Treść strony grudzień_2008

Ciarko KH - TKH Nesta 1:3

Hokeiści TKH Nesta Toruń przywieźli z Sanoka bardzo cenne trzy punkty zdobyte dzięki zwycięstwu 3:1.

W drużynie gospodarzy zadebiutował słowacki bramkarz Peter Sevela. Trzeba jednak otwarcie stwierdzić, że nie może tego meczu zaliczyć do udanych. Już od pierwszego gwizdka toruńscy hokeiści postanowili przetestować jego umiejętności. Próby pokonania debiutanta powiodły się dwukrotnie i ciągu niespełna czterech minut. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jarosław Dołęga a dwie i pół minuty później Przemysław Bomastek.

Po miażdżącym początku w wykonaniu gości sanoczanie długo nie mogli się pozbierać. Odrabianie strat nie powiodło się ani w pierwszej ani w drugiej tercji. Dopiero na początku ostatniej tercji gospodarze zdobyli kontaktowego gola, który jeszcze bardziej dodał im animuszu. Torunianie jednak bardzo dobrze radzili sobie w obronie, choć często wędrowali na ławkę kar. W końcu zdesperowany trener sanoczan postanowił zdjąć bramkarza na ponad minutę do końca spotkania. A że w tym momencie na ławce karprzebywał Teemu Paakkarinen gospodarze grali w przewadze dwóch graczy. Nie udało im się jednak zdobyć bramki a w dodatku na cztery sekundy do końca do pustej bramki trafił Arkadiusz Marmurowicz ustalając w ten sposób wynik meczu.

Ciarko KH Sanok - TKH Nesta Toruń 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

0:1 (01:28) J. Dołęga - S. Salonen, B. Dąbkowski PP1 (M. Mermer)
0:2 (03:52) P. Bomastek - S. Salonen, V. Buril EQ

1:2 (46:49) M. Mermer - R. Mucha, R. Gurican EQ
1:3 (59:56) A. Marmurowicz EN