Treść strony grudzień_2008

Comarch Cracovia - TKH Nesta 3:2d

TKH Nesta Toruń we wywiozła spod Wawelu cenny jeden punkt przegrywając z Mistrzem Polski Comarch Cracovią 2:3 dopiero po dogrywce.

Mecz od pierwszych minut toczył się pod dyktando gospodarzy ale torunianie bardzo dzielnie się bronili i po dwudziestu minutach gry schodzili do szatni z czystym kontem.

Druga tercja rozpoczęła się od nieoczekiwanego prowadzenia gości. W 26 minucie wynik spotkania otworzył Mariusz Jastrzębski. Torunianie mieli nawet okazje podwyższyć ale ich strzały nie trafiały do siatki. Hokeiści Cracovii natomiast konsekwentnie dążyli do wyrównania. Udało im się to dopiero po niespełna 10 minutach od trafienia "Jastrzębia". Bramkę na 1:1 zdobył duet Laszkiewiczów, Leszek asystował a Daniel wykończył skutecznie akcję. Na tym zakończyło się strzelanie w drugiej odsłonie.

Trzecia tercja to nadal wyrównany pojedynek. Kibice na trybunach długo czekali na kolejnego gola. Doczekali się wreszcie w 58 minucie. Kiedy Laszkiewiczowie na dwie i pół minuty do końca po raz drugi zdobyli gola wydawało się, że jest już po meczu. Wtedy jednak przyszła ostatnia minuta, która miała to zmienić. Jarmo Tolvanen wycofał bramkarza a kiedy na ławkę kar powędrował kapitan "Pasów" torunianie rzucili się do frontalnego ataku, który przyniósł oczekiwany skutek. Vlado Buril wykorzystał olbrzymie zamieszanie pod bramką Rafała Radziszewskiego i na 5 sekund przed końcem meczu wyrównał stan rywalizacji. Obie drużyny mogły już przygotowywać się do dogrywki.

W niej obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Doskonałej sytuacji na zwycięską bramkę nie wykorzystał Teemu Paakkarinen a w odpowiedzi Cracovia przeprowadziła ostatnią akcję meczu. Katem torunian okazał się ich stary dobry znajomy, Rudolf Vercik.

Comarch Cracovia - TKH Nesta 3:2d (0:0, 1:1, 1:1)

0:1 (26:37) M. Jastrzębski - Ł. Chrzanowski, K. Piotrowski EQ
1:1 (35:16) D. Laszkiewicz - L. Laszkiewicz EQ
2:1 (57:25) D. Laszkiewicz - L. Laszkiewicz EQ
2:2 (59:55) V. Buril PP2 (D. Laszkiewicz)
3:2 (61:39) R. Vercik EQ

Źródło: hockey.pl

Więcej szczegółów już wkrótce w dziale mecz po meczu. Zapraszamy.