Treść strony SEZON 2019/ 2020

1, 2, 3, 4 - mało! Kalina SHOW!

Mecz za przysłowiowe "sześć punktów" wygrywamy aplikując gospodarzom - Zagłębiu Sosnowiec sześć bramek! Autorem czterech z nich jest Michał Kalinowski. Po jednej dołożyli Bartosz Fraszko i Denis Sergushkin. Cztery razy przy bramkach asystował Adrian Jaworski, trzy Bartosz Fraszko. Dwie asysty zaliczył Alexander Volzhankin, a jedną Dominik Olszewski.
Mecz rozpoczął się z opóźnieniem, ponieważ kierownik KH Energa Toruń - Przemysław Bomastek, podczas rozgrzewki zgłosił organizatorom uwagi dotyczące złego stanu technicznego bandy przy toruńskim boksie. Przez kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem trwały narady z udziałem sędziów, obserwatora oraz przedstawicieli obydwu drużyn. Zastanawiano się czy dopuścić do rozegrania tego spotkania. Zniecierpliwieni kibice w końcu doczekali się decyzji. Mecz zostanie rozegrany.
Po pierwszej, bezbramkowej tercji nic nie zapowiadało takiego gradu goli.
Na początku drugiej odsłony to gospodarze strzelają pierwszą bramkę. Radość na trybunach trwała jednak krótko ponieważ po pięciu minutach kapitan "stalowych pierników" Bartosz Fraszko wyrównuje po podaniu Dominika Olszewskiego.
Ale najciekawsze nadeszło chwilę później. W 35 minucie, gdy na ławce kar przebywa Denis Sergushkin i gramy w osłabieniu swój "koncert strzelecki" rozpoczyna Michał Kalinowski. Strzela dwa gole i wychodzimy na prowadzenie 3:1. Hokeiści Zagłębia, przy dezaporbacie swoich kibiców próbują odwrócić niekorzystny wynik. Strzelają bramkę na 3:2, ale Michał nie zwalnia tępa i strzela swojego trzeciego gola w tym spotkaniu. Jak się później okazało nie było to ostatnie słowo toruńskiego napastnika.
Gdy w 38 minucie Denis Sergushkin strzela bramkę na 5:2, bramkarz gospodarzy Rafał Radziszewski postanawia ustąpić miejsca pomiędzy słupkami młodszemu koledze z drużyny. Zastępuje go Michał Czernik. Wynik, w tej części meczu już się nie zmienia.
Trzecia tercja to kontrolowana gra przez hokeistów KH Energa. Zagłębie, pomimo prób nie potrafi znaleźć sposobu na strzelenie bramki. Sfrustrowani zawodnicy z Sosnowca, dociskani jeszcze przez swoich kibiców nieprzyjemnymi uwagami z trybun często faulują i wędrują na ławkę kar. W czasie jednej z nich, gdy gramy w przewadze pada bramka.
Któż mógł zdobyć ostatniego gola w tym meczu, jak nie Michał Kalinowski. Pieczętuje zwycięstwo szóstą bramką w 48 minucie.
W końcówce mecz zaostrza się. Bardzo brzydko zachowuje się Robert Korchokha - w poprzednim sezonie jeden z ulubieńców toruńskich kibiców, który jest teraz zawodnikiem Zagłębia. Po faulu na Feofanovie (Spowodowanie upadku przeciwnika) podjeżdża do leżącego zawodnika i uderza go kilkakrotnie kijem (Atak kijem trzymanym oburącz).
Sędzia zabiera wściekłego napastnika w kierunku boksu kar, a "po drodze" kapitan naszej drużyny - Bartosz Fraszko przywołuje go do porządku. Robert Korchokha otrzymuje dwie kary, po dwie minuty.
60 minuta - rozbrzmiewa końcowy gwizdek. Koniec. Zasłużenie wygrywamy ten mecz.
Nasi hokeiści dziękują grupce toruńskich kibiców, którzy przyjechali obejrzeć to spotkanie "na żywo". Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia z bohaterami, wywiady i do szatni.
Zza drzwi słychać słowa naszego trenera Jurija Czukha, wcześniej bardzo spiętego, a teraz wyraźnie rozluźnionego: "Panowie dobra robota. Nie mam uwag! Dziękuję!". Następnie "Sto lat", zapewne urodzinowe dla Artyoma Smirnova.
Dla części naszych zawodników właśnie dzisiaj rozpoczęły się święta Bożego Narodzenia, a wczoraj przypadała Wigilia. Sprawili sobie prezent pod choinkę. Niestety święta spędzą daleko od swoich bliskich.
Życzymy im Wesołych Świąt! Счастливого Рождества!

* Michał Kalinowski załamał wczoraj trzy kije. Wszystkie cztery bramki strzelił pożyczonym!