Treść strony SEZON 2009/ 2010

TKH Nesta wygrywa w Oświęcimiu i goni czołówkę

Wreszcie świetny mecz toruńskich hokeistów. TKH Nesta pewnie pokonał na wyjeździe lidera grupy słabszej z Oświęcimia.

Unia - TKH 3:6 (1:2. 1:2, 1:2)

Bramki: 0:1 Koivisto - Dzięgiel, Bomastek (7.), 0:2 Minge - Kuchnicki (11.), 1:2 Mondrzejewski - Javin (13.), 1:3 Dzięgiel - Koivisto (24.), 2:3 Klisiak (29.), 2:4 Dołęga - Marmurowicz (32.), 2:5 Bomastek - Dzięgiel, Koivisto (42.), 3:5 Javin - Wojtarowicz, Tabacek (50.), 3:6 Dzięgiel (60.)
TKH Nesta: Plaskiewicz - Talaga, Kubat, Marmurowicz, Porthen, Dołęga - Koseda, LIdtke, Bomastek, Dzięgiel, Koivisto - Porębski, Buril, Bomba, Kuchnicki, Minge - Pietras, Chyliński, Chrzanowski, Wieczorek

Torunianie w Oświęciu dominowali od pierwszej do ostatniej minuty. Prowadzenie zdobyli już w 7. minucie, gdy Arto Koivisto wykorzystał liczbną przewagę na lodzie naszej drużyny. Fin był jednym z bohaterów spotkania (bramka i dwie asysty), ale jeszcze większym okazał się najmniejszy na lodzie Jacek Dzięgiel. Jego podania trzy razy otwierały kolegom drogę do bramki Unii, a sam napastnik swój występ przypieczętował w ostatniej minucie trafiając do pustej bramki gospodarzy.

Unia, która w tym etapie rozgrywek na własnym lodowisku jeszcze nie przegrała, tylko dwukrotnie zbliżyła się do TKH Nesty na odległość jednego gola. Za każdym razem jednak odpowiedź torunian była błyskawiczna. Na początku trzeciej tercji goście prowadzili już 5:2 po trafieniu Przemysława Bomastka. Gospodarze zdołali już tylko raz pokonać Michała Plaskiewicza, gdy grali w podwójnej przewadze.