Treść strony SEZON 2020/ 2021

Trzy punkty dopisane.

To było już szóste z rzędu zwycięstwo hokeistów KH Energa Toruń. Tym razem Stalowe Pierniki pokonały na wyjeździe gdańskiego Stoczniowca 3:2. Na listę strzelców wpisali się: Jarosław Dołęga, Ville Saloranta i Yegor Feofanov. Mecze z Gdańskiem nigdy nie należały do łatwych. Tak było i tym razem.
Gospodarze szybko objęli prowadzenie i wygrali pierwszą tercję. Po drugiej odsłonie na tablicy widniał remis. Jednak po końcowym gwizdku arbitra to torunianie cieszyli się z wygranej, gdyż w trzeciej tercji pokonali bramkarza gospodarzy, a sami zachowali czyste konto.
Dostępu do toruńskiej bramki w tym spotkaniu bronił Mateusz Studziński. Obronił dwadzieścia pięć strzałów rywali. Dwa razy musiał wyciągać krążek z siatki.

KH Energa nadal pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie.
Z osiemnastoma punktami zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.
Bezkonkurencyjny pozostaje również toruński bramkarz - Anton Svensson, który ma tylko pięć wpuszczonych bramek.
Teraz przed toruńską drużyną dwa bardzo trudne mecze. Pierwszy już w najbliższy piątek - 2 października. Do grodu Kopernika przyjeżdża GKS Tychy, a w niedzielę (4  października) podopieczni Jurija Chukha zmierzą się na wyjeździe z Re-Plast Unią Oświęcim.