Treść strony marzec_2010

Srebrne Sokoły

Finałowe spotkanie dostarczyło wiele emocji. Nic dziwnego, o końcowym rezultacie zadecydowały rzuty karne, w których nieznacznie lepsi okazali się gdańszczanie.

To oni jeszcze przed rozpoczęciem turnieju byli upatrywani w roli głównego faworyta do zdobycia złotych medali. Nie było więc niespodzianką, że bez trudu dotarli do wielkiego finału. I tu niespodzianka, drugą drużyną finałową okazali się gospodarze, którzy po bardzo dobrej grze w fazie grupowej i zwycięstwie nad Unią Oświęcim w półfinale zagwarantowali sobie drugie miejsce w Polsce.

Na tym jednak nie koniec, bo toruńskie Sokoły stawiły twardy opór rywalom z Gdańska. Ci dwukrotnie obejmowali prowadzenie najpierw w pierwszej a potem w drugiej tercji. Sokoły dzięki konsekwentnej grze i determinacji wyrównywały stan meczu.

W końcu na niespełna 5 minut do końca Daniel Minge strzelił bramkę na 3:2. Radości nie było końca, ale gdańszczanie nie zamierzali zakładać broni. Wyrównali na niecałe dwie minuty przed końcem podczas gry w przewadze. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, tak więc o tym komu przypadnie tytuł mistrzowski miały zdecydować rzuty karne. W nich dzięki jedynemu trafieniu minimalnie lepsi okazali się młodzi gdańszczanie i to oni mogli cieszyć się ze zdobycia złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów.

Zawodnicy Sokołów, choć od zwycięstwa dzieliło ich już tak niewiele, także cieszyły się z odniesionego sukcesu.

0:1 (03:33) A. Chmielewski - S. Marzec
1:1 (17:46) D. Minge - K. Kalinowski
1:2 (20:05) A. Chmielewski - M. Wróbel
2:2 (30:35) P. Winiarski - M. Lidtke (5/4)
3:2 (55:30) D. Minge - M. Porębski - P. Huzarski (5/4)

3:3 (58:15) M. Rompkowski - A. Chmielewski - D. Maciejewski (5/4)
3:4 (65:00) T. Ziółkowski

Skład drużyny MKS Sokoły:

Bramkarze: Norbert Karamuz, Krzysztof Bojanowski, Michał Wąsik

Obrońcy: Miłosz Lidtke, Patryk Pronobis, Konrad Bałos, Bartosz Skólmowski, Kacper Jankowski, Sebastian Naif Abed, Michał Porębski, Piotr Huzarski, Kamil Mech, Jakub Gimiński

Napastnicy: Kamil Gościmiński, Daniel Minge, Piotr Winiarski, Bartosz Pieniak, Piotr Husak, Mateusz Kurpiewski, Damian Michalczak, Kamil Kalinowski, Marcin Bolszakow, Jakub Działdowski, Szymon Mądrowski, Michał Kalinowski, Szymon Maciejewski, Paweł Heyka, Adrian Tyburski

Trener: Marek Górecki, Wiesław Walicki

Kierownik: Adam Jamroziak.