Treść strony sierpień_2009

TKH Nesta lepszy od wicemistrzów!

Dziś drużyna TKH Nesta Toruń wzięła srogi rewanż za wczorajszą przegraną i zwyciężyła na lodowisku w Tychach 4:2.

Po wczorajszej wysokiej porażce z tyszanami, dziś toruńscy hokeiści osiągnęli znacznie lepszy rezultat wygrywając z wicemistrzami kraju.

Podobnie jak wczoraj, to goście osiągnęli prowadzenie. Znów otworzyli wynik w 11 minucie meczu dzięki celnemu trafieniu Rafała Cychowskiego. Torunianie podwyższyli na 2:0 za sprawą Piotra Kosedy. Jeszcze w pierwszej tercji Adrian Parzyszek zdobywa kontaktowego gola dla GKS Tychy.

Druga tercja to nieskuteczne poczynania z obu stron. Żadna z drużyn nie zdołała w tej części meczu zdobyć bramki. Strzelanie zaczęło się dopiero w ostatniej odsłonie, którą znowu wygrali goście w stosunku 2:1. Najpierw na 3:1 trafił Zoltan Kubat, a niecałe półtorej minuty później czwartą bramkę dla torunian zdobył kapitan drużyny Przemysław Bomastek. Najwyraźniej zaskoczeni obrotem sytuacji gospodarze odpowiedzieli bramką dopiero w ostatniej minucie meczu. Bramkę zdobył Krzysztof Śmiełowski, w sytuacji kiedy na ławkę kar powędrował Daniel Minge a trener Vavrecka wycofał bramkarza, żeby uzyskać przewagę dwóch zawodników. Było już jednak za późno aby gospodarze zdołali uzyskać korzystny wynik.

To już trzecia wygrana w przedsezonowych sparingach, a wygrana z ubiegłorocznym medalistą Mistrzostw Polski musi szczególnie cieszyć.

GKS Tychy - TKH Nesta Toruń 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

0:1 (10:11) R. Cychowski - J. Dzięgiel, A. Marmurowicz PP
0:2 (12:03) P. Koseda - M. Kuchnicki

1:2 (16:08) A. Parzyszek - S. Krzak
1:3 (55:10) Z. Kubat - R. Cychowski
1:4 (56:29) P. Bomastek - J. Dołęga

2:4 (59:04) Śmiełowski PP2

Kary: 18 - 14 min.

Składy drużyn

GKS Tychy: Witek; Gonera - Śmiełowski, Kotlorz - Krokosz(4), Mejka(2) - Sokół(2); Krzak(4) - Parzyszek(2) - Matczak(2), Maćkowiak - Garbocz(2) - Król, Wołkowicz - Galant - Woźnica, Gurazda - Cichoń - Banachewicz, Witecki.

TKH Toruń: Plaskiewicz; Koseda - Buril, Cychowski - Kubat(2), Talaga - Lidtke, Pietras - Porębski; Bomastek(2) - Kuchnicki - Dołęga; Jastrzębski - Dzięgiel(4) - Marmurowicz, Bomba(2) - Winiarski - Chrzanowski, Wiśniewski - Chyliński(2) - Minge(2).