Treść strony SEZON 2010/ 2011

Dwucyfrowa wygrana w pierwszym sparingu

Hokej na lodzie. Toruńskie Sokoły zmierzyły się z reprezentacją polskich osiemnastolatków i wygrały 10:1

W sobotę, o bardzo nietypowej porze (o godzinie 9), pierwszy sparing rozegrała drużyna Sokołów Toruń, która już za kilka dni rozpocznie walkę w barażach o powrót do ekstraklasy.

Rywalem naszych hokeistów była przebywająca w Toruniu reprezentacja Polski juniorów U 18.

Spotkanie to rozegrane zostało w trzech tercjach po 35 minut, jednak bez zatrzymywania czasu. Lepsi okazali się gospodarze, którzy nie dali szans młodszym kolegom, aplikując im aż dziesięć goli, tracąc w samej końcówce tylko jednego. Co ciekawe, tę honorową bramkę dla reprezentacji strzelił torunianin Michał Kalinowski.

- To był dopiero nasz pierwszy sparing i wszyscy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, dlatego trudno mówić, czy wypadli na miarę swoich możliwości do tego z rywalem, który na wiele nam pozwolił - ocenił Marek Górecki, drugi szkoleniowiec Sokołów. - Teraz, we wtorek, czeka nas sparing z zespołem Stoczniowca Gdańsk, a już w piątek, 13 sierpnia, zagramy pierwszy mecz barażowy w Nowym Targu. Wprawdzie data (13 i piątek - przyp. red.) nie napawa optymizmem, ale nie jesteśmy aż tak przesądni.

Podczas pierwszego sparingu cały zespół zaprezentował się z dobrej strony, a o swojej przydatności strzeleckiej przekonali Arkadiusz Marmurowicz (trzy gole) i Łotysz Andrejs Ignatowicz (dwa).

Sokoły Toruń - Polska U-18 10:1 (4:0, 3:0, 3:1). 1:0 T. Chyliński - D. Minge, 2:0 K. Gościmiński - T. Bluks, 3:0 A. Marmurowicz - P. Bomastek, 4:0 A. Marmurowicz - M. Kuchnicki, 5:0 A. Marmurowicz - M. Kuchnicki, 6:0 M. Wiśniewski - D. Minge, M. Lidke, 7:0 M. Wieczorek - A. Ignatowicz, 8:0 D. Minge, 9:0 A. Ignatowicz, 10:0 A. Ignatowicz - T. Bluks, K. Gościmiński, 10:1 M. Kalinowski.

Sokoły: Witkowski (w trzeciej tercji Ciesielski; Pietras - Chrzanowski, Porębski - Lidtke, Bluks - Adamowicz, Pronobis - Bałos; Bomastek - Kuchnicki - Bomastek, Wiśniewski - Chyliński - Minge, Wieczorek - Ignatowicz - Gościmiński, Husak - Kurpiewski - Pieniak.