Treść strony WIADOMOŚCI

Mistrzostwa Polski Juniorów.

W tym roku, w dniach 23-28.03.2021r. Arena Sanok była miejscem, w którym młodzi hokeiści walczyli o medale Mistrzostw Polski w kategorii junior. Na mistrzostwach nie zabrakło oczywiście toruńskich juniorów - podopiecznych Wojciecha Milana. Przeciwnikami Sokołów w zmaganiach grupowych były drużyny: MKS Cracovia, UKH Unia Oświęcim oraz MMKS Podhale Nowy Targ.
W drugiej grupie, oprócz gospodarzy - UKS Niedźwiadki Sanok zagrały drużyny: KH Polonia Bytom, KS Katowice Naprzód Janów  i UKS Zagłębie Sosnowiec.

Dzień 1.

MKS Cracovia - MKS Sokoły Toruń 3:11 (0:3, 1:5, 2:3)

Bramki:
0:1 Piskalski Konrad - 07:53 (P)        
0:2 Lewy Jeremi (Maćkowski Szymon) - 12:36        
0:3 Wenker Jakub (Walczak Jan, Piskalski Konrad) - 18:45        
0:4 Bajwenko Oskar (Sawicki Marcel) - 22:09        
0:5 Kurnicki Oliwier (Wenker Jakub) - 27:29 
   
1:5 Bezwiński Mateusz - 27:56    
1:6 Wenker Jakub (Dobrzeniecki Natalian, Wiwatowski Kamil) - 29:14    
1:7 Lewy Jeremi (Bajwenko Oskar) - 32:13        
1:8 Suski Bartosz (Dobrzeniecki Natalian) - 37:14        
1:9 Kurnicki Oliwier (Wenker Jakub, Rutkowski Patryk) - 40:46 (P)        
1:10 Kańczewski Konrad (Schafer Eryk, Nawrocki Michał) - 53:36 (P) 
       
2:10 Yastrabau Kiryl (Augustyniak Igor    ) - 57:17    
2:11 Shirkov Timofei (Kurnicki Oliwier) - 59:16 (O)        
3:11 Jaracz Michał (Sapehin Mikhail) - 59:34 (P) 

Skład MKS Sokoły:

#30 Lisewski Maksymilian, #51 Guranowski Szymon  

#20 Kańczewski Konrad, #21 Rutkowski Patryk
#69 Wenker Jakub, #11 Walczak Jan, #74 Piskalski Konrad

#13 Kurnicki Oliwier, #17 Schafer Eryk
#29 Golik Mateusz, #14 Shirkov Timofei, #71 Nawrocki Michał

#5 Sawicki Marcel, #16 Dobrzeniecki Natalian
#81 Lewy Jeremi, #24 Maćkowski Szymon, #10 Bajwenko Oskar

#59 Kowalski Adam, #15 Laskowski Adam 
#7 Suski Bartosz, 19 Wiwatowski Kamil, #73 Mularczyk Jakub

Trener: Wojciech Milan

MVP MKS Sokoły - Jakub Wenker

Pozostałe wyniki:

MMKS Podhale Nowy Targ - UKH Unia Oświęcim 8:0 ((0:0, 5:0, 3:0)
KH Polonia Bytom - UKS Zagłębie Sosnowiec 3:4 (1:0, 2:2, 0:1, 0:1)
UKS Niedźwiadki Sanok - KS Katowice Naprzód 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Dzień 2.

UKH Unia Oświęcim - MKS Sokoły Toruń
3:5
(0:1, 3:2, 0:2)

Bramki:
0:1 Wenker Jakub (Rutkowski Patryk) - 15:47    
0:2 Wenker Jakub (Rutkowski Patryk, Piskalski Konrad) - 21:28 (P)        
1:2 Guzik Arkadiusz (Kusak Michał, Kot Piotr) - 23:46    
2:2 Kusak Patryk (Kusak Michał, Sosnowski Krystian) - 26:05    
3:2 Sosnowski Krystian (Kusak Michał) - 28:37    
3:3 Bajwenko Oskar (Sawicki Marcel) - 39:14        
3:4 Bajwenko Oskar - 55:54        
3:5 Schafer Eryk (Wenker Jakub) - 59:59 (do pustej)   

Skład MKS Sokoły:

#30 Lisewski Maksymilian, #51 Guranowski Szymon  

#20 Kańczewski Konrad, #21 Rutkowski Patryk
#69 Wenker Jakub, #11 Walczak Jan, #74 Piskalski Konrad

#13 Kurnicki Oliwier, #17 Schafer Eryk
#14 Shirkov Timofei, #71 Nawrocki Michał

#5 Sawicki Marcel, #16 Dobrzeniecki Natalian
#81 Lewy Jeremi, #24 Maćkowski Szymon, #10 Bajwenko Oskar

#59 Kowalski Adam, #15 Laskowski Adam 
#7 Suski Bartosz, 19 Wiwatowski Kamil, #73 Mularczyk Jakub

MVP MKS Sokoły -  Oskar Bajwenko

Pozostałe wyniki:

MMKS Podhale Nowy Targ - MKS Cracovia 6:5 (1:2, 2:3, 0:0)
KS Katowice Naprzód - UKS Zagłębie Sosnowiec 1:9 (1:2, 0:7, 0:0)
UKS Niedźwiadki Sanok -  KH Polonia Bytom 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)

Dzień 3.

MMKS Podhale Nowy Targ - MKS Sokoły Toruń
3:4d
(0:1, 3:0, 0:2, 0:1)

Bramki:
0:1 Mularczyk Jakub (Shirkov Timofei) - 10:57
1:1 Bochnak Wiktor (Michalski Jakub, Kapica Fabian) - 26:52 (PP)    
2:1 Maciaś Kacper (Jarczyk Krzysztof, Malasiński Kacper) - 30:33 (P)    
3:1 Żurawski Jakub (Bochnak Wiktor, Maciaś Krzysztof) -     33:31 (P)
3:2 Wenker Jakub (Kurnicki Oliwier, Rutkowski Patryk) - 44:30 (P)    
3:3 Nawrocki Michał (Mularczyk Jakub, Shirkov Timofei) -     57:42        
3:4 Nawrocki Michał (Schafer Eryk) - 63:49

Skład MKS Sokoły:

#51 Guranowski Szymon, #30 Lisewski Maksymilian  

#20 Kańczewski Konrad, #21 Rutkowski Patryk
#69 Wenker Jakub, #11 Walczak Jan, #74 Piskalski Konrad

#13 Kurnicki Oliwier, #17 Schafer Eryk
#14 Shirkov Timofei, #71 Nawrocki Michał

#5 Sawicki Marcel, #16 Dobrzeniecki Natalian
#81 Lewy Jeremi, #24 Maćkowski Szymon, #10 Bajwenko Oskar

#59 Kowalski Adam, #15 Laskowski Adam 
#7 Suski Bartosz, 19 Wiwatowski Kamil, #73 Mularczyk Jakub

MVP MKS Sokoły -  Michał Nawrocki

Pozostałe wyniki:

MKS Cracovia - UKH Unia Oświęcim 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
KH Polonia Bytom - KS Katowice Naprzód 6:2 (3:0, 2:2, 1:0) - UKS Zagłębie Sosnowiec 
UKS Zagłębie Sosnowiec - UKS Niedźwiadki Sanok 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)

Dzień 4.
Półfinały

MKS Sokoły Toruń - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
2:9
(1:6, 0:3, 1:0)

