Treść strony grudzień_2006

Pokonają w końcu Cracovię?

W niedzielę gród Kopernika odwiedzi aktualny Mistrz Polski, zespół Comarch Cracovii, aby zmierzyć się z miejscowym TKH ThyssenKrupp Energostal. W obecnym sezonie wszystkie pojedynki toruńsko-krakowskie kończyły się porażką Stalowych Pierników, czy tym razem będzie podobnie?

Marsz w górę tabeli…

Zespół Comarch Cracovii aktualnie zajmuje 2 lokatę w lidze, mając dokładnie taką samą ilość punktów, jak lider tabeli – GKS Tychy. Podopieczni Rudolfa Rohacka, od momentu zakończenia przerwy w rozgrywkach nie przegrali ani jednego meczu. Zwycięska passa trwa już od 5 spotkań i nic nie wskazuje na zmianę tej prawidłowości. Szczególny wkład w aktualną formę zespołu ma pierwszy atak Cracovii. Leszek Laszkiewicz, Grzegorz Pasiut oraz Richard Hartmann, bo o nich mowa, w ostatnich 5 spotkaniach zdobyli łącznie 13 bramek, a to daje 50% wszystkich trafień Cracovii, od momentu zakończenia przerwy w rozgrywkach. Ponadto, jeżeli zsumujemy zdobycze całej pierwszej piątki, to z 50% zrobi się 68%, a to za sprawą poczynań Grzegorza Piekarskiego i Mariana Csoricha. Kolejnym atutem niedzielnych gości jest bramkarz, Rafał Radziszewski. Nie dość, że popularny Radzik jest jedynym leworęcznym bramkarzem w PLH, co sprawia sporo problemów rywalom, to jeszcze jego forma z meczu na mecz rośnie. Ostatnio przekonali się o tym hokeiści Zagłębia Sosnowiec, którzy nie potrafili pokonać bramkarza Cracovii.

O wpływie formy Radziszewskiego na końcowy wynik meczu z Zagłębiem świadczą słowa Rudolfa Rohacka: „Podstawą dzisiejszej wygranej jest bardzo dobra gra w obronie i kapitalna postawa Radziszewskiego”.

Rewanż?

Zespół TKH ThyssenKrupp Energostal w ostatnim pojedynku, musiał uznać wyższość Szarotek, przegrywając w Nowym Targu 2:1. Porażka oznacza przerwanie passy 3 kolejnych zwycięstw podopiecznych Miroslava Doleżalika. Pewnym zmartwieniem toruńskich kibiców jest również fakt, iż od 2 spotkań Rudolf Vercik oraz Martin Ambruz nie odnotowali choćby punktu, a przecież od momentu zakończenia przerwy w rozgrywkach, w/w hokeiści punktowali regularnie w każdym meczu i byli swoistym motorem napędowym drużyny.

Nie zagrają…

Sternik gospodarzy nie będzie mógł skorzystać z usług Piorta Korczaka oraz Milana Furo. Z kolei Rudolf Rohacek będzie musiał się obejść bez Marcina Dulęby, Patrika Safarika oraz Oktawiusza Marcińczaka.

Twierdza Stalowych Pierników w tym sezonie została zdobyta zaledwie raz, a wiec bezsprzecznie jest to spory atut gospodarzy. Jednak autorem owego razu jest właśnie zespół Comarch Cracovii, a to już zasadniczo zmienia postać rzeczy. Ponadto, jeżeli wspomnimy, że podopieczni Miroslava Doleżalika w obecnym sezonie, ani razu nie potrafili zwyciężyć z popularnymi Pasami to wnioski nasuwają się same. Faworytem spotkania jest Comarch Cracovia i zdobycie choćby punktu przez gospodarzy będzie bardzo trudnym zadaniem….

Początek spotkania 17:30

Ceny biletów: Normalny 13 złUlgowy 7 zł

• autor: Valdi