Treść strony WIADOMOŚCI

Mistrzostwa Polski Młodzików.

W dniach 23-28.03.2021 r., na lodowisku w Oświęcimiu rozgrywane były Mistrzostwa Polski w kategorii młodzik. Toruń reprezentowała drużyna MKS Sokoły. Młodzi hokeiści trenowani przez Pawła Głaza w fazie grupowej zmierzyli się z: AH Legia Warszawa, KS Katowice Naprzód Janów oraz JKH GKS Jastrzębie.

W drugiej grupie walczyli: MKS Cracovia, MOSM Tychy, UKH Unia Oświęcim oraz UKS Niedźwidki MOSIR Sanok.

Dzień 1.

MKS Sokoły Toruń - AH Legia Warszawa
7:0
(2:0, 1:0, 4:0)

Bramki:
1:0 Wiensak Filip - 10:30 (O)    
2:0 Wilmański Brus (Podborny Rafał) -    14:58    
3:0 Nawrot Michał (Ziarkowski Kacper, Wiwatowski Michał) - 34:50    
4:0 Podborny Rafał (Lupanov Fedor) -    42:46
5:0 Ziarkowski Kacper - 45:59    
6:0 Ziarkowski Kacper (Lupanov Fedor, Szotkiewicz Emil) - 52:46
7:0 Wilmański Brus (Osmołowski Wiktor) - 59:58  
 

Skład MKS Sokoły Toruń:

#1 Woźniewski Jakub, 45 Chojnicki Bartosz

#29 Lupanov Fedor, #27 Szotkiewicz Emil
#22 Ziarkowski Kacper, #87 Wiwatowski Micha, #18 Nawrot Michał

#10 Golik Łukasz, #33 Osmołowski Wiktor
#32 Wilmański Brus , #19 Wiensak Filip, #9 Podborny Rafał

#15 Dobrzyński Miłosz, #34 Gimiński Marcel
#40 Piór Łukasz, #20 Hoszwa January, #35 Kopylov Maksym

#39 Suszko Jakub # 26 Żołnowski Igor
#56 Pawłowski Sylwester, # 68 Lewandowski Igor

Trener: Paweł Głaz

MVP MKS Sokoły - Rafał Podborny

Pozostałe wyniki:

KS Katowice Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 8:5 (2:1, 3:0, 3:4)
MKS Cracovia - UKS Niedźwidki MOSIR Sanok 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
MOSM Tychy - UKH Unia Oświęcim 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)

Dzień 2.

MKS Sokoły Toruń - KS K-ce Naprzód Janów
7:3
(2:2, 3:0, 2:1)

Bramki:
1:0 Ziarkowski Kacper (Nawrot Michał) - 01:09    

1:1 Hofman Jonasz - 02:29 (O)        
2:1 Golik Łukasz (Wilmański Brus) - 02:48 (P)    
2:2 Hofman Jonasz (Wojciechowski II Kacper) - 06:08        
3:2 Wilmański Brus (Podborny Rafał) - 29:56    
4:2 Lupanov Fedor (Ziarkowski Kacper) - 31:08    
5:2 Podborny Rafał (Wiensak Filip) - 38:35 (O)    
6:2 Nawrot Michał (Lupanov Fedor) - 44:20 (P)    
7:2 Nawrot Michał - 45:34 (P)  
 
7:3 Chodor Błażej - 57:37


Skład MKS Sokoły Toruń:

#1 Woźniewski Jakub, 45 Chojnicki Bartosz

#29 Lupanov Fedor, #27 Szotkiewicz Emil
#22 Ziarkowski Kacper, #87 Wiwatowski Micha, #18 Nawrot Michał

#10 Golik Łukasz, #33 Osmołowski Wiktor
#32 Wilmański Brus , #19 Wiensak Filip, #9 Podborny Rafał

#15 Dobrzyński Miłosz, #34 Gimiński Marcel
#40 Piór Łukasz, #20 Hoszwa January, #35 Kopylov Maksym

#39 Suszko Jakub # 26 Żołnowski Igor

MVP MKS Sokoły - Kacper Ziarkowski

Pozostałe wyniki:

AH Legia Warszawa - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
MOSM Tychy - MKS Cracovia 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
UKH Unia Oświęcim  - UKS Niedźwidki MOSIR Sanok 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Dzień 3.

JKH GKS Jastrzębie - MKS Sokoły Toruń
4:1
(0:0, 1:1, 3:0)

Bramki:
1:0 Onak Jakub (Poręba Maciej) - 24:25 (P)
1:1 Nawrot Michał (Ziarkowski Kacper) - 35:10 (O)        
2:1 Szcześniak Jakub - 47:08
3:1 Stolarski Bartłomiej Szcześniak Jakub, Wojciechowski Sebastian - 49:57 (PP)    
4:1 Szcześniak Jakub (Onak Jakub) - 56:57    

Skład MKS Sokoły Toruń:

#1 Woźniewski Jakub, 45 Chojnicki Bartosz

#29 Lupanov Fedor, #27 Szotkiewicz Emil
#22 Ziarkowski Kacper, #87 Wiwatowski Micha, #18 Nawrot Michał

