad, Wiwatowski Kamil) - 47:11        
2:3 Maćkowski Szymon (Mularczyk Jakub) - 48:39  
 
3:3 Wybiral Paweł - 51:45    
3:4 Schafer Eryk - 64:16

Kary:
KH Polonia Bytom - 10 min.
MKS Sokoły Toruń - 6 min.

MVP - Michał Nawrocki


Finał
UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok - MKS Sokoły Toruń
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)

Bramki:
1:0 Radwański Aleks (Dulęba Marcin) - 11:33    
1:1 Golik Mateusz (Kurnicki Oliwier) - 31:39        
2:1 Pisula Paweł (Dulęba Marcin) - 38:03    
2:2 Nawrocki Michał (Kurnicki Oliwier) - 41:08        
3:2 Radwański Aleks (Pisula Paweł) - 47:51

Kary:
UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok - 8 min.
MKS Sokoły Toruń - 2 min.

MVP - Timofei Shirkov

Skład MKS Sokoły Toruń:

#30 Lisewski Maksymilian, #51 Woźniewski Jakub

#20 Kańczewski Konrad, #17 Schafer Eryk
#13 Mularczyk Jakub, #24 Maćkowski Szymon, #81 Napiórkowski Patryk

#11 Kurnicki Oliwier, #5 Błotnicki Mateusz
#29 Golik Mateusz, #69 Shirkov Timofei, #71 Nawrocki Michał

#21 Kowalski Adam, #19 Gołębiewski Michał
#16 Laskowski Adam, #10 Wiwatowski Kamil, #14 Zberek Karol

#33 Osmołowski Wiktor, #7 Krzymowski Radosław, 
#18 Nawrot Michał, #87 Wiwatowski Michał, #22 Ziarkowski Kacper

Trener: Paweł Głaz

Klasyfikacja końcowa

1. UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
2. MKS Sokoły Toruń
3. KH Polonia Bytom
4. 
MMKS Podhale Nowy Targ
5. KS K-ce Naprzód Janów
6. MOSM Tychy
7. MKS Cracovia Kraków
8. ŁKH Łódź

Wyróżnienia indywidualne

MVP Turnieju 
Duleba Marcin - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok

Najlepszy napastnik
Kociszewski Mikołaj - KH Polonia Bytom

Najlepszy obrońca
Schafer Eryk - MKS Sokoły Toruń

Najlepszy strzelec
Wybieral Paweł - KH Polonia Bytom

Najlepszy brankarz 
Wiszyński Filip - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok

Najwyżej w kalsyfikacji kandyjskiej z drużyny MKS SOkoły Toruń: Michał Nawrocki - 6 punktów (3 bramki + 3 asysty).

  • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2021-03-01
  • MKS Sokoły Toruń

Christmas Cup - 3 miejsce Sokołów

Dziesiąta - jubileuszowa edycja Turnieju Christmas Cup (U-16) to ostatnie w tym roku zawody sportowe rozgrywane na Tor-Torze. Drużyna - MKS Sokoły w końcowej klasyfikacji zajęła trzecią, medalową lokatę. Dodatkowo dwóch toruńskich zawodników zostało wyróżnionych w tym turnieju. Kacper Ziarnowski zdobyły tytuł "króla strzelców", a Michał Wiwatowski wybrany został najlepszym napastnikiem.
Podopieczni Pawła Głaza wygrali cztery mecze (w tym dwa po rzutach karnych). Zwyciężyli z AH Legia Warszawa, Tyskie Lwy MOSM Tychy (k), JKH GKS Jastrzębie, UKS Niedźwiadki Sanok (k). Dwa razy schodzili z lodu pokonani. Przegrali ze zwycięzcą turnieju KS Naprzód Janów oraz MKS Cracovia Kraków. W końcowej klasyfikacji zgromadzili dziesięć punktów. 

W zawodach uczestniczyło siedem zespołów i grano systemem "każdy z każdym". Oprócz gospodarzy - MKS Sokoły Toruń w turnieju wystąpili: AH Legia Warszawa, JKH GKS Jastrzębie, KS Naprzód Janów, MKS Cracovia Kraków, Tyskie Lwy MOSM Tychy i UKS Niedźwiadki Sanok.

Wyniki:

MKS Sokoły Toruń - AH Legia Warszawa 4:3
JKH GKS Jastrzębie - Tyskie Lwy MOSM Tychy 4:5k.
MKS Cracovia Kraków - KS Naprzód Janów  0:2
UKS Niedźwiadki Sanok - AH Legia Warszawa 7:0    
MKS Sokoły Toruń - Tyskie Lwy MOSM Tychy 3:2k.
JKH GKS Jastrzębie - KS Naprzód Janów 2:4    
MKS Cracovia Kraków - UKS Niedźwiadki Sanok 2:3k.    

