Treść strony marzec_2006

Wycieczki w Bieszczady nie będzie?

Spotkanie w Sanoku okazało się trudniejsze, niż można tego było oczekiwać. O jego wyniku zadecydowały rzuty karne.
Podopieczni Jarosława Morawieckiego wygrali je 2:0 i w rywalizacji z KH Sanok prowadzą w takim samym stosunku.

Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1. Obie bramki padły, gdy przeciwnicy grali w osłabieniu. Prowadzenie objęli toruńczycy, po trafieniu Łotysza Vadimsa Romanovskisa (na ławce kar siedział Dariusz Demkowicz). Gospodarze odpowiedzieli tym samym (strzał Wojciecha Milana), gdy ukarany został strzelec pierwszego gola. Dzięki ambitnej grze miejscowych, remis utrzymał aż do 65 minuty, o wyniku decydować musiały karne.

Ambitni sanoczanie

Wcześniej, w drugiej tercji, dwóch szans na zdobycie gola nie wykorzystał Robert Kostecki. Ambitna gra podopiecznych Adama Worwy napsuła krwi torunianom. Nerwy wśród miejscowych sięgnęły zenitu, gdy w 38. min arbiter nie uznał strzelonego przez nich gola. Sędzia Jacek Rokicki zadecydował bowiem, że Wawrzkiewicz podcinany był w polu bramkowym i gola nie zaliczył. Jeszcze w dogrywce trudne momenty przeżywali przyjezdni, gdy na ławkę kar powędrował Piotr Korczak. Jednak wynik nie uległ zmianie.

Nerwy w rzutach karnych lepiej opanowali toruńczycy, którzy dwukrotnie pokonali Mykolę Worosznowa. Swoje okazje wykorzystali Jarosław Dołęga i Milan Furo.

Zakończą w niedzielę?

Trzecie, być może ostatnie spotkanie, zostanie rozegrane w niedzielę na Tor Torze o godzinie 17.30. Organizatorzy postanowili ujednolicić ceny biletów normalnych i ulgowych. Koszt jednej wejściówki to 5 złotych.

Akcje meczu: Wykorzystane dwa rzuty karne przez toruńskich napastników, które pozwoliły wymęczyć zwycięstwo TKH ThyssenKrupp.

Bohater spotkania: Tomasz Wawrzkiewicz obronił w piątek cztery rzuty karne, strzelane przez gospodarzy.

KH Sanok - TKH Toruń 1:2 k. 0:2 (1:1, 0:0, 0:0; 0:0)

Bramki: 0:1 V. Romanovskis - M. Mravec (3.33, w przew.), 1:1 W. Milan - A. Burnat, T. Demkowicz (16.01, w przew.);

KH: M. Worosznow; B. Rąpała (4) - P. Ciepły (8 + 10), K. Riabenko - A. Burnat (2), D. Demkowicz (2) - K. Smyczyński, Ł. Miśków - M. Maryniak; Maciej Radwański (4) - A. Fraszko - M. Niemiec, W. Milan - M. Mermer - T. Demkowicz, A. Dżoń (4) - R. Kostecki - A. Maciejko, M. Padiasek - T. Mermer - J. Grzesik.

Kary: 34 min

TKH: T. Wawrzkiewicz; P. Koseda (2) - Ł. Sokół, R. Fraszko - B. Dąbkowski, P. Korczak (2) - P. Cinalski (4); J. Dołęga - T. Proszkiewicz - A. Marmurowicz (4), M. Furo - M. Mravec (2) - V. Romanovskis (4), A. Myszka (2) - R. Suchomski (2) - D. Laszkiewicz, S. Kiedewicz - J. Dzięgiel - Ł. Chrzanowski.

Kary: 22 min.

Karne wykorzystane: J. Dołega, M. Furo

Stan rywalizacji: 2:0 dla TKH ThyssenKrupp

• autor: Dariusz Łopatka (Nowości)