#10 Golik Łukasz, #33 Osmołowski Wiktor
#32 Wilmański Brus , #19 Wiensak Filip, #9 Podborny Rafał

#15 Dobrzyński Miłosz, #34 Gimiński Marcel
#40 Piór Łukasz, #20 Hoszwa January, #35 Kopylov Maksym

#39 Suszko Jakub # 26 Żołnowski Igor

MVP MKS Sokoły - Jakub Woźniewski

Pozostałe wyniki:

KS K-ce Naprzód Janów - AH Legia Warszawa 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
MOSM Tychy - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
MKS Cracovia - UKH Unia Oświęcim 2:7 (1:0, 1:3, 0:4)

Dzień 4.
Półfinały

MKS Sokoły Toruń - UKH Unia Oświęcim
5:6d
(1:2, 3:1, 1:2, 0:1d)

Bramki:
0:1 Płonka Adrian (Baida Illia, Baida Danylo) - 05:19 (P)    
1:1 Ziarkowski Kacper (Golik Łukasz) - 06:19
1:2 Shoferovskyi Roman (Kukla Igor, Płonka Adrian) - 19:30 (P)    
2:2 Podborny Rafał (Wiwatowski Michał, Ziarkowski Kacper) - 21:00 (P)
3:2 Podborny Rafał - 22:11
4:2 Podborny Rafał (Ziarkowski Kacper) - 26:18    
4:3 Baida Illia (Baida Danylo, Kukla Igor) - 37:46 (O)        
4:4 Baida Danylo - 45:01        
5:4 Ziarkowski Kacper - 56:35
5:5 Baida Danylo (Kukla Igor) - 58:59    
5:6 Kukla Igor (Shoferovskyi Roman) - 62:57    

Skład MKS Sokoły Toruń:

#1 Woźniewski Jakub, 45 Chojnicki Bartosz

#29 Lupanov Fedor, #27 Szotkiewicz Emil
#22 Ziarkowski Kacper, #87 Wiwatowski Micha, #18 Nawrot Michał

#10 Golik Łukasz, #33 Osmołowski Wiktor
#32 Wilmański Brus , #19 Wiensak Filip, #9 Podborny Rafał

#15 Dobrzyński Miłosz, #34 Gimiński Marcel
#40 Piór Łukasz, #20 Hoszwa January, #35 Kopylov Maksym

#39 Suszko Jakub # 26 Żołnowski Igor

MVP MKS Sokoły - Brus Wilmański

Drugi półfinał:

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok - JKH GKS Jastrzębie 3:2d (1:0, 1:1, 0:1, 1:0d)

Mistrzostwa Polski Młodzików po meczach półfinałowych (26.03.2021) zostały przerwane. *

* Komunikat PZHL
"W związku z publikacją Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Polski Związek Hokeja na Lodzie zmuszony jest przerwać po piątkowym dniu, prowadzony w Sanoku turniej o Mistrzostwo Polski Juniorów oraz prowadzony w Oświęcimiu turniej o Mistrzostwo Polski Młodzików.

Kolejne decyzje związku odnośnie tych rozgrywek zostaną podjęte wkrótce."

Aktualizacja: 08.04.2021 r.

"Komunikat w sprawie Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików

KH Polonii Bytom i UKS Niedźwiadkom MOSiR Sanok przyznano Mistrzostwo Polski Juniorów. W Mistrzostwach Polski Młodzików złote medale przyznano ex aequo UKH Unii Oświęcim i UKS Niedźwiadkom MOSiR Sanok.

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie na podstawie paragrafu 29 ust. 2 pkt 9 Statutu PZHL w porozumieniu z Wydziałem Szkolenia oraz Wydziałem Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, postanowił:

- zakończyć sezon rozgrywkowy drużyn młodzieżowych – Mistrzostwa Polski Juniorów z dniem 26 marca 2021 roku.

- przyznać miejsca w tabelach rozgrywek, na podstawie rozegranych meczów:

I miejsce i tytuły Mistrzów Polski otrzymują ex aequo: KH Polonia Bytom oraz UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

III miejsce otrzymują ex aequo: MMKS Podhale Nowy Targ oraz MKS Sokoły Toruń.

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie na podstawie paragrafu 29 ust. 2 pkt 9 Statutu PZHL w porozumieniu z Wydziałem Szkolenia oraz Wydziałem Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, postanowił:

- zakończyć sezon rozgrywkowy drużyn młodzieżowych - Mistrzostwa Polski Młodzików z dniem 26 marca 2021 roku.

- przyznać miejsca w tabelach rozgrywek, na podstawie rozegranych meczów:

I miejsce i tytuły Mistrzów Polski otrzymują ex aequo: UKH Unia Oświęcim oraz UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

III miejsce otrzymują ex aequo: MKS Sokoły Toruń oraz JKH GKS Jastrzębie."

  • autor: Tomasz Michalczuk
  • MKS Sokoły (Młodzicy)
  • Mistrzostwa Polski Młodzików

wstecz

Kontakt

Bannery