Treść strony grudzień_2008

TKH Nesta - GKS Tychy 4:3k

Toruńscy hokeiści w końcu pokonali tyszan i zdobyli cenne punkty. Jednak znów do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były rzuty karne.

Przed meczem taki wynik wielu brałoby pewnie w ciemno. Jednak w rzeczywistości pozostał pewien niedosyt. Nic dziwnego, bo ze stanu 3:0 dla TKH Nesta goście zdołali wyrównać i doprowadzić do dogrywki i karnych.

Po bramce Zoltana Kubata i dwóch trafieniach Przemka Bomastka atmosfera na Tor-Torze była bardzo radosna. Wtedy jednak nadeszła trzecia odsłona, która, diametralnie odmieniła nastroje. Zaczęło się od błędu Rafała Cychowskiego, któremu, mówiąc szczerze, sekretarz zawodów powinien zapisać asystę przy pierwszym golu tyszan. Toruński obrońca przy wyprowadzaniu krążka wystawił gościom krążek jak na tacy, z czego ci nie omieszkali skorzystać. Po dwójkowej akcji Adama Bagińskiego i Piotra Sarnika ten drugi pokonał świetnie do tej pory broniącego Michała Plaskiewicza. Po tej akcji tyszanie najwyraźniej zwietrzyli swoją szansę, bo coraz bardziej naciskali torunian i Plaskiewicza, który po stracie pierwszego gola nie bronił już tak pewnie. Niestety goście grali w tej części meczu bardzo skutecznie i w ciągu 10 minut doprowadzili do remisu. Zaczęła się zupełnie niepotrzebna "nerwówka".

Na całe szczęście torunianom udało się opanować sytuację i zatrzymać rozpędzonych hokestów GKS-u. Sami jednak nie zdołali już zdobyć bramki, a więc kibice w Toruniu byli świadkami już dziesiątej w tym sezonie dogrywki na toruńskim lodowisku. Ta również nie przyniosła zmiany rezultatu i o końcowym wyniku miały zdecydować rzuty karne. W nich po raz kolejny lepsi okazali się gospodarze strzelając dwie bramki bez żadnej odpowiedzi ze strony gości. Torunianie wygrali więc kolejny mecz zdobywając 2 punkty.

TKH Nesta zamknie pierwszy etap rozgrywek w Nowym Targu gdzie zmierzy się z wiceliderem tabeli Wojas Podhalem Nowy Targ.

TKH Nesta - GKS Tychy 4:3k (2:0, 1:0, 0:3 - 0:0, 2:0)

1:0 (07:01) Z. Kubat - P. Bomastek, J. Dołęga EQ
2:0 (09:32) P. Bomastek - S. Salonen, J. Dołęga EQ
3:0 (30:04) P. Bomastek - S. Salonen EQ

3:1 (47:07) P. Sarnik - A. Bagiński SH1 (M. Garbocz)
3:2 (55:35) R. Bacul - S. Gonera, A. Sobecki EQ
3:3 (57:10) P. Sarnik - T. Wołkowicz EQ
4:3 (65:00) P. Bomastek PS