Treść strony SEZON 2004/ 2005

Remis TKH/TK/Energostal w Nowym Targu

Filip Łazowy

Po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu hokeiści TKH/ThyssenKrupp/ zremisowali w Nowym Targu z miejscowym Wojasem/Podhalem. - Wynik końcowy jest sprawiedliwy, choć przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać - powiedział trener torunian Jarosław Morawiecki.

Zanim kibice zdążyli usiąść na swoich miejscach torunianie prowadzili już 1:0 Najszybszą bramkę w historii klubu zdobył Tomasz Jóźwik. Po wygranym wznowieniu ten sam zawodnik lobem wrzucil krążek w tercję obronną gospodarzy. Niepewnie interweniujący Marek Batkiewicz odbił go przed siebie, a dobitka toruńskiego napastnika okazała się skuteczna. Zegar wskazywał wtedy ósmą sekundę spotkania. - To jest najszybszy gol w mojej dotychczasowej karierze - przyznał potem Jóźwik. Jednak już pięć minut później nowotarżanie zdobyli wyrównującą bramkę. Grając w przewadze gospodarze założyli "zamek" w tercji torunian. Na strzał z niebieskiej linii zdecydował się Sebastian Łabuz, a stojący tuż przed bramką Sebastian Biela zdołał jeszcze zmienić lot krążka i pokonał Tomasza Wawrzkiewicza. W 14 min. piękną indywidualną akcja popisał się Tomasz Proszkiewicz. Gdy minął dwóch zawodników Wojasa/Podhale odegrał "gumę" do Milana Furo a ten silnym strzałem umieścił go pod poprzeczką bramki gospodarzy. Do końca pierwszej tercji znakomite interwencje torńskiego golkipera uratowały podopiecznych Morawieckiego od utraty bramki. W drugiej tercji obie drużyny stworzyły mało sytuacji podbramkowych. Walka toczyła się w środkowej części lodowiska. Jednak w 49 minucie znów grę w przewadze wykorzystali gospodarze. Silnym i precyzyjnym strzałem popisał się ponownie Biela i zasłonięty Wawrzkiewicz musiał skapitulować po raz drugi. Do końca spotkania obie drużyny starały się rozstrzygnąć wynik na swoją korzyść, ale bramkarze nie pozwolili się pokonać. W dogrywce już żadnej ze stron nie udało się stworzyć sytuacji do zdobycia gola i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. - Cieszy wynik i gra zespołu. Widać , że zawodnicy podnieśli się po porażce z Dworami/Unią Oświęcim. Obie bramki straciliśmy grając w osłabieniu. Ale remis w Nowym Targu jest dobrym rezultatem - stwierdzil szkoleniowiec TKH/ThyssenKrupp/Energostal.