Treść strony styczeń_2010

KTH Krynica - TKH Nesta 4:3k

Wczorajszy mecz miał dramatyczny przebieg. Żeby doprowadzić do dogrywki nasi hokeiści musieli najpierw odrobić trzy-bramkową stratę do gospodarzy.

Po dwóch tercjach kryniczanie wygrywali 3:0 za sprawą dwóch trafień Rajskiego i gola Dubela.

W trzeciej tercji już tylko goście strzelali bramki. Pierwszą, już w 35 sekundzie tej części meczu, zdobył Arkadiusz Marmurowicz, który pokonał golkipera KTH po podaniu Piotra Kosedy. Nieco ponad pięć minut później, kiedy torunianie grali w osłabieniu, ta sama para zawodników zdobyła kontaktowego gola. Tym razem strzelał jednak Koseda. Na tym nie koniec pogoni gości, którzy mozolnie dążyli do wyrównania. Cel został osiągnięty na niecałe 3 minuty przed końcem meczu. Strzelcem bramki był Daniel Minge a asystował mu Jacek Dzięgiel.

Na tym zakończyły się strzeleckie wyczyny z obu stron w tej odsłonie. Również pięciominutowa dogrywka nie przyniosła końcowego rozstrzygnięcia, zatem zwycięzcę meczu ustalić miały rzuty karne. W nich jedyne trafienie zanotował Horny co dało miejscowym cenne zwycięstwo a torunianom pierwszy ligowy punkt w Nowym Roku.

KS KTH Krynica-Zdrój - TKH Nesta Toruń 4:3 (2:0, 1:0, 0:3; K 1:0)

Horný +

Kary: 22 : 26 (10 min. Koseda za niesportowe zachowanie).
Strzały: 58 : 43
Sędziowali: Porzycki oraz Pilarski i Hyliński
Widzów: 250

KS KTH Krynica-Zdrój:
Kubalski (Marszał n/g) - Kramný, D.Kruczek (2); Horný (2), Chabior, M.Dubel (8) – Ščibran (2), Pach (2); Horowski, Błażowski, Żołnierczyk – Tyczyński (2), Myjak (2); Rajski, T.Bulanda, Zabawa oraz D.Dubel (2) (Piksa, Rząca, Domek, Tomasiak n/g)

TKH Nesta Toruń:
Plaskiewicz (Karamuz n/g) – Koseda (12), Lidtke; Bomastek (2), Dzięgiel, Dołęga - Talaga, Kubat; Bomba (6), Winiarski, Marmurowicz - Porębski, Buril (6); Chrzanowski, Kuchnicki, Minge oraz Kalinowski (Pietras, Gimiński, Chyliński, Wieczorek n/g)

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra 8.01.2009 w Gdańsku z miejscowym Stoczniowcem. Pierwotnie mecz ten miał się odbyć w Toruniu, jednak ze względu na organizowany w tym samym terminie międzynarodowy turniej łyżwiarski nastąpiła zmiana gospodarza meczu.