Treść strony wrzesień_2006

Udany początek

Po dwóch kolejkach Polskiej Ligi Hokeja zespół TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń z 5 punktami zajmuje miejsce w ścisłej ligowej czołówce.

W pierwszym meczu torunianie wysoko pokonali zespół prowadzony przez doskonale znanego w Toruniu Jarosława Morawieckiego, Zagłębie Sosnowiec 6:1. Po nerwowej I tercji podopieczni Miroslava Doleżalika i Stanisława Byrskiego zdeklasowali rywali w II tercji wygrywając tą część spotkania 4:0. Bramki dla TKH w tym spotkaniu zdobywali: Dołęga 2, Bomastek 2, Proszkiewicz i Chrzanowski.

W drugim spotkaniu „Stalowym Piernikom” przyszło się zmierzyć w Gdańsku z zespołem Energa Stoczniowiec. Wielu kibiców z obawą podchodziło do tego meczu mając w pamięci chociażby ubiegłoroczne wyniki TKH w gdańskiej hali Olivia. Obawy te potwierdziły się w pierwszych minutach niedzielnego meczu, najpierw Łukasz Zachariasz wykorzystał okres gry w przewadze, a potem Peter Hurtaj będąc sam na sam nie dał szans Tomaszowi Wawrzkiewiczowi. Torunianie wyraźnie nie mogli złapać swojego rytmu, dopiero pod koniec I tercji zaatakowali czego efektem była bramka Łukasza Chrzanowskiego. W II tercji ok. 80 osobowa grupa toruńskich kibiców oglądała już zupełnie inną grę swojego zespołu. Pod bramką Przemysława Odrobnego co chwilę dochodziło do groźnych sytuacji, wyrównujące trafienie w tej części gry zaliczył Bucharan wykorzystując podanie Bomastka, głównie dzięki swojemu bramkarzowi zespół Stoczniowca remisował po II tercjach z TKH 2:2. W III odsłona to ponownie ataki torunian, na 3:2 bramkę zdobył Proszkiewicz, na 5 minut przed końcem wyrównał Jankowski i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, a w niej bramkę na wagę 2 punktów zdobył strzałem z dystansu Robert Fraszko.

Sezon jest długi, mamy 5 choć powinniśmy mieć 6 punktów, nigdy nie mieliśmy tak dobrego startu – podkreśla Tomasz Proszkiewicz, kolejne dwa mecze teoretycznie ze słabszymi rywalami (KTH w Toruniu i w Sanoku z miejscowym KH), w nich musimy zdobyć 6 punktów, choć jak widać liga jest wyrównana i lekceważyć nie można nikogo. Póki co celem jest wejście do „szóstki”, a później będziemy walczyć o jak najlepsze miejsce przed fazą play – off. Mamy dobrą drużynę trenerzy odpowiednio to poukładali i są wyniki. Po dwóch meczach wielu z kibiców powiesiło nam na piersiach medale MP, jednak jest jeszcze na to zdecydowanie za szybko, sezon jest bardzo długi zrobimy wszystko aby grać jak najlepiej i zdobyć w końcu ten upragniony medal.

Widać, że gra się klei, ale to nie jest jeszcze to na co nas stać, z każdym kolejnym meczem powinniśmy grać jeszcze lepiej – mówi Jarosław Kłys, który ma nadzieje w Toruniu pozostać na dłużej. Zawsze chciałem zagrać w Toruniu, udało mi się przejść do drużyny TKH, mam nadzieje zadomowić się tu na dłużej, bardzo ładne miasto, drużyna zgrana, w Oświęcimiu gdzie do tej pory grałem były cały czas sukcesy, wiadomo, że w takiej sytuacji kibice zupełnie inaczej podchodzą do gry drużyny niż to ma miejsce w Toruniu. Tu czuć głód hokeja,  oczekiwania na sukces, w jego odniesieniu chce pomóc drużynie.

Wszystko zależy od nas, mamy cztery pełna piątki, dobrego bramkarza, będziemy robić wszystko aby wskoczyć na podium w tym sezonie – mówi środkowy I ataku Adam Fraszko. Musimy wyeliminować głupie kary których dużo łapiemy, dobrze gramy z tyłu, oby tak dalej, a powinno być bardzo dobrze.

Już w najbliższy piątek 15.09.2006 o godzinie 19.00 na Tor – Torze TKH gościć będzie beniaminka rozgrywek KTH Krynica. Zespół który prowadzi Peter Kremen po 2 kolejkach ma na swoim koncie 3 punkty, na inaugurację przegrał z Podhalem Nowy Targ 5:1 natomiast w drugim meczu pokonał Unię Oświęcim 5:3. W niedzielę natomiast torunianie udadzą się na mecz do Sanoka gdzie zmierzą się z miejscowym Klubem Hokejowym. Drużyna z Sanoka zamyka ligową tabelę bez zdobyczy punktowej, porażki z GKS Tychy 8:2 i Podhalem Nowy Targ 5:1.

Mecz piątkowy będzie kolejną okazją do tego aby nabyć płytę z przyśpiewkami toruńskich kibiców, cena 15 zł, a cały dochód ze sprzedaży trafi do Toruńskiego Klubu Hokejowego. Serdecznie zapraszamy podczas każdej przerwy do stoiska umieszczonego obok sektora zajmowanego przez Klub Kibica.

• autor: Michał Buczel