Treść strony luty_2006

Halny zawiał na lodzie w Krakowie

Torunianie zrobili co mogli w wyjazdowym meczu z Zagłebiem Sosnowiec. Wygrana 7:0 nie pomogła im awansować do wymarzonej strefy medalowej.
Od pierwszych minut przewaga gości nie podlegała dyskusji. Umotywowani, pewni wiary w końcowy sukces (wywalczenie miejsca w czołowej czwórce) urządzili ostre strzelanie na Stadionie Zimowym w Sosnowcu.

Pierwszą bramkę zdobył Arkadiusz Marmurowicz (gol po rajdzie lewym skrzydłem). Po dwóch tercjach i kolejnych trafieniach (Michala Mravca, Bartosza Dąbkowskiego, Aleksandra Myszki, Vadimsa Romanovskisa) było już 5:0. Wygrana z przedostatnią drużyna tabeli była przesądzona.

W ostatniej odsłonie, pomimo, że tempo rozgrywanego meczu opadło, kolejne gole strzelili Jacek Dzięgiel oraz Tomasz Proszkiewicz, a mecz zakończył się siedmiobramkowym zwycięstwem torunian.

Mimo to, komplet punktów w meczu z Zagłębiem nie gwarantował awansu do czołowej czwórki. Potrzebne było zwycięstwo, bądź remis Cracovii w meczu z Podhalem.

Cracovia nie pomogła

Spotkanie w Krakowie planowo miało się rozpocząć o godzinie 17. Jednak ze względów technicznych (niesprawna rolba) inaugurację meczu postanowiono przesunąć o pół godziny.

„Wygrajcie dla nas, Cracovia wygrajcie dla nas” krzyczeli kibice TKH na Tor Torze na zakończenie piątkowego spotkania z krakowianami. Stało się zupełnie inaczej, chociaż po pierwsze tercji prowadzili gospodarze 2:1.

Piąta lokata do wzięcia

Wydawało się, że decydujące rozstrzygnięcia zapadną w szóstej rundzie rozgrywek. Okazało się, że mecze „o wszystko” były rozgrywane dużo prędzej.

Już za tydzień torunianie rozpoczną zmagania z drużynami z dolnej części tabeli. Pierwszym przeciwnikiem TKH będzie Klub Hokejowy z Sanoka.

Bohater spotkania: Vadims Romanovskis, Łotysz strzelił jedną bramkę, a przy dwóch innych asystował.

Zagłębie Sosnowiec - TKH Toruń 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)

Bramki: 0:1 A. Marmurowicz (9.12), 0:2 M. Mravec - V. Romanovskis (21.36), 0:3 B. Dąbkowski - V. Romanovskis (24.00, w przew.), 0:4 A. Myszka - J. Dołega (27.06), 0:5 V. Romanovskis - M. Mravec (39.15), 0:6 J. Dzięgiel - Ł. Sokół - S. Kiedewicz (43.14 w przew.), 0:7 T. Proszkiewicz - A. Myszka - M. Furo (44.29).
Zagłębie: T. Dzwonek (od 28 min P. Szałaśny 2); K. Duszak - W. Sosiński, J. Rutkowski - Ł. Mejka (2), A. Labryga - A. Kowalówka oraz G. Maj; W. Wojtarowicz - M. Danieluk - M. Kozłowski, Ł. Podsiadło (2) - T. da Costa (4) - G. da Costa, R. Plutecki - T. Bernat (6) - P. Jasicki, R. Tkacz - T. Kozłowski - K. Golec. Kary: 16 min
TKH: T. Wawrzkiewicz; Ł. Sokół - P. Koseda, B. Dąbkowski - R. Fraszko (2), P. Cinalski (10) - P. Korczak; J. Dołęga - T. Proszkiewicz - A. Myszka, V. Romanovskis - M. Mravec - M. Furo, D. Laszkiewicz - R. Suchomski (4) - P. Bomastek (2), S. Kiedewicz - J. Dzięgiel (4) - A. Marmurowicz. Kary: 22 min

• autor: Dariusz Łopatka (Nowości)