Treść strony SEZON 2019/ 2020

5 sekund

Jest 64 minuta 55 sekunda meczu – dogrywki. Denis Sergushkin sprawia, że kibice zgromadzeni na Tor-Torze szaleją z radości! Strzela bramkę i pokonujemy wicemistrza Polski.

Ten mecz miał pokazać, że jesteśmy drużyną, potrafimy wygrywać. Dzisiaj mogliśmy się o tym przekonać oglądając to spotkanie. Mecze z Cracovią nigdy nie należały do łatwych, w końcu to bardzo utytułowany zespół, który w ostatnich latach wielokrotnie zdobywał medale w rozgrywkach ligowych.
Dzisiejszy mecz dostarczył dużą dawkę emocji. KH Energa Toruń rozpoczęła bardzo dobrze to spotkanie ostro atakując od pierwszych minut. To przyniosło efekt w postaci bramki w 7 minucie, której autorem był Pavel Pozdnyakov.
Jednak już minutę później goście doprowadzają do remisu i tak kończy się pierwsza tercja.

Na początku drugiej odsłony, gramy w podwójnej przewadze i wykorzystujemy to strzelając kolejną bramkę. Na listę strzelców zapisuje się Artyom Sadretdniov.
Później jednak, to Comarch Cracovia, w dwuminutowych odstępach aplikuje nam trzy bramki i wychodzi na prowadzenie. Wynik na tablicy: 2:4.
W końcówce drugiej odsłony kapitan toruńskiej drużyny – Bartosz Fraszko strzela bramkę i zmniejsza stratę do rywali przed trzecią tercją.
Ostatnia cześć spotkania jest dla nas bardzo ciężka, zwłaszcza gdy dwóch naszych zawodników odpoczywa na ławce kar i przez dwie minuty bronimy się grając w podwójnym osłabieniu. Jednak snajperzy Cracovii nie potrafią zadać decydującego ciosu. To nasz zawodnik – Artyom Sadretdniov na dwie minuty przed końcem spotkania doprowadza do remisu.
Dogrywkę rozpoczynamy grając przez minutę w liczebnej przewadze, ale dobrze broniący się zespół gości nie pozwala na zbyt wiele naszym napastnikom.
Kibice z trybun bardzo głośno dopingują naszą drużynę. Zegar na tablicy odlicza końcowe sekundy spotkania i na pięć sekund przed zakończeniem dogrywki Denis Sergushkin strzela zwycięską bramkę. Wygrywamy to spotkanie!

Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) w drużynie KH Energa Toruń został Artyom SadretdinovNagrody dla zawodników funduje Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja.