Treść strony marzec_2010

Mecz dla Ewy

W ramach wczorajszej imprezy charytatywnej na rzecz Ewy Ciesielskiej odbyły się dwa pokazowe spotkania hokejowe. W obu nastąpił sprawiedliwy podział punktów.

W całej imprezie nie wynik sportowy był najważniejszy, chodziło o dobrą zabawę i zebranie jak największej ilości pieniędzy na szczytny cel.

Pierwszy mecz był pojedynkiem drużyn TKH Nesta z reprezentacją Stowarzyszenia Bydgoski Hokej. Obie ekipy zostały wzmocnione gwiazdami PLH. W toruńskich barwach wystąpili bracia Laszkiewiczowie, Bartosz Dąbkowski, Josef Vitek i Jarosław Kłys. Po drugiej stronie wystąpili Marian Kacir wraz z bratem Stanisławem, Milan Furo, Jarosław Różański, Martin Voznik i rodowity bydgoszczanin Tomasz Proszkiewicz.

Od początku meczu do ataków ruszyli torunianie, którzy dzięki trzem ładnym akcjom szybko objęli trzypunktowe prowadzenie po strzałach Daniela Laszkiewicza, Josefa Vitka i Mariusza Kuchnickiego. Potem mecz się wyrównał.  W 27 minucie goście zdobyli kontaktową bramkę za sprawą dwóch trafień Stanisława Kacira. Niemal natychmiast odpowiedział Leszek Laszkiewicz i było 4:2 dla TKH. Bydgoszczanie nie odpuścili i ambitnie dążyli do wyrównania. Najpierw trzecią bramkę zdobył Jarosław Różański a na 13 sekund przed końcem wyrównującego gola zdobył Daniel Lipiński.

TKH Nesta Toruń - Bydgoski Hokej 4:4 (3:1, 1:3)

Kary 2:2

TKH Nesta Toruń: M. Plaskiewicz; V. Buril, J. Kłys, J. Dołęga, J. Vitek, P. Bomastek; Z. Kubat, B. Dąbkowski, L. Laszkiewicz, J. Dzięgiel, D. Laszkiewicz; M. Lidtke, A. Pietras, A. Marmurowicz, P. Winiarski, D. Minge; M. Kuchnicki, T. Chyliński.
Trenerzy: Ł. Kiedewicz, T. Wawrzkiewicz

Bydgoski Hokej: R. Perkowski; R. Tomczyk, K. Kunicki, R. Bogusławski, S. Kacir, M. Kacir; A. Bielicki, T. Pawłowski, I. Małachowski, K. Ślaski, A. Chybowski; T. Proszkiewicz, M. Furo, D. Lipiński, S. Kiliński, M. Porębski; J. Różański, M. Voznik.
Trenerzy: P. Cebula, W. Małachowski

W przerwie między dwoma tercjami meczu gwiazd odbył się pokazowy pojedynek Sportowcy kontra VIP. W pierwszej drużynie znaleźli się hokeiści tj. Marek Górecki, Robert Fraszko i Karol Piotrowski wraz z toruńskimi żużlowcami, wśród których znaleźli się Mirosław i Marcin Kowalikowie, Tomasz Bajerski i Tomasz Chrzanowski. Nie był to jedyny żużlowy akcent w tym spotkaniu, bo sędziego głównego Waldemara Matuszaka wspomagali na liniach żużlowcy Unibaksu Toruń: Ryan Sullivan i Adrian Miedziński. Druga drużyna składała się ze sponsorów i samorządowców by wymienić: Mariana Frąckiewicza, Marka Rogalskiego, Przemysława Radio. W bramce stanął Miłosz Ciesielski, syn pani Ewy Ciesielskiej.

Mecz składał się z dwóch 10-minutowych części. Obie drużyny podeszły do rywalizacji bardzo ambitnie. Wszystko jednak przebiegało w niezwykle przyjaznej atmosferze. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Po dwie bramki zdobyli Mirosław Kowalik (Sportowcy) i Tomasz Wojak (VIP). Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3 bo swoje trafienia dołożyli Marek Górecki i Wojciech Pyrzyński.

Team Sportowcy - Team VIP 3:3 (2:1, 1:2)

0:1 (05:15) T. Wojak
1:1 (07.10) M. Kowalik
2:1 (08:57) M. Górecki
2:2 (15:57) T. Wojak - M. Wiśniewski, M. Rogalski
2:3 (16:09) W. Pyrzyński
3:3 (16:46) M. Kowalik

Sportowcy: 6; VIP: 2

Team Sportowcy: Z. Kulpa; E. Nawrocki, W. Maciejewski, Z. Nichalski, R. Fraszko, K. Piotrowski; M. Kowalik, T. Bajerski, M. Kowalik, M. Kasprzak, M. Gajewski; M. Górecki, J. Olek, T. Chrzanowski.
Trener: D. Maciejewski

Team VIP: W. Mazur, M. Ciesielski; P. Radio, Z. Jaskólski, M. Hetzig, M. Wisniewski, M. Rogalski; T. Wojak, S. Olkiewicz, M. Frąckiewicz, I. Gronek, W. Pyrzyński.