Treść strony SEZON 2020/ 2021

Trzy bramki w drugiej tercji.

Mistrz Polski - GKS Tychy przerwał zwycięską serię KH Energa Toruń i wywozi z Tor-Toru trzy punkty. Po dobrej pierwszej odsłonie spotkania, w drugiej trzykrotnie toruński bramkarz musiał wyciągać krążek z siatki. Może losy spotkania potoczyłyby się inaczej, gdyby przy wyniku 0:1 Michał Kalinowski wykorzystał rzut karny...

Niestety zabrakło czasu w trzeciej tercji na odrobienie strat. Udało się pokonać tyskiego bramkarza tylko dwa razy.
Bramki dla KH Energa Toruń zdobyli: Kamil Kalinowski i Andrei Chvanchikov.
W meczu przeciwko GKS Tychy zadebiutował nowy obrońca - Sergei Kuznetsov, z którym podpisano w tym tygodniu kontrakt.

Nagrodą MVP, fundowaną przez Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja w tym spotkaniu został  wyróżniony kapitan toruńskiej drużyny Kamil Kalinowski.

KH Energa Toruń - GKS Tychy
2:3
(0:0, 0:3, 2:0)

0:1 Ciura Bartosz (Pociecha Bartłomiej, Rzeszutko Jarosław) - 22:05
0:2 Wronka Patryk (Komorski Filip, Rzeszutko Jarosław) - 34:00 (P)

"Okiem Kibica" – komentarz po meczu.

Niewykorzystana szansa, tak można moim zdaniem podsumować ten mecz.
Po dobrym początku w wykonaniu naszej drużyny zaczęliśmy oddawać pole tyszanom.
W przeciwieństwie do większości poprzednich spotkań, nie zagraliśmy przez dwie pierwsze tercje forcheckingiem pozwalając rywalom na płynne konstruowanie akcji. O ile w pierwszej odsłonie udało się jeszcze nie stracić bramki grając w systemie 1-4, o tyle druga mimo, że nie była zła zakończyła się fatalny wynikiem 0-3….
Porażka w tercji, gdzie graliśmy w przewadze 5 na 3 i następnie mamy karnego, co nie często się zdarza. Pojawiały się niestety także błędy przy wyprowadzeniu krążka.
Całkiem inny obraz miała trzecia odsłona. Sporo składnych akcji i wysoki pressing przyniosły skutki w postaci bramek Kamila Kalinowskiego i powracającego po kontuzji Andreja Czwanczikowa. Na więcej zabrakło czasu.
Po takim meczu wiemy, że mamy dobrą drużynę, ale też taką która popełnia trochę hokejowych grzechów. Czego brakuje?
Często uderzeń z pierwszego krążka. Odwagi w decyzjach pod bramką, no i strzałów z niebieskiej… Pozbawiając się tego ostatniego elementu nie dajemy szans na dobitki napastnikom. Gramy dalej! Wicelider PHL jest z Torunia!