Bramki:
0:1 Dobosz Szymon (Witan Maciej) - 00:58        
0:2 Florczak Bartosz (Witan Maciej) -     04:56 (P)        
0:3 Dobosz Szymon (Bar Sebastian) -     05:34        
0:4 Bar Sebastian - 07:31        
0:5 Witan Maciej (Łyko Łukasz, Stanko Volodymyr) - 11:04        
1:5 Mularczyk Jakub (Shirkov Timofei) - 11:47    
1:6 Witan Maciej (Dobosz Szymon) - 13:43 (P)    
1:7 Witan Maciej (Biłas Karol, Stanko Volodymyr) - 22:15 (P)    
1:8 Witan Maciej (Łyko Łukasz) - 26:12        
1:9 Ginda Damian (Bar Sebastian) - 29:50        
2:9 Schafer Eryk (Mularczyk Jakub) - 56:01

Skład MKS Sokoły:

#51 Guranowski Szymon (52:29), #30 Lisewski Maksymilian  (7:31)

#21 Rutkowski Patryk
#69 Wenker Jakub, #11 Walczak Jan, #74 Piskalski Konrad

#13 Kurnicki Oliwier, #17 Schafer Eryk
#29 Golik Mateusz, #14 Shirkov Timofei, #71 Nawrocki Michał

#5 Sawicki Marcel, #16 Dobrzeniecki Natalian
#81 Lewy Jeremi, #24 Maćkowski Szymon, #10 Bajwenko Oskar

#59 Kowalski Adam, #15 Laskowski Adam 
#7 Suski Bartosz, 19 Wiwatowski Kamil, #73 Mularczyk Jakub

MVP MKS Sokoły - Jan Walczak (kapitan)

Drugi półfinał:

KH Polonia Bytom - MMKS Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Mistrzostwa Polski Juniorów po meczach półfinałowych (26.03.2021) zostały przerwane. *

* Komunikat PZHL
"W związku z publikacją Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Polski Związek Hokeja na Lodzie zmuszony jest przerwać po piątkowym dniu, prowadzony w Sanoku turniej o Mistrzostwo Polski Juniorów oraz prowadzony w Oświęcimiu turniej o Mistrzostwo Polski Młodzików.

Kolejne decyzje związku odnośnie tych rozgrywek zostaną podjęte wkrótce."

Aktualizacja: 08.04.2021 r.

"Komunikat w sprawie Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików

KH Polonii Bytom i UKS Niedźwiadkom MOSiR Sanok przyznano Mistrzostwo Polski Juniorów. W Mistrzostwach Polski Młodzików złote medale przyznano ex aequo UKH Unii Oświęcim i UKS Niedźwiadkom MOSiR Sanok.

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie na podstawie paragrafu 29 ust. 2 pkt 9 Statutu PZHL w porozumieniu z Wydziałem Szkolenia oraz Wydziałem Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, postanowił:

- zakończyć sezon rozgrywkowy drużyn młodzieżowych – Mistrzostwa Polski Juniorów z dniem 26 marca 2021 roku.

- przyznać miejsca w tabelach rozgrywek, na podstawie rozegranych meczów:

I miejsce i tytuły Mistrzów Polski otrzymują ex aequo: KH Polonia Bytom oraz UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

III miejsce otrzymują ex aequo: MMKS Podhale Nowy Targ oraz MKS Sokoły Toruń.

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie na podstawie paragrafu 29 ust. 2 pkt 9 Statutu PZHL w porozumieniu z Wydziałem Szkolenia oraz Wydziałem Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, postanowił:

- zakończyć sezon rozgrywkowy drużyn młodzieżowych - Mistrzostwa Polski Młodzików z dniem 26 marca 2021 roku.

- przyznać miejsca w tabelach rozgrywek, na podstawie rozegranych meczów:

I miejsce i tytuły Mistrzów Polski otrzymują ex aequo: UKH Unia Oświęcim oraz UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

III miejsce otrzymują ex aequo: MKS Sokoły Toruń oraz JKH GKS Jastrzębie."

  • autor: Tomasz Michalczuk
  • MKS Sokoły (Juniorzy)
  • Mistrzostwa Polski Juniorów

wstecz

Kontakt

Bannery