Treść strony wrzesień_2009

Wojas Podhale - TKH Nesta 4:1

Hokeiści TKH Nesta Toruń ulegli brązowym medalistom ubiegłego sezonu, drużynie Wojasa Podhale 1:4. Był to trzeci z kolei mecz wyjazdowy naszej drużyny. Niestety z wyjazdu na południe Polski nie udało się przywieźć ani jednego punktu.

We wczorajszym meczu, podobnie jak w piątek toczono zacięty pojedynek. Jeszcze do drugiej tercji widniał wynik 2:1. W ciągu pierwszych ośmiu minut gospodarze zdobyli dwie bramki. Najpierw bramkę zdobył Piotr Ziętara a na 2:0 podwyższył Rafał Dutka. Torunianie odpowiedzieli dokładnie w 15 minucie meczu, kiedy to po podaniu Vlado Burila dokładnym strzałem popisał się Piotr Koseda, dla którego było to już trzecie celne trafienie w tym sezonie.

Jednobramkowa przewaga gospodarzy utrzymywała się do połowy spotkania. Kiedy kończyła się już 31 minuta do toruńskiej bramki trafił krążek posłany przez Piotra Kmiecika. Mimo wielu prób torunianie nie zdołali zdobyć kontaktowego gola, a w trzeciej tercji dzieła gospodarzy dopełnił Rafał Dutka.

Wojas Podhale Nowy Targ - TKH Nesta Toruń 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

1:0 (05:50) P. Ziętara - K. Bryniczka, Dmitry Suur EQ