Treść strony SEZON 2006/ 2007

Bramki i asysty nowych zawodników

Dobra dyspozycja Tomasza Rajskiego, bramkarza Wojasa Podhala Nowy Targ, nie powstrzymała toruńskich ataków.

get_img?NrArticle=47641&NrImage=2

Ze strzelonego gola przez Łukasza Sokoła cieszy się debiutujący przed toruńską publicznością Martin Ambruz

Młody nowotarski bramkarz miał wiele okazji do zaprezentowania swojego kunsztu. Skapitulował trzykrotnie, w innych sytuacjach bronił jak w transie.

- Tak już mamy, że z każdym kolejnym meczem „wystawiamy” następnych bramkarzy selekcjonerowi kadry Polski - powiedział wyróżniający się w niedzielnym spotkaniu Tomasz Proszkiewicz.

Liderzy Szarotek zatrzymani

Pierwszego gola zdobyli przyjezdni. Grając w podwójnej przewadze, kilkoma podaniami rozklepali defensywę torunian. Najwięcej kłopotów sprawiał, jeden z najlepszych ligowych ataków, Kacir - Voznik - Różański, jednak gospodarze więcej błędów już nie popełnili.

Jeszcze w pierwszej tercji strzał Bartosza Dąbkowskiego dobił Jewgienij Bucharan czym wyrównał stan meczu.

Druga część należała już do zawodników z Torunia. W odstępie siedmiu minut gospodarze mogli powetować sobie wysoką porażkę (1:9) w Nowym Targu, stwarzając pięć idealnych sytuacji. Dołęga, Proszkiewicz, Vercik i Bucharan nie byli w stanie pokonać Rajskiego. Dopiero niesygnalizowany strzał z niebieskiej linii Łukasza Sokoła zaskoczył zasłoniętego bramkarza gości.

Debiutancki gol

Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania, kiedy ataki „Szarotek” nie ustawały, Jewgienij Bucharan, zaraz po wyjściu z ławki kar, przeprowadził dwójkową akcję ze Martinem Ambruzem (wraz z Rudolfem Vercikiem zadebiutowali przed toruńskimi kibicami). Rosjanin, po objechaniu bramki gości podał wprost na kij Czecha, który zdobył swojego pierwszego gola w barwach TKH. Ostatecznie gospodarze wygrali z Podhalem Nowy Targ 3:1 (1:1, 1:0, 1:0).