MKS Sokoły Toruń - JKH GKS Jastrzębie  8:4
Tyskie Lwy MOSM Tychy - UKS Niedźwiadki Sanok 2:0    
AH Legia Warszawa - MKS Cracovia Kraków 2:5    
MKS Sokoły Toruń - KS Naprzód Janów 2:6    
JKH GKS Jastrzębie - MKS Cracovia Kraków 2:3k.    
AH Legia Warszawa - Tyskie Lwy MOSM Tychy 2:6    
KS Naprzód Janów - UKS Niedźwiadki Sanok 4:3k.    

Tyskie Lwy MOSM Tychy - MKS Cracovia Kraków 3:0    
MKS Sokoły Toruń - UKS Niedźwiadki Sanok 3:2k.    
AH Legia Warszawa - JKH GKS Jastrzębie      1:7
KS Naprzód Janów - Tyskie Lwy MOSM Tychy 2:3k.
UKS Niedźwiadki Sanok - JKH GKS Jastrzębie 5:4k.
AH Legia Warszawa - KS Naprzód Janów 1:7     
MKS Sokoły Toruń - MKS Cracovia Kraków  1:4

Klasyfikacja końcowa:

1. KS Naprzód Janów - 15 pkt.
2. Tyskie Lwy MOSM Tychy - 14
3. MKS Sokoły Toruń - 10
4. UKS Niedźwiadki Sanok - 9
5. MKS Cracovia Kraków - 9
6. JKH GKS Jastrzębie - 6
7. AH Legia Warszawa - 0

Wyróżnienia indywidualne:

Zdobywca największej ilości goli - Kacper Ziarkowski (MKS Sokoły Toruń)
Najlepszy bramkarz turnieju - Paweł Kupka (KS Naprzód Janów)
Najlepszy obrońca turnieju - Karol Sobecki (Tyskie Lwy MOSM Tychy)
Najlepszy napastnik turnieju - Michał Wiwatowski (MKS Sokoły Toruń)
MVP turnieju - Błażej Chodor  (KS Naprzód Janów)

  • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2020-12-30
  • Kacper Ziarkowski
    Kacper Ziarkowski
  • Paweł Kupka
    Paweł Kupka
  • Karol Sobecki
    Karol Sobecki
  • Michał Wiwatowski
    Michał Wiwatowski
  • Błażej Chodor
    Błażej Chodor

6 i 7 kolejka MHL.

Tego weekendu nie zaliczą do udanych nasi młodzi hokeiści występujący w Młodzieżowej Hokej Lidze. MKS Sokoły podejmował na Tor-Torze swoich rówieśników z Opola i Bytomia. Obydwa mecze zakończyły się zwycięstwem gości. Padło dużo bramek. Niestety większość do naszej siatki. SMS Toruń również poniósł dwie porażki.

W sobotę drużyna Opole HK - złożona głównie z zawodników z Kanady i USA plus Polak - Oskar Bąk, który w poprzednich sezonach występował w barwach MKS Sokoły oraz jednen Rumun i Szwajcar pokonuje gospodarzy 7:2.
Więcej o opolskim hokejowym projekcie możecie przeczytać tutaj: OPOLE HK

W niedzielnym spotkaniu przeciwko drużynie Polonii Bytom zagrało kilku zawodników z pierwszego składu KH Energa Toruń. Pomimo tego MKS Sokoły doznały wysokiej porażki. W starciu z podopiecznymi Mariusza Puzio bramkarz Sokołów - Maksymilian Lisewski już po półtorej minuty został zastąpiony przez Szymona Guranowskiego (trzeciego bramkarza KH Energa). Na tablicy było 2:0 dla Polonii Bytom.
Do końca tej odsłony jeszcze cztery razy krążek z siatki wyciągał toruński bramkarz. 

W drugiej tercji do głosu doszli miejscowi i zaczęli odrabiać straty. Głównie za sprawą hokeisów, którzy na co dzień grają w PHL (Feofanov, Kuznetsov, Mazurkiewicz, Olszewski, Sergushkin) gospodarze strzelają cztery gole w niecałe pięć minut i doprowadzją do wyniku 4:6. Jednak pod koniec znowu do głosu dochodzą goście i aplikują kolejne dwie bramki. Pomimo wygranej tercji (4:2), to hokeiści z Bytomia dalej prowadzą w tym spotkaniu. 

W trzeciej odsłonie padają trzy gole. Dwa dla Polonii i jeden dla Sokołów. Bramkarza gości pokonuje Dominik Oleszewski, który na codzień występuje w KH Energa Toruń. Mecz kończy się rezultatem 5:10.

Przeciwko drużynom z Bytomia i Opola grał również toruński SMS, który także musiał uznać wyższość gości. Przegrał oba mecze  - 0:4 z Polonią Bytom i 2:6 z Opole HK.

