Treść strony wrzesień_2006

Turniej im. Ludwika Czachowskiego – dzień drugi.

Drugi dzień turnieju również przyniósł niespodziankę i ponownie w głównej roli wystąpił zespół GKSu Tychy.

GKS Tychy – Stoczniowiec Gdańsk 3:5 (3:1, 0:0, 2:2)

3:5 Hult (59:51)

Spotkanie rozpoczęło się od niespodziewanych ataków gdańszczan. Podopieczni Henryka Zabrockiego już w 47 sekundzie strzelili bramkę, a po pierwszej tercji prowadzili 3:1! Zawodnicy GKSu dążyli do zmiany rezultatu, jednak nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. Dopiero w 3 tercji podopiecznym Wojciecha Matczaka udało się doprowadzić do remisu, ale wynik szybko się zmienił za sprawą Alexander’a Hult’a. Dwa „trafienia” Szweda w końcówce meczu zapewniły „Stoczni” pierwszą wygraną w turnieju.

TKH ThyssenKrupp Energostal–Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

0:1 Horny

1:1 Chrzanowski

2:1 Fraszko R. – Dąbkowski

Drugie spotkanie w dzisiejszym dniu zakończyło się skromnym zwycięstwem gospodarzy. Wprawdzie podopieczni Miroslava Doleżalika zagrali słabiej niż w meczu ze Stoczniowcem, ale i tak wystarczyło to do pokonania całkiem dobrze prezentującej się drużyny Zagłębia.