Treść strony SEZON 2009/ 2010

Potrzeba jeszcze tylko jednej wygranej do awansu

Hokej na lodzie. Wczoraj szybko rozstrzygnęły się losy spotkania. Już po pierwszej tercji było wszystko jasne

Również drugi mecz TKH Nesty z Sielcem zakończył się wysoką wygraną torunian. Do awansu do kolejnej rundy naszym hokeistom brakuje już tylko jednego zwycięstwa.

Torunianie wczoraj wygrali 12:1. Znakomicie rozpoczęli mecz - już w 22 sekundzie pierwszego gola zdobył Jarosław Dołęga. Nie minęły dwie kolejne minuty, a było 2:0, tym razem po strzale Michała Wieczorka. W tej tercji jeszcze dwukrotnie, w odstępie 136 sekund, bramki zdobywał Bartłomiej Bomba. Już po tej części gry można było być spokojnym o końcowy wynik.

W drugiej tercji trwała kanonada na bramkę sosnowiczan. „Posypały” się też kolejne gole. Torunianie trafiali do siatki pięć razy. Goście po raz pierwszy zagrozili bramce Michała Plaskiewicza w 35 minucie, jednak strzał Mateusza Białka z łatwością obronił nasz golkiper. Minutę później między słupkami toruńskiej bramki stanął Bartosz Stepokura, a w Sielcu Wojciecha Romanowskiego zastąpił Łukasz Horzelski. Było wtedy już 9:0 dla miejscowych. Trener TKH Nesty Tomasz Rutkowski, próbując różnych rozwiązań taktycznych, wycofywał bramkarza i jego zespół grał sześciu na pięciu.

Zgodnie z przewidywaniami mecz skończył się pierwszą w tym sezonie „dwucyfrówką”, bo gospodarze w trzeciej tercji zdobyli jeszcze trzy gole. Honorowe trafienie dla Sielca zaliczył zaś Mateusz Bernat. Przy stanie 12:1 obie ekipy nie wykorzystały po jednym karnym (dla Sielca strzelał Białek, dla TKH Nesty Pietras).

TKH Nesta - Sielec 12:1 (4:0, 5:0, 3:1)

• 1:0 J. Dołęga - P. Koseda - Z. Kubat (0,22), 2:0 M. Wieczorek - P. Winiarski (2:10), 3:0 B. Bomba - P. Bomastek - J. Dołęga (16:04), 4:0 B. Bomba - J. Dołęga (18:20), 5:0 A. Marmurowicz (25:45), 6:0 D. Minge (27:31, w przewadze), 7:0 A. Marmurowicz - M. Kuchnicki - D. Minge (33:13), 8:0 Z. Kubat (35:14, w przewadze 6 na 4), 9:0 A. Marmurowicz - D. Minge (35:34), 10:0 M. Kuchnicki - D. Minge - B. Talaga (44:11), 11:0 Z. Kubat - B. Talaga - P. Bomastek (49:05, w przewadze), 11:1 M. Bernat - P. Mikoś - K. Golec (55:39), 12:1 M. Kuchnicki - A. Marmurowicz (56:02)
  • Kary: TKH - 10, Sielec - 14 min