Treść strony wrzesień_2008

Pol-Aqua Zagłębie vs TKH Nesta - zapowiedź

Po nieudanej inauguracji drużyna TKH Nesta Toruń rusza do Sosnowca po pierwsze w tym sezonie punkty.

Od dwóch sezonów Toruński Klub Hokejowy rozpoczynał sezon właśnie meczami z sosnowiczanami. Podobnie byłoby i tym razem gdyby nie zmiana terminu meczu z Cracovią Kraków, który rozegrano awansem w ubiegły wtorek.

Niestety wcześniejsza inauguracja nie wyszła toruńskim hokeistom, którzy łatwo ulegli Mistrzom Polski 3:7. Na domiar złego porażkę okupili dodatkowo stratą swojego kapitana. Przemek Bomastek, który już w pierwszej tercji tego spotkania uległ poważnej kontuzji obojczyka, będzie musiał pauzować conajmniej 2 miesiące. Dziś przeszedł w szpitalu miejskim w Toruniu operację nastawienia zwichniętego barku i od postępów rehabilitacji zależeć będzie kiedy wejdzie na lód.

Po takim meczu trzeba się szybko otrząsnąc, by nie wypaść z gry. Jeśli tradycji stanie się zadość torunianie łatwo powinni poradzić sobie w Sosnowcu. Rok i dwa lata temu łatwo rozprawiali się z przeciwnikami ale tym razem naprawdę trudno przewidzieć końcowy wynik.

W porównaniu z kilkoma zmianami w składzie torunian, w sosnowcu zaszła prawdziwa transferowa rewolucja. 12:12 to bilans zysków i strat Zagłębia. Szefostwo czwartej drużyny ubiegłego sezonu najwyraźniej uznało tą lokatę za niesatysfakcjonującą i przemeblowało połowę składu drużyny, która w tym sezonie ma zdobyć jeden z medali.

Jaki skutek przyniesie takie działanie przekonamy się już niebawem. Czy torunianie zdołają podnieść się po ciosie jakim była porażka z Cracovią i w Sosnowcu pokażą na co ich stać? Oby tak się stało!!!

Początek meczu na Stadionie Zimowym w Sosnowcu o godz. 18:00