Treść strony SEZON 2009/ 2010

Biała flaga nad Tor-Torem

TKH Nesta kiepsko rozpoczął rok i równie kiepsko go zakończył. Torunianie na własnym lodowisku przegrali z Unią Oświęcim i praktycznie stracili szansę na grę w play off.

TKH NESTA - UNIA 2:3 (1:0, 0:2, 2:0)

Bramki: 0:1 Gallo - Kowalówka (1.), 1:1 Bomba - Marmurowicz, Koseda (25.), 2:1 Talaga - Kubat (36.) 2:2 Jakubik - Szewczyk (44.), 2:3 Jakubik - Klisiak, Wojtarowicz 46.)
TKH Nesta: Plaskiewicz - Talaga, Kubat, Marmurowicz, Dzięgiel, Dołęga - Koseda, Lidtke, Bomastek, Winiarski, Bomba - Porębski, Buril, Chrzanowski, Kuchnicki Minge - Pietras, Chyliński, Wieczorek

Nadzieje na zwycięstwo torunianie rozbudzili jedynie w drugiej tercji. Choć już w 1. minucie meczu przegrywali 0:1, to potem jednak Bartłomiej Bomba i Bartłomiej Talaga wyprowadzili nasz zespół na prowadznie. W ostatniej tercji klasę pokazał pierwszy atak gości, a dwukrotnie egzekturem okazał się kadrowicz Mariusz Jakubik.

TKH Nesta zamiast odrabiać punkty traci już 14 "oczek" do liderującej w grupie B Unii. Trudno myśleć o wygrywaniu kolejnych spotkań skoro drużyna jest systematycznie osłabiana. W awans nie wierzą już nawet działacze, skoro pozbywają się najlepszych zawodników: po Mariusz Jastrzębskim i Rafale Cychowskim podziękowali za współpracę Finom.

Dla klubu to oznacza jedno: początek walki o utrzymanie i to nie tylko w sportowym sensie. Oficjalnym powodem rozstania z najskuteczniejszym napastnikiem Arto Koivisto były jego sprawy rodzinne, ale menedżer fińskiego hokeisty na portalu hokej.net wyjawił, że TKH nie płacił jego zawodnikom od 1,5 miesiąca.

W innych meczach:
grupa A: GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 6:1, Cracovia - Zagłębie 5:3 Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 7:4; grupa B: KH Sanok - Stoczniowiec Gdańsk 6:2