Treść strony SEZON 2019/ 2020

Czego zabrakło?

Dwa mecze na tyskim lodowisku już za nami. Hokeiści KH Energa Toruń nie zdołali pokonać gospodarzy, chociaż możliwości ku temu były. Czego zabrakło toruńskim zawodnikom?
Trochę szczęścia, zimnej krwi, a może doświadczenia... Zdaje się, że wszystkiego po trochu. Mamy w drużynie "stalowych pierników" doświadczonych hokeistów, chociaż czasami, zwłaszcza w decydujących momentach, nie potrafią tego swojego atutu pokazać i postawić kropki nad "i". Często brakuje nam również szczęścia, ale tego nie można wytrenować, ani przećwiczyć na treningach.
Obserwując drugie spotkanie "na żywo" można było zauważyć, że GKS Tychy nie gra porywającego hokeja. Mieli co prawda optyczną przewagę, częściej gościli pod naszą bramką, w której bardzo dobrze spisywał się Patrik Spesny, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na umieszczenie krążka w siatce. Toruńscy obrońcy, z dużym poświęceniem, nie bacząc na możliwość odniesienia kontuzji ofiarnie blokowali część strzałów własnym ciałem. Artyom Smirnov, momentami był w kilku miejscach jednocześnie. Odbierał krążek tyskim napastnikom, wyprowadzał z tercji, a po stracie natychmiast meldował się znów przy swojej bramce. Kapitan "stalowych pierników" - Bartosz Fraszko podrywał kolegów do ataku, jednak nie powtórzył wyniku z dnia poprzedniego, w którym dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy.
Momentami gra się bardzo zaostrzała i zawodnicy ścierali się ze sobą nie tylko na bandach. Jednak sędziowie, dość sprawnie tym razem prowadzili spotkanie i szybko reagowali odsyłając zawodników obydwu zespołów na ławkę kar, żeby ochłonęli.
W tym spotkaniu tylko Alexander Volzhankin zdołał przechytrzyć tyskiego bramkarza i umieścić krążek w siatce.
Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) w drużynie KH Energa Toruń został wybrany Patrik Spesny.
Na trybunach tyskiego lodowiska można było znaleźć sympatyków toruńskiej drużyny. Co prawda nie mogli głośno dopingować, ani prezentować się w klubowych barwach, jednak to ich nie zniechęciło do podróży. Niektórzy byli obecni na obydwu spotkaniach. BRAWO!
Teraz dwa mecze na Tor-Torze. Możemy pokonać tyski GKS! Nie jest taki mocny, jak próbuje się przedstawiać.

Trzecie starcie we wtorek o 18:30. Wypełnijmy cały Tor-Tor! Bądźmy z naszą drużyną! Pomóżmy im wygrać! Niech szczęście będzie z nami!

3:2 Bizacki Olaf (Mroczkowski Christian, Szczechura Alexander) - 57:34
4:2 Mroczkowski Christian (Kotlorz Michał) - 58:34 (do pustej bramki)

GKS Tychy - 12 min.
KH Energa Toruń - 10 min.

Mecz nr 2

2:1
(1:0, 0:0, 1:1)

1:0 Yafimenka Aliaksei (Novajovsky Peter, Rzeszutko Jarosław) - 10:05 (P)
1:1 Volzhankin Alexandr (Yesayan Mikhail) - 47:24
2:1 Yafimenka Aliaksei (Trukhno Vyacheslav) - 52:07

GKS Tychy - 36 min. (w tym Michael Kolarz i Jakub Witecki - 10 minut za niesportowe zachowanie)
KH Energa Toruń - 26 (w tym Yegor Feofanov - 10 minut za niesportowe zachowanie)