Treść strony grudzień_2005

Dobra passa trwa!

Nawet Cracovia, nie zdołała przerwać dobrej passy „Stalowych Pierników”. Piątkowy pojedynek zakończył się remisem i jest to już 7 mecz bez porażki podopiecznych Jarosława Morawieckiego....

Mieszane uczucia..

W piątkowym pojedynku „Stalowych Pierników” z popularnymi „Pasami”, było wszystko to, na co czekali Kibice. Ładne, kombinacyjne akcje, fantastyczne parady bramkarzy i ogrom emocji, których momentami było, aż za dużo. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, chociaż początek nie zapowiadał tak zaciętej końcówki. Cracovia rozpoczęła z rozmachem i już po 63 sekundach, Martin Potocny wpisał się na listę strzelców, wykorzystując idealne podanie, byłego gracza TKH – Martina Voznika. Mijały kolejne minuty, a gospodarze zamiast dążyć do odrabiania strat, bronili się przed naporem gości. Wyrównanie padło dopiero w 10 minucie, za sprawą Jarosława Dołęgi, który zmienił tor lotu krążka, po „wrzutce”, Łukasza Sokoła. Niestety, toruńscy Kibice nie mogli długo się cieszyć z remisu, gdyż już pięć minut później Damian Słaboń wykorzystał zamieszanie pod bramką Tomasza Wawrzkiewicza i Cracovia ponownie wyszła na prowadzenie. Popularny „Waha” był jeszcze kilkukrotnie zatrudniany, przez krakowskich zawodników, kolejna bramka dosłownie „wisiała w powietrzu”, jednak wynik, jakimś cudem nie uległ zmianie i pierwsza tercja zakończyła się rezultatem 1:2. Gospodarze nieco poprawili grę w II odsłonie, ale nadal zespołem dyktującym warunki była Cracovia. W zasadzie wydawało się, że w tym spotkaniu już nic się nie wydarzy i nagle, hokeiści z grodu Kopernika zwiększyli obroty. Radziszewski, z każdą minutą, miał coraz więcej pracy. Obraz spotkania w ostatniej tercji uległ drastycznej zmianie, teraz to gospodarze dyktowali warunki, natomiast goście sprawiali wrażenie „zadowolonych” z wyniku. Zemściło się to w 44 minucie, kiedy to Aleksander Myszka zdobył upragnioną bramkę. Torunianie nie zamierzali poprzestać na remisie, nadal kontrolowali grę i za wszelką cenę próbowali, jeszcze raz wpisać się na listę strzelców. Na dodatek zawodnicy Cracovii, co chwila gościli w boksie kar, a to znacznie ułatwiło grę, „Stalowym Piernikom”. Pojedynek ostatecznie zakończył się remisem 2:2 i chyba jest to rezultat sprawiedliwy, chociaż mały niedosyt na pewno pozostał......

Punkt cieszy, ale czwórka nadal ucieka....

Nawet „mały punkt” zdobyty na Cracovii cieszy, ale niestety „Stalowe Pierniki”, nadal muszą gonić „pierwszą czwórkę”. Podhale, dość niespodziewanie wygrało z Unią Oświęcim, natomiast GKS Tychy bez problemu pokonał w Gdańsku, Stoczniowca, co oznacza, że główni rywale „Stalowych Pierników” nie zwalniają tempa. Aktualnie TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń, plasuje się na piątym miejscu, ze stratą 3 punktów do GKSu Tychy oraz 4 punktów do „Szarotek”. W tej sytuacji, jeszcze większego znaczenia nabiera zaległy mecz, „Stalowych Pierników” w Tychach, ale ten pojedynek, odbędzie się dopiero w 2006 roku. Natomiast przed nami 28 kolejka, w której Podhale zmierzy się w Krakowie z Cracovią, a HKS Tychy ugości u siebie KH Sanok. O ile punkty dla popularnych „Tyszan” są niemal pewne, to „Górale” mogą nie podołać zadaniu, a to znakomita okazja do odrabiania strat dla „Stalowych Pierników”. Hokeiści z grodu Kopernika zmierzą się w Sosnowcu z Zagłębiem, które ostatnio przeżywa, mały kryzys. Podopieczni Henryka Pytela, nie zdobyli punktu od 7 spotkań, natomiast zawodnicy TKH od 7 spotkań nie przegrali meczu. Powstaje, więc pytanie, czy passa porażek Zagłębia będzie kontynuowana? Czy też, „Stalowe Pierniki” dokończą czwartą rundę bez porażki?

Należy również dodać, że ostatnio w Sosnowcu, toruńscy hokeiści przegrali 5:4 i z pewnością pałają rządzą rewanżu, a poza tym brak 3 punktów w niedzielnym pojedynku, może ostatecznie przesądzić o końcowym układzie tabeli, więc nawet remis będzie .... porażką!

Początek spotkania o godzinie 17:00

Retransmisję pojedynku Zagłębie Sosnowiec vs TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń, będzie można zobaczyć w poniedziałek, o godzinie 23:10 na kanale Tele5!!!

• autor: V@LDI