MKS Sokoły Toruń (MHL) - Opole HK
2:7
(0:2, 1:4, 1:1)

Bramki:
0:1 Coleman Nicholas (Henderson Jonah, Bąk Oskar) - 00:42        
0:2Remus Gheorghe (Houle Dominic) - 07:20        
0:3 White Kierun (Zawortny Carter, Bąk Oskar) - 21:19        
0:4 Eustace Vladislav (Ranger Ethan, Friedenberg Nickolas) - 21:42            
0:5 Henderson Jonah (Coleman Nicholas) - 22:53        
1:5 Wólczyński Szymon (Mazurkiewicz Filip) - 25:46    
1:6 Hemminger Breydon - 34:53        
2:6 Mazurkiewicz Filip - 51:00 (O)
2:7 Zawortny Carter (Tallon Sean, Remus Gheorghe) - 51:21 (P)        

Skład MKS Sokoły Toruń:

#51 Guranowski Szymon, #30 Lisewski Maksymilian

#58 Łapczyński Jan, #15 Lewandowski Maksymilian
#81 Lewy Jeremi, #16 Urbański Wiktor, #74 Mazurkiewicz Filip

#29 Ongirski Mikołaj, #17 Błotnicki Mateusz
#10 Bajwenko Oskar, #11 Bohuszko Igor, #19 Krzymowski Radosław

#7 Osmołowski Wiktor, #73    Wólczyński Szymon
#14 Wiwatowski Michał, #13 Gołaszewski Jakub

Trener:
Paweł Głaz

MKS Sokoły Toruń (MHL) - KH Polonia Bytom (MHL)
5:10
(0:6, 4:2, 1:2)

Bramki:
0:1 Kapusta Łukasz (Bryk Krzysztof, Pelaczyk Patryk) - 00:46
0:2 Wróblewski Dawid (Cuber Klaudiusz) - 01:29            
0:3 Wcisło Tomasz (Bodora Aleksander, Petelicki Szymon) - 06:49        
0:4 Wróblewski Dawid (Bryk Krzysztof, Pelaczyk Patryk) - 07:09        
0:5 Wicher Sebastian (Dybaś Łukasz, Wróblewski Dawid) - 13:45    
0:6 Wicher Sebastian (Płachetka Marcin, Wróblewski Dawid) - 15:18    
1:6 Olszewski Dominik (Kuznetsov Sergei, Sergushkin Denis) - 23:45 (P)    
2:6 Feofanov Yegor (Kuznetsov Sergei, Sergushkin Denis) - 26:14
3:6 Sergushkin Denis (Olszewski Dominik, Feofanov Yegor) - 27:13    
4:6 Olszewski Dominik (Urbański Wiktor, Mazurkiewicz Filip) - 28:05  
 
4:7 Pelaczyk Patryk (Bryk Krzysztof) - 34:24    
4:8 Wróblewski Dawid (Cuber Klaudiusz, Szymik Daniel) - 36:10        
4:9 Kapusta Łukasz (Borowiak Adam, Bryk Krzysztof) - 48:58 (P)        
4:10 Wcisło Tomasz (Bajon Piotr, Dybaś Łukasz) - 54:00        
5:10 Gołębiewski Michał (Mazurkiewicz Filip, Bohuszko Igor) - 54:28

Skład MKS Sokoły Toruń:

#30 Lisewski Maksymilian (do 1,29 min.), #51 Guranowski Szymon

#58 Łapczyński Jan, #15 Lewandowski Maksymilian
#73 Wólczyński Szymon, #16 Urbański Wiktor, #74 Mazurkiewicz Filip

#29 Ongirski Mikołaj, #17 Błotnicki Mateusz
#59 Gołębiewski Michał, #11 Bohuszko Igor, #19 Krzymowski Radosław

#69 Kuznetsov Sergei, #7 Osmołowski Wiktor,
#81 Feofanov Yegor, #14 Wiwatowski Michał, #13 Sergushkin Denis

#10 Olszewski Dominik

Trener:
Paweł Głaz

  • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2020-10-05

Naprzód Janów wygrywa Sponsors Cup.

W dniach 19-20 września 2020 r. odbyła się w Toruniu kolejna edycja turnieju Sponsors Cup U11. Oprócz gospodarzy - MKS Sokoły w zawodach uczestniczyli młodzi hokeiści z Gdańska, Janowa (Katowice), Łodzi i Warszawy. 
Zwyciężyła drużyna Naprzód Janów Katowice.

Klasyfikacja końcowa Turnieju Sponsors Cup.

1. Naprzód Janów Katowice
2. Legia Warszawa
3. ŁKH Łódź
4. MKS Sokoły
5, Stoczniowiec Gdańsk

Wyróżnieni zawodnicy.

Paweł Cichy - Naprzód Janów Katowice
Iwan Shrey - Legia Warszawa
Krzysztof Mitnikiewicz - ŁKH Łódź
Janek Osmołowski - MKS Sokoły
Wojciech Nawrot - Stoczniowiec Gdańsk

Wyniki spotkań.

MKS Sokoły - ŁKH Łódź 1:23
MKS Sokoły  - Stoczniowiec Gdańsk 1:2k
MKS Sokoły - Naprzód Janów Katowice 2:7
MKS Sokoły - Legia Warszawa 5:2
ŁKH Łódź - Stoczniowiec Gdańsk 8:6
ŁKH Łódź - Naprzód Janów Katowice 5:7
ŁKH Łódź - Legia Warszawa 9:10k
Stoczniowiec Gdańsk - Naprzód Janów Katowice 1:5
Stoczniowiec Gdańsk - Legia Warszawa 2:3
Naprzód Janów Katowice - Legia Warszawa 3:4k

Turniej Sponsors Cup U11
19-20.09.2020
Fot. T. Michalczuk
(Zdjęcia są chronione prawami autorskimi)

 

  • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2020-09-21
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020
  • Sponsor Cup 2020

Zgrupowanie U 16 w Giżycku.

Miesiące wakacyjne, to czas wykorzystywany przez selekcjonerów na bliższe przyjrzenie się kandydatom do gry w reprezentacji. Tym razem powołania otrzymali młodzi hokeiści na zgrupowanie kadry U 16. Na Mazury pojedzie dwóch toruńskich zawodników z MKS Sokoły.

Trener Tobiasz Bigos, na zgrupowaniu w Giżycku (10-22 sierpnia 2020) chce zobaczyć Wiktora Osmołowskiego i Michała Wiwatowskiego. Na liście rezerwowej znalazł się jeszcze jeden zawodnik z Torunia - Emil Szotkiewicz.

Szczegółowe informacje, z pełną listą zawodników znajdują się tutaj: http://polskihokej.eu/aktualnosci/trener-reprezentacji-u16-oglosil-powolania-do-kadry-narodowej

 

  • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2020-07-27

Kolejne powołania do kadry narodowej.

Nowy selekcjoner reprezentacji - Łukasz Sokół, który kilkanaście lat temu grał w Toruńskim Klubie Hokejowym chce zobaczyć w Warszawie na zgrupowaniu szkoleniowym Kadry Narodowej Juniorów U 18 aż sześciu zawodników z MKS Sokoły Toruń.

Do stolicy zostali zaproszeni następujący hokeiści: Mateusz Golik, Konrad Kańczewski, Oliwier Kurnicki, Szymon Maćkowski, Eryk Schafer, Kacper Ziarkowski. W gronie rezerwowych jest Jakub Mularczyk.

Zgrupowanie rozpocznie się  26 lipca i potrwa do 11 sierpnia 2020 roku. Trener powołał 34 młodych hokeistów występujących na polskich i europejskich lodowiskach. W grupie rezerwowej znajduje się 14 zawodników. 

Kibicujemy naszym młodym hokeistom! 

Szczegółowe informacje, z pełną listą zawodników znajdują się tutaj: http://polskihokej.eu/static/upload/store/KN_Juniorow_U18_Warszawa.pdf

  • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2020-07-13

Sokoły w kadrze U20

Artur Ślusarczyk - nowo powołany trener reprezentacji Polski U20 podał nazwiska zawodników, którzy wezmą udział w sierpniowym  zgrupowaniu szkoleniowym kadry w Tychach i Warszawie. Na liście mamy czterech hokeistów MKS Sokoły Toruń.

Nowy selekcjoner będzie chciał przyjrzeć się następującym toruńskim zawodnikom:
Oskar Bajwenko (obrońca), Konrad Piskalski (napastnik), Filip Świderski (bramkarz),  Jakub Wenker (napastnik).
Na liście rezerwowej są jeszcze dwaj kolejni: Oskar Jeziorski (napastnik) i Sawicki Marcel (obrońca).

Obecnie Filip Świderski oraz Oskar Bajwenko przygotowują się do nowego sezonu z drużyną KH Energa Toruń. Czy dostaną szansę od trenera Chukha i zaliczą debiut w PHL? Czas pokaże...
Mocno ściskamy kciuki za naszych młodych zawodników!

Marcel Sawicki, Oskar Jeziorski, Konrad Piskalski i Jakub Wenker to podopieczni Pawła Głaza, którzy w tym roku zdobyli złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych. Na tym turnieju występowali w jednej formacji, która w finałowym spotkaniu najczęściej wpisywana była do protokołu meczowego w rubrykach bramki i asysty.

 

 

  • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2020-07-07
  • MKS Sokoły
  • MKS Sokoły

Kontakt

Bannery