Treść strony SEZON 2020/ 2021

Słaby mecz - ale wygrany.

KH Energa pokonuje na własnym lodowisku gdańskiego Stoczniowca 3:1 w meczu 33 kolejki PHL. W toruńskim zespole na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Ville Saloranta, dla którego był to pierwszy mecz w tym roku oraz Jarosław Dołęga. "Stalowy Weteran" asystował przy drugim trafieniu Fina. Został wybrany MVP w tym spotkaniu.
Mecze z drużynami z końca ligowej tabeli przeważnie bywają niezbyt ładne dla oko. Tak było i tym razem. Zawodnikom trudno jest zmobilizować się i skoncentrować na sto procent.
Ważne, że drużyna zdobyła kolejne cenne punkty i utrzymuje trzecie miejsce w tabeli, a bezpośredni rywale tracą je.
Przed Stalowymi Piernikami teraz cztery bardzo turdne pojedynki z wymagającymi przeciwnikami. Pierwszy już we wtorek, 2 lutego, gdzie w zaległym meczu KH Energa zmierzy się z Tauron  Podhalem Nowy Targ.
Następnie w Tychach z GKS-em, który ostatnio wygrywa mecz za meczem. Później do Torunia przyjedzie Re-Plast Unia Oświęcim, a w 36 kolejce wyjazdowy mecz z Jastrzębiem.
Ile punktów Stalowe Pierniki zgromadzą w tych meczach? Czy uda się przystąpić do Play-off z trzeciego miejsca? Zobaczymy.

Kary:
KH Energa Toruń - 22 min. (w tym 10 minut dla Artyoma Smirova kara za niesportowe zachowanie)
GKH Stoczniowiec Gdańsk - 22 min. (w tym 10 minut dla Jakuba Stasiewicza kara za niesportowe zachowanie)