Treść strony SEZON 2019/ 2020

Ograli Podhale!

Takie mecze chcą oglądać kibice na Tor-Torze. Walka do samego końca i o jeden gol strzelony więcej od przeciwnika. Emocje w końcówce tego spotkania sięgały zenitu. Ważne, że to nasi hokeiści strzelają zwycięską bramkę. Pokonujemy, po dogrywce Podhale Nowy Targ 3:2.

Mecz rozpoczął się bardzo pomyślnie dla KH Energi. W pierwszej odsłonie strzelamy dwie bramki i nie tracimy żadnej. Wynik otworzył Mateusz Zieliński strzelając gola w 11 minucie meczu, kiedy na ławce kar przebywał zawodnik Podhala. Cztery minuty później Alexandr Volzhankin dokłada drugą bramkę i na przerwę schodzimy prowadząc.

W drugiej tercji pada tylko jeden gol, a strzelają go nasi przeciwnicy. Ta część meczu kończy się zwycięstwem gości - jednak to my prowadzimy w całym spotkaniu 2:1.

Trzecia odsłona układa się dla nas pomyślnie do 58 minuty. Chwilę wcześniej goście proszą o czas. Z regulaminowej przerwy postanawia też skorzystać  Jurij Czukh, aby dać dłuższą chwilę wytchnienia naszym zawodnikom. Następnie trener Podhala wycofuje bramkarza i wprowadza szóstego zawodnika na lód. Hokeiści z Nowego Targu zamykają nas w tercji i nieustannie strzelają w kierunku bramki bronionej przez Patrika Spesnego. Niestety, gdy na zegarze jest minuta i dwanaście sekund do końca, krążek wpada do naszej siatki i mamy remis.

Rozpoczyna się pięciominutowa dogrywka, w której to Denis Sergushkin, po podaniu Artyoma Sadretdniova zadaje decydujący cios! Wygrywamy 3:2! Miło zobaczyć radość na twarzach naszych zawodników. Oby częściej!

Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) w drużynie KH Energa Toruń został wybrany Jakub Jaworski. Nagrody dla zawodników funduje Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja.