Treść strony WIADOMOŚCI

Sokoły ze srebrnym medalem.

Z zakończonej w niedzielę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży drużyna MKS Sokoły Toruń (Junior Młodszy) wraca ze srebrnym medalem. Tym razem to UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok wywalczył złoto pokonując w finale podopiecznych Pawła Głaza. 
Sokołom nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu, gdzie w finałowym starciu ich przeciwnikiem była również drużyna z Sanoka.

W drodze do finału Sokoły pokonały:

MKS Sokoły Toruń - MKS Cracovia 
8:3
(2:1, 5:2, 1:0)

Bramki:
1:0 Wiwatowski Kamil (Zberek Karol) - 05:57

1:1 Kiełbicki Szymon (Kuzak II Marcin, Shatilov Nikita) - 09:51        
2:1 Shirkov Timofei (Golik Mateusz, Nawrocki Michał) - 17:47    
3:1 Mularczyk Jakub (Maćkowski Szymon) - 22:18 (P)    
4:1 Gołębiewski Michał (Zberek Karol, Laskowski Adam) - 22:59    
5:1 Napiórkowski Patryk (Maćkowski Szymon) - 23:17
6:1 Maćkowski Szymon (Napiórkowski Patryk, Schafer Eryk) - 28:21 (P)

6:2 Kuzak II Marcin (Shatilov Nikita) - 32:41        
6:3 Kuzak II Marcin - 34:28        
7:3 Golik Mateusz (Kurnicki Oliwier) - 38:37    
8:3 Krzymowski Radosław - 48:29

Kary:
MKS Sokoły Toruń - 4 min.
MKS Cracovia - 8 min.

MVP - Eryk Schafer

MKS Sokoły Toruń - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
3:4d
(0:1, 2:1, 1:1, 0:1d)

Bramki:
0:1 Dulęba Marcin - 00:59 (P)        
1:1 Ziarkowski Kacper (Wiwatowski Kamil) - 25:25    
2:1 Napiórkowski Patryk (Maćkowski Szymon) - 31:01 
   
2:2 Starościak Michał (Rocki Kacper, Niemczyk Kacper) - 34:55        
3:2 Golik Mateusz (Nawrocki Michał, Shirkov Timofei) - 51:41
3:3 Pisula Paweł (Łańko Oliwier) - 53:38    
3:4 Dulęba Marcin - 60:52

Kary:
MKS Sokoły Toruń - 20 min. (w tym kara 10 minut dla Patryka Napiórkowskiego za niesportowe zachowanie)
UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok - 4 min.

MVP - Kamil Wiwatowski

KS K-ce Naprzód Janów - MKS Sokoły Toruń
1:4
(1:1, 0:1, 0:2)

Bramki:
0:1 Wiwatowski Kamil (Golik Mateusz, Nawrocki Michał) - 08:17 (P)  
 
1:1 Ciepielewski Piotr (Musioł Jakub, Menc Aleks) - 12:42    (PP)    
1:2 Ziarkowski Kacper (Zberek Karol, Wiwatowski Kamil) - 30:07    
1:3 Nawrocki Michał - 50:36        
1:4 Nawrocki Michał - 58:43 (K)

Kary:
KS K-ce Naprzód Janów - 12 min.
MKS Sokoły Toruń - 12 min.

MVP - Maksymilian Lisewski

KH Polonia Bytom - MKS Sokoły Toruń
3:4d
(0:0, 2:1, 1:2, 0:1d)

Bramki:
1:0 Kociszewski Mikołaj (Wybiral Paweł) - 20:17        
2:0 Łoza Jakub (Wawrzkiewicz Dawid) - 26:29
2:1 Schafer Eryk - 31:58
2:2 Ziarkowski Kacper (Kańczewski Konrad, Wiwatowski Kamil) - 47:11        
2:3 Maćkowski Szymon (Mularczyk Jakub) - 48:39  
 
3:3 Wybiral Paweł - 51:45    
3:4 Schafer Eryk - 64:16

Kary:
KH Polonia Bytom - 10 min.
MKS Sokoły Toruń - 6 min.

MVP - Michał Nawrocki


Finał
UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok - MKS Sokoły Toruń
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)

Bramki:
1:0 Radwański Aleks (Dulęba Marcin) - 11:33    
1:1 Golik Mateusz (Kurnicki Oliwier) - 31:39        
2:1 Pisula Paweł (Dulęba Marcin) - 38:03    
2:2 Nawrocki Michał (Kurnicki Oliwier) - 41:08        
3:2 Radwański Aleks (Pisula Paweł) - 47:51

Kary:
UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok - 8 min.
MKS Sokoły Toruń - 2 min.

MVP - Timofei Shirkov

Skład MKS Sokoły Toruń:

#30 Lisewski Maksymilian, #51 Woźniewski Jakub

#20 Kańczewski Konrad, #17 Schafer Eryk
#13 Mularczyk Jakub, #24 Maćkowski Szymon, #81 Napiórkowski Patryk

#11 Kurnicki Oliwier, #5 Błotnicki Mateusz
#29 Golik Mateusz, #69 Shirkov Timofei, #71 Nawrocki Michał

#21 Kowalski Adam, #19 Gołębiewski Michał
#16 Laskowski Adam, #10 Wiwatowski Kamil, #14 Zberek Karol

#33 Osmołowski Wiktor, #7 Krzymowski Radosław, 
#18 Nawrot Michał, #87 Wiwatowski Michał, #22 Ziarkowski Kacper

Trener: Paweł Głaz

Klasyfikacja końcowa

1. UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
2. MKS Sokoły Toruń
3. KH Polonia Bytom
4. 
MMKS Podhale Nowy Targ
5. KS K-ce Naprzód Janów
6. MOSM Tychy
7. MKS Cracovia Kraków
8. ŁKH Łódź

Wyróżnienia indywidualne

MVP Turnieju 
Duleba Marcin - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok

Najlepszy napastnik
Kociszewski Mikołaj - KH Polonia Bytom

Najlepszy obrońca
Schafer Eryk - MKS Sokoły Toruń

Najlepszy strzelec
Wybieral Paweł - KH Polonia Bytom

Najlepszy brankarz 
Wiszyński Filip - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok

Najwyżej w kalsyfikacji kandyjskiej z drużyny MKS SOkoły Toruń: Michał Nawrocki - 6 punktów (3 bramki + 3 asysty).

  • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2021-03-01
  • MKS Sokoły Toruń

wstecz

Kontakt

